سفارش آگهی
ارتباط با مشاوران ایرانگان برای سفارش آگهی
لطفا اطلاعات تماس خود را وارد نمایید. چه ساعتی با شما تماس بگیریم ؟
9   تا 11 11 تا 13 14 تا 16 16 تا 18 محدودیتی ندارم
۶۴۲۵ - ۰۲۱
تماس با آگهی دهنده
کاربر گرامی اعتبار نمایش مشخصات این آگهی به پایان رسیده است. در صورت تمایل اطلاعات خود را وارد کنید تا آگهی دهنده با شما تماس بگیرد.
مجله ایرانگان بیشتر بدانید
آگهی‌های مرتبط
مناطق مرتبط
برچسب های مرتبط
مطالب مرتبط
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

ارسال به دوستان لینک
سمعک هوشمند
 • استان
  • اصفهان
  • البرز
  • تهران
  • خراسان جنوبی
  • خراسان رضوی
  • خوزستان
  • سمنان
  • فارس
  • مازندران
  • یزد

   سمعک هوشمند

   سمعک هوشمند یکی از انواع سمعک‌ها به‌شمار می‌رود که از تجهیزات پیشرفته‌ای تشکیل شده و بالاترین درجه شنیداری را ارائه می‌دهد. عملکرد سمعک هوشمند مانند دیگر سمعک‌هاست؛ با این تفاوت که امکانات و تجهیزات تعبیه شده در آن باعث می‌شود تا نسبت به دیگر سمعک‌ها برتری داشته باشد. سمعک هوشمند با بهره‌گیری از فناوری دیجیتال، این قابلیت را به فرد کم‌شنوا می‌دهد تا بتواند شخصا تنظیمات مورد نیاز خود را روی سمعک اعمال کند. سمعک هوشمند مدتی پس از استفاده با توجه به ساختار گوش، اصوات اصلی را از مزاحم تشخیص می‌دهد. همچنین سمعک هوشمند ویژگی‌های متفاوت و منحصر به فردی دارد که عبارتند از:

    

   تفکیک صدای محیط

   یکی از ویژگی‌های برجسته سمعک هوشمند، تفکیک صدای محیط است. سمعک هوشمند با توجه به محیط اطراف میزان صدای ورودی فرد را تنظیم کرده و همین‌طور اصوات محیط را از یکدیگر جدا می‌کند.

    

   ساختاری مشابه گوش انسان

   ساختمان سمعک هوشمند شکلی مشابه گوش دارد؛ در واقع سمعک هوشمند از سیستم شنوایی انسان الگوبرداری کرده و نحوه کارکرد گوش را در قالب سمعک به‌کار می‌برد. این ویژگی باعث شده تا فرد کم‌شنوا زمانی که از سمعک استفاده می‌کند احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

    

   حذف اصوات مزاحم

   سمعک هوشمند محیط را تشخیص داده و مطابق با آن به‌طور اتوماتیک خود را تنظیم می‌کند. سمعک هوشمند قابلیت شناخت سیگنال‌های گفتار را نیز دارد و اصوات مزاحم را به وسیله‌ی سیستم میکروفون جهت‌دار تشخیص داده و آن‌ها را از بین می‌برد و نویز اصوات محیط و باد را کنترل می‌کند.

    

   ذخیره اطلاعات

   یکی دیگر از ویژگی‌های سمعک هوشمند ذخیره اطلاعات است؛ در واقع سمعک هوشمند تنظیماتی که اولین بار روی آن انجام شده را ذخیره کرده و سپس مطابق با آن، با محیط اطراف ارتباط برقرار می‌کند.

    

   انواع سمعک هوشمند

   سمعک هوشمند انواع مختلفی دارد که می‌توان به سمعک وایرلس و سمعک بلوتوث‌دار اشاره کرد. سمعک وایرلس می‌تواند به وسایلی اعم از تلویزیون و موبایل متصل شده و اصوات دستگاه‌های دیجیتال را از اصوات محیط تشخیص داده و آن‌ها را تقویت و تنظیم کند. از طرفی سمعک بلوتوث‌دار با استفاده از بلوتوث، بین دو سمعک ارتباط برقرار کرده و امواج صوتی ارسالی به گوش را هماهنگ می‌کند. سمعک هوشمند بلوتوث‌دار با به‌کارگیری از قابلیت جی پی اس یا سیستم کنترل و موقعیت‌یاب، مکان دقیق سمعک را روی اپلیکیشن‌‌‌‌‌ موبایل نشان می‌دهد.

    

   نحوه عملکرد سمعک هوشمند

   سمعک هوشمند از نظر کارکرد با دیگر سمعک‌ها تفاوت دارد. سمعک هوشمند از هشت کانال برای پردازش و انتقال صدا بهره‌ می‌گیرد که در هریک، انشعابات سیگنالی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها، فرکانس‌ صدای اطراف را بهتر تشخیص داده و آن‌ها را با وضوح و کیفیت بیشتری به گوش فرد کم‌شنوا انتقال می‌دهد. از طرفی از آن‌جایی که این نوع سمعک از تکنولوژی پیشرفته‌ای برخوردار است، در زمان خرابی و تعمیرات به قطعات تخصصی نیاز داشته و تعرفه خدمات آن نسبت به سایر سمعک‌ها بیشتر است.

     

   سمعک هوشمند برای چه کسانی کاربرد دارد

   سمعک هوشمند برای تمام افرادی که دچار کم‌شنوایی هستند به‌کار می‌رود. ادیولوژیست یا کارشناس شنوایی‌سنجی پس از انجام آزمایشات تخصصی ادیومتری، متناسب با میزان شنوایی فرد، سمعک هوشمند را تجویز می‌کند. سمعک هوشمند، نسبت به دیگر سمعک‌ها از هزینه بالاتری برخوردار است.

    

   مزایای سمعک هوشمند نسبت به دیگر سمعک‌ها

   سمعک هوشمند یکی از پیشرفته‌ترین سمعک‌ها شناخته می‌شود. سمعک هوشمند نسبت به دیگر سمعک‌ها مزایای بیشتری دارد؛ چرا که قابلیت تنظیم کامپیوتری داشته و در هر محیط‌‌ به‌صورت خودکار و هوشمند برنامه‌ریزی می‌شود. این نوع سمعک با استفاده از فناوری‌های به‌کار رفته در آن، اصوات محیط را تشخیص داده و نویزها را از بین می‌برد.

     

   سمعک هوشمند یک گوشی و دو گوشی

   ارتباط بین دو سمعک یکی دیگر از قابلیت‌هایی است که سمعک هوشمند دارد. معمولا افرادی که افت شنوایی بالایی دارند از سمعک دو گوشی استفاده می‌کنند. سمعک دو گوشی باعث می‌شود تا سیستم مرکز شنوایی تقویت شده و افراد بتوانند با هر دو گوش اصوات را دریافت کنند.  بهره‌گیری از سمعک دو گوشی باعث شده تا فرد کم‌شنوا نسبت به محیط اطراف تسلط بیشتری داشته باشند.

     

   ریموت کنترل سمعک هوشمند چیست

   یکی دیگر از ویژگی‌های سمعک هوشمند بهره‌گیری از ریموت کنترل یا کنترل از راه دور است؛ طوری‌که می‌توان صدای سمعک هوشمند را در محیط‌های شلوغ اعم از پارک، خیابان‌، مدارس یا جلسات اداری، با ریموت کنترل، کم یا زیاد کرد و برنامه‌های تقویت اکوستیکی سمعک را انتخاب نمود.

    

   پیشنهاد ایرانگان