سفارش آگهی
ارتباط با مشاوران ایرانگان برای سفارش آگهی
لطفا اطلاعات تماس خود را وارد نمایید. چه ساعتی با شما تماس بگیریم ؟
9   تا 11 11 تا 13 14 تا 16 16 تا 18 محدودیتی ندارم
۶۴۲۵ - ۰۲۱
تماس با آگهی دهنده
کاربر گرامی اعتبار نمایش مشخصات این آگهی به پایان رسیده است. در صورت تمایل اطلاعات خود را وارد کنید تا آگهی دهنده با شما تماس بگیرد.
مجله ایرانگان بیشتر بدانید
آگهی‌های مرتبط
مناطق مرتبط
برچسب های مرتبط
مطالب مرتبط
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

ارسال به دوستان لینک
سمعک نامرئی
 • استان
  • اصفهان
  • البرز
  • تهران
  • خراسان جنوبی
  • خراسان رضوی
  • خوزستان
  • سمنان
  • فارس
  • مازندران
  • یزد

   سمعک نامرئی

   سمعک نامرئی یکی از انواع سمعک است که داخل گوش قرار می‌گیرد و از  آن‌جایی که قابل تشخیص نیست؛ استفاده از آن به افراد اعتماد به‌نفس می‌دهد. هر چند سمعک نامرئی در داخل کانال گوش قرار می‌‌گیرد؛ اما  شکل ظاهری و طبیعی گوش را تغییر نمی‌دهد. سمعک نامرئی به‌طور اختصاصی برای هر شخص ساخته می‌شود و نحوه ساخت آن به این صورت است که ابتدا از گوش بیمار قالبگیری شده و سپس مطابق با ساختار گوش، روی سمعک تغییرات ایجاد می‌شود تا قطعات و اجزای سمعک داخل قاب آن قرار بگیرند. سمعک نامرئی یکی از جدیدترین سمعک‌ها محسوب می‌شود که هدف اصلی از طراحی و ساخت آن نامشخص بودن ظاهر سمعک است؛ بنابراین در زمان ساخت سمعک به تکنولوژی‌های به‌کار رفته در آن توجه زیادی نمی‌شود و بیشترین تاکید روی شکل ظاهری سمعک می‌باشد.

    

   مزایای سمعک نامرئی

   سمعک نامرئی علاوه بر غیر قابل مشاهده بودن؛ از قابلیت‌های دیگری نیز برخوردار است. سمعک نامرئی اندازه کوچکی دارد و هنگامی که داخل گوش قرار می‌گیرد احساس سنگینی به فرد کم‌شنوا القا نمی ‌کند. همچنین یکی دیگر از مزایای سمعک نامرئی قرار گرفتن آن در داخل مجرای گوش و استفاده از لاله‌ی گوش برای جمع‌آوری اصوات و جهت‌یابی آن‌هاست تا صداها طبیعی‌ به نظر برسند.

    

   معایب سمعک نامرئی

   سمعک نامرئی از نظر عملکرد مانند دیگر سمعک‌هاست با این تفاوت که سمعک نامرئی دکمه تغییر میزان صدا و ولوم کنترل ندارد و باید برای رفع این محدودیت از ریموت کنترل‌های وایرلس یا اپلیکیشن‌های موبایل استفاده کرد. از طرفی برای قرار دادن و خارج کردن سمعک نامرئی از درون مجرای گوش باید از نخ نامرئی که در داخل آن تعبیه شده استفاده کرد. این نخ نامرئی طول عمر کمی دارد و معمولا بر اثر گذاشتن و خارج کردن بیش از حد، سمعک آسیب می‌بیند و در کیفیت صدای آن تاثیر منفی ایجاد می‌شود. یکی دیگر از معایب سمعک نامرئی وزن سبک و حجم کوچک آن است که باعث می‌شود از تجهیزات و فناوری‌های پیشرفته در داخل آن استفاده نشود؛ به‎‌همین دلیل سمعک نامرئی سیستمی ساده‌ای و معمولی دارد که تنها صدای محیط بیرونی را جمع‌آوری کرده و آن را به گوش فرد انتقال می‌دهد
     

   امکانات سمعک نامرئی

   یکی از امکانات سمعک نامرئی قابلیت اشتراک‌گذاری اطلاعات این نوع سمعک با استفاده از تکنولوژی اتصال وایرلس با دیگر سمعک‌هاست. از دیگر قابلیت‌های این نوع سمعک می‌توان به استفاده از سیستم GPS برای شناسایی و ردیابی محیط اشاره کرد. ضمنا اپلیکیشن‌های موبایل یا ریموت کنترل‌ها با استفاده از سیستم وایرلس سمعک نامرئی می‌توانند میزان صدای آن را کم یا زیاد کنند.

    

   اندازه سمعک نامرئی

   سمعک نامرئی یکی از کوچک‌ترین سمعک‌ها به‌شمار می‌رود که معمولا مطابق با ساختار و اندازه گوش هر فرد طراحی می‌شود. از آن‌جایی که قطعات سمعک نامرئی از اندازه کوچکی برخوردارند؛ ممکن است نسبت به دیگر سمعک‌ها طول عمر کم‌تری داشته باشند.

    

   نحوه نظافت سمعک نامرئی

    از آن‌جایی که سمعک نامرئی داخل کانال گوش قرار می‌گیرد و با جرم و مواد موجود در گوش ارتباط مستقیمی دارد؛ به سرعت کثیف و آلوده می‌شود. به‌همین دلیل سمعک نامرئی به نظافت مداوم نیاز دارد و هر چه نظافت آن زودتر و با کیفیت بیشتری انجام شود؛ طول عمر سمعک نامرئی افزایش می‌یابد. از طرفی قطعات و اجزای سمعک نسبت به رطوبت حساسیت بالایی دارند؛ طوری که هر نوع رطوبت باعث کاهش طول عمر و از کارافتادگی آن‌ها می‌شود. بنابراین برای نظافت سمعک نامرئی بهتر است از دستمال خشک استفاده کرد.

    

   نحوه تهیه سمعک نامرئی

   برای سفارش و استفاده از سمعک نامرئی، ابتدا فرد کم‌شنوا باید به کلینیک ادیولوژی مراجعه نماید تا متخصص شنوایی‌سنجی یا ادیولوژیست با استفاده از آزمون‌های شنوایی‌سنجی، اعم ادیومتری و تمپانومتری میزان شنوایی او را مشخص کرده و سپس متناسب با آن سمعک را تجویز کند.

    

   چه زمانی می‌توان از سمعک نامرئی استفاده کرد

   هنگامی می‌توان از سمعک نامرئی استفاده کرد که میزان افت شنوایی کم باشد؛ چرا که قطعات سمعک نامرئی قدرت زیادی جهت تقویت صدا برای کم‌شنوایی‌های شدید را ندارند. از طرفی افرادی که به عفونت گوش مبتلا هستند نمی‌توانند از سمعک نامرئی استفاده کنند؛ به این دلیل که عفونت، مجرای گوش را بسته نگه می‌دارد و زمانی که سمعک نامرئی در داخل گوش قرار می‌گیرد فرد کم‌شنوا درد شدیدی احساس می‌کند؛ و در نهایت این که سمعک نامرئی بیشتر برای بیمارانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که علاقه به نامشخص بودن سمعک دارند.  

   پیشنهاد ایرانگان