سفارش آگهی
ارتباط با مشاوران ایرانگان برای سفارش آگهی
لطفا اطلاعات تماس خود را وارد نمایید. چه ساعتی با شما تماس بگیریم ؟
9   تا 11 11 تا 13 14 تا 16 16 تا 18 محدودیتی ندارم
۶۴۲۵ - ۰۲۱
تماس با آگهی دهنده
کاربر گرامی اعتبار نمایش مشخصات این آگهی به پایان رسیده است. در صورت تمایل اطلاعات خود را وارد کنید تا آگهی دهنده با شما تماس بگیرد.
مجله ایرانگان بیشتر بدانید
آگهی‌های مرتبط
مناطق مرتبط
برچسب های مرتبط
مطالب مرتبط
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

ارسال به دوستان لینک
سمعک دیجیتال
 • استان
  • اصفهان
  • البرز
  • تهران
  • خراسان جنوبی
  • خراسان رضوی
  • خوزستان
  • سمنان
  • فارس
  • مازندران
  • یزد

   سمعک دیجیتال

   سمعک دیجیتال نوعی سمعک است که علاوه بر جمع‌آوری صدای محیط، آن‌ها را از یکدیگر تفکیک کرده و سپس تقویت می‌کند. درواقع سمعک دیجیتال، طبق اطلاعاتی که بعد از تجزیه و تحلیل شنوایی فرد اعم از میزان افت شنوایی، نوع کم‌شنوایی، ساختار گوش و محیط اطراف به‌دست می‌آورد اصوات را به‌صورت شخصی‌سازی شده برای فرد پردازش می‌کند. سمعک دیجیتال از نظر عملکرد، کارکردی مشابه با سمعک هوشمند دارد؛ با این تفاوت که سمعک دیجیتال از هزینه پایین‌تری نسبت به سمعک هوشمند برخوردار است؛ بنابراین گزینه مناسبی برای افراد کم‌شنوا به‌شمار می‌رود. سمعک دیجیتال علاوه بر برنامه‌ریزی، قدرت پردازش بالا و تنظیمات بهینه شده، مزایای دیگری نیز دارد که عبارتند از:

    

   شنوایی طبیعی با سمعک دیجیتال

    تجزیه و تحلیل اصوات و رساندن آن‌ها به گوش فرد طوری‌‌که طبیعی شنیده شوند یکی از مزایای مهم سمعک دیجیتال است. سمعک دیجیتال با استفاده از پردازشگرهای تعبیه شده در آن، پس از دریافت صدا، نویز و اصوات مزاحم را حذف کرده و صدا را با توجه به میزان شنوایی فرد طوری تنظیم می‌کند که طبیعی شنیده شود.

    

   برنامه اتوماتیک شنیداری سمعک دیجیتال

   سمعک دیجیتال از تنظیمات اتوماتیک برخوردار است. در واقع سمعک دیجیتال را هم به‌صورت دستی و هم به‌طور اتوماتیک می‌توان تنظیم کرد. ساختار سمعک دیجیتال طوری طراحی شده که بعد از دریافت صدا، نویز و صداهای مزاحم را تشخیص داده و سپس صدای اصلی را تقویت می‌کند.

    

   انواع سمعک دیجیتال

   سمعک دیجیتال با توجه به شکل و نوع ظاهری آن انواع مختلفی دارد که هر یک، از ویژگی متفاوتی برخوردارند که عبارتند از:

    

   سمعک دیجیتال عینکی

   بسیاری از افراد ممکن است علاوه بر مشکلات شنوایی با اختلالات بینایی نیز مواجه باشند. سمعک عینکی نوعی سمعک دیجیتال است که برای افرادی که علاوه بر افت شنوایی به مشکلات بینایی نیز دچار هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد. سمعک عینکی روی دسته عینک سوار شده و دیگر داخل گوش قلاب نمی‌شود. در واقع سمعک عینکی با تحریک مستقیم حلزون گوش، صدا را به گوش داخلی ارسال می‌کند.

    

   مزایای سمعک دیجیتال عینکی

   سمعک عینکی شنوایی فرد را کاملا طبیعی به داخل گوش ارسال کرده و از عفونت گوش میانی نیز جلوگیری می‌کند. همچنین از آن‌جایی که سمعک عینکی در دسته عینک قرار می‌گیرد دیگر از بیرون قابل مشاهده و تشخیص نمی‌باشد.

    

   معایب سمعک دیجیتال عینکی

   از معایب این نوع سمعک می‌توان به آسیب‌پذیری بالا و وابستگی آن به عینک اشاره کرد؛ چرا که اگر فرد کم‌شنوا عینک را از صورت خود بردارد؛ دیگر قادر به شنیدن اصوات نخواهد بود.

    

   سمعک دیجیتال پشت گوشی یا BET

   سمعک پشت گوشی یکی دیگر از انواع سمعک دیجیتال است که در پشت لاله گوش قرار گرفته و به‌وسیله‌ی قالبی مخصوص، اصوات را به گوش داخلی انتقال می‌دهد. سمعک پشت گوشی امکانات و تجهیزات بیشتری نسبت به دیگر سمعک‌های دیجیتال دارد. این نوع سمعک با بهره‌گیری از دو میکروفون، صدای محیط اطراف را بهتر درک می‌کند. سمعک پشت گوشی قابلیت اشتراک‌گذاری و ارتباط بین دو سمعک در دو گوش را نیز دارد. همچنین یکی دیگر از امکانات این نوع سمعک قابلیت وایرلس یا اتصال بی‌سیم به دستگاه‌های دیجیتال اعم از موبایل و تلویزیون می‌باشد.

    

   سمعک دیجیتال گیرنده درون کانال یا RIC

   این نوع سمعک از نظر شکل ظاهری شباهت زیادی با سمعک پشت گوشی دارد با این تفاوت که ریسیور و ریز بلندگوهای آن داخل پوسته سمعک، درون کانال گوش قرار می‌گیرند. سمعک گیرنده درون کانال، با استفاده از یک سیم بسیار نازک به داخل گوش متصل شده و اصوات را منتقل می‌کند.

    

   سمعک دیجیتال داخل گوشی یا IIC

   سمعک داخل گوشی یکی دیگر از انواع سمعک‌های دیجیتال است که در بخش درونی کانال گوش قرار می‌گیرد. سمعک داخل گوشی از نظر اندازه از دیگر سمعک‌ها کوچک‌تر است. مهم‌ترین مزیت سمعک داخل گوشی دربین سمعک‌های دیجیتال، غیر قابل مشاهده و پنهان بودن آن است. از طرفی سمعک داخل گوشی به‌دلیل اندازه کوچکی که دارد از امکانات و تجهیزات کم‌تری برخوردار است و عمر باتری آن نسبت به دیگر سمعک‌های دیجیتال پایین‌تر می‌باشد. سمعک داخل گوشی ابتدا بر اساس گوش فرد قالب گرفته شده و سپس با توجه به پوست بیمار در رنگ‌بندی‌های مختلفی تولید می‌شود. سمعک داخل گوشی به دلیل طراحی خاصی که دارد معمولا از دیگر سمعک‌های دیجیتال گران قیمت‌تر است. این نوع سمعک اغلب برای کسانی که از افت شنوایی پایینی برخوردارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. سمعک داخل گوشی باید مطابق با افت شنوایی فرد و تشخیص ادیولوژیست یا کارشناس شنوایی سنجی تجویز شود.

    

   پیشنهاد ایرانگان