سفارش آگهی
ارتباط با مشاوران ایرانگان برای سفارش آگهی
لطفا اطلاعات تماس خود را وارد نمایید. چه ساعتی با شما تماس بگیریم ؟
9   تا 11 11 تا 13 14 تا 16 16 تا 18 محدودیتی ندارم
۶۴۲۵ - ۰۲۱
تماس با آگهی دهنده
کاربر گرامی اعتبار نمایش مشخصات این آگهی به پایان رسیده است. در صورت تمایل اطلاعات خود را وارد کنید تا آگهی دهنده با شما تماس بگیرد.
مجله ایرانگان بیشتر بدانید
آگهی‌های مرتبط
مناطق مرتبط
برچسب های مرتبط
مطالب مرتبط
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

ارسال به دوستان لینک
سمعک
 • استان
  • اصفهان
  • البرز
  • تهران
  • خراسان جنوبی
  • خراسان رضوی
  • خوزستان
  • سمنان
  • فارس
  • مازندران
  • یزد

   سمعک

   سمعک ابزار الکترونیکی کوچکی است که اصوات محیط اطراف را جمع‌آوری کرده، تقویت می‌کند و به گوش می‌فرستد. سمعک متداول‌ترین راهکار برای درمان مشکل کم‌شنوایی است. گوش اندام حسی است که وظیفه دریافت صدا را بر عهده دارد. گوش از سه بخش بیرونی، میانی و درونی تشکیل شده است. گوش بیرونی صداها را پردازش می‌کند و آن‌ها را به گوش میانی انتقال می‌دهد. اصوات در گوش میانی به ارتعاش تبدیل شده و به گوش درونی فرستاده می‌شوند و گوش درونی پس از دریافت ارتعاشات آن‌ها را به سینگال تبدیل کرده و به مغز ارسال می‌کند. اجزای داخلی گوش حساسیت بالایی دارند؛ طوری که آسیب به هر یک از آن‌‎ها می‌تواند در شنوایی فرد اختلال ایجاد کند و کم‌شنوایی و ناشنوایی را به‌وجود آورد.

    

   کم‌شنوایی چیست

   کم‌شنوایی بیماری است که در آن فرد نمی‌تواند صداها را به خوبی پردازش کند و بشنود. کم‌شنوایی در اثر کهولت سن، پارگی پرده گوش، تومور گوش، پیرگوشی و ضربه به گوش رخ می‌دهد و البته بعضی از نوزادان نیز پس از تولد از بیماری کم‌شنوایی رنج می‌برند. از علائم کم‌شنوایی می‌توان به عدم تشخیص صدا در محیط‌های شلوغ، مشکل در درک و دریافت صدا، کاهش میزان شنوایی نسبت به گذشته و درخواست تکرار کلمات توسط فرد کم‌شنوا اشاره کرد.

    

   اجزای سمعک

   از طرفی هر چند سمعک‌ها انواع مختلفی دارند اما از اجزای مشابه‌ای اعم از میکروفون، میکروچیپ یا پردازشگر، تقویت کننده یا آمپی‌فایر، رسیور و باتری تشکیل شده‌اند. میکروفون در قسمت خارجی یا بیرونی سمعک قرار می‌گیرد و وظیفه دریافت صدا از محیط بیرون و تبدیل آن به امواج دیجیتال را برعهده دارد. میکروچیپ فرآیند پردازش سیگنال‌های دیجیتال را انجام می‌دهد و آن‌ها را به آمپی‌فایر می‌فرستد و تقویت‌کننده این انرژی الکتریکی را به رسیور انتقال می‌دهد تا آن را به امواج صوتی تبدیل نموده و وارد گوش فرد کند.

    

   انواع سمعک از نظر تکنولوژی

   سمعک‌ها از نظر سطح تکنولوژی به چهار نوع آنالوگ، دیجیتال، هوشمند و بلوتوث‌دار و از لحاظ ساختار و شکل ظاهری به دو دسته داخل گوشی و پشت گوشی تقسیم‌بندی می‌شوند. سمعک آنالوگ ساده‌ترین نوع سمعک است که از تقویت ‌کننده کوچکی تشکیل شده که تنها دارای یک برنامه می‌باشد و مدار پردازش پیچیده و پیشرفته ندارد. عملکرد سمعک آنالوگ به این صورت است که امواج صوتی را به سینگال‌های الکتریکی تبدیل کرده و به وسیله آمپلی‌فایر به گوش ارسال می‌کند. سمعک دیجیتال شامل مدار پردازشی با قدرت زیاد است که با توجه به میزان شنوایی فرد، صدا را تنظیم می‌کند. در این نوع سمعک برنامه‌های پیچیده‌ و پیشرفته‌ای با میزان شنوایی متفاوت به‌کار رفته است که فرد کم‌شنوا می‌تواند متناسب با هر محیط از این برنامه‌ها استفاده کند. سمعک هوشمند نوع دیگری از دستگاه‌های الکترونیکی شنوایی است که قطعات و اجزای به‌کار رفته در آن مطابق با ساختار شنوایی انسان شبیه‌سازی شده تا خود را با محیط‌های مختلف تطبیق داده و بر اساس اندازه و میزان صدا، تنظیمات را تغییر دهد. همچنین سمعک بلوتوث‌دار دارای سیستم وایرلس هوشمند است که می‌تواند به دستگاه‌های دیجیتال اعم از تلویزیون، تبلت و تلفن اتصال پیدا کند. 

    

   انواع سمعک از نظر شکل‌ ظاهری و محل قرارگیری

   از طرفی سمعک داخل گوشی یا همان سمعک نامرئی و همین‌طور سمعک پشت گوشی تنها از نظر شکل ظاهری و طرز قرارگیری در گوش با یکدیگر تفاوت دارند. سمعک نامرئی با قرار گرفتن در داخل گوش به‌طور کامل پنهان شده و هیچ قسمتی از آن در بیرون گوش قابل مشاهده نیست؛ اما سمعک پشت گوشی نیز در قسمت پشتی لاله گوش قرار گرفته و اصوات را به وسیله قالب گوش انتقال می‌دهد؛ این سمعک قابلیت بیشتری نسبت به سمعک نامرئی در مقابل حرارت و رطوبت دارد.

    

   نحوه تجویز سمعک

   ادیولوژیست یا متخصص گوش و حلق و بینی پس از انجام آزمایشات شنوایی‌سنجی با استفاده از تجهیزات پیشرفته مانند تمپانومتری، ادیومتری، ادیوگرام و شنوایی‌سنجی گفتاری، سمعک را تجویز می‌کند. برای انتخاب سمعک باید نتایج آزمایش، اندازه، شکل و قدرت سمعک را در نظر گرفت.

    

   نکاتی که باید در نگهداری سمعک رعایت شوند

    نظافت سمعک باید با استفاده از پارچه خشک و نرم بدون به‌کارگیری مواد ضدعفونی کننده و الکل انجام شود. همچنین باید در زمان استفاده از لوازم آرایش سمعک را از داخل گوش درآورد و از آسیب و ضربه زدن به آن خودداری کرد چرا که اجزای سمعک از حساسیت بالایی برخوردارند و به‌محض وارد شدن ضربه، در عملکردشان اختلال ایجاد می‌شود. همچنین در تمامی سمعک‌ها، باتری وظیفه تامین نیروی لازم برای انجام فرآیندها را برعهده دارد. باتری سمعک باید در محیطی بدون رطوبت و در دمای معمولی نگه‌داری شود. هر چند شارژدهی باتری به میزان قدرت آن بستگی دارد، اما پس از مدتی از توان آن کاسته شده و تخلیه می‌گردد که در این زمان باتری سمعک دیگر قابل استفاده نخواهد بود و باید تعویض شود.

   پیشنهاد ایرانگان