سفارش آگهی
ارتباط با مشاوران ایرانگان برای سفارش آگهی
لطفا اطلاعات تماس خود را وارد نمایید. چه ساعتی با شما تماس بگیریم ؟
9   تا 11 11 تا 13 14 تا 16 16 تا 18 محدودیتی ندارم
۶۴۲۵ - ۰۲۱
تماس با آگهی دهنده
کاربر گرامی اعتبار نمایش مشخصات این آگهی به پایان رسیده است. در صورت تمایل اطلاعات خود را وارد کنید تا آگهی دهنده با شما تماس بگیرد.
مجله ایرانگان بیشتر بدانید
آگهی‌های مرتبط
مناطق مرتبط
برچسب های مرتبط
مطالب مرتبط
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus
plus

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

ارسال به دوستان لینک
ایمپلنت
 • استان
  • البرز
  • تهران
  • فارس

   ایمپلنت

   ایمپلنت یکی از روش‌های دائمی ترمیم دندان می‌باشد که به وسیله جراحی به استخوان فک متصل می‌گردد و جایگزین دندان‌های از دست رفته می‌شود. دندان‌ها یکی از اعضایی هستند که در زیبایی چهره تاثیر زیادی می‌گذارند؛ به‌همین دلیل از دست دادن دندان نه تنها در  میزان جذابیت افراد اثر منفی دارد بلکه باعث آسیب دیدن دیگر دندان‌ها و تحلیل رفتن بافت لثه نیز می‌شود. ایمپلنت پیچ تیتانیومی است که با سلول‌های دهان سازگاری کامل دارد؛ طوری که سه الی پنج ماه بعد از قرار گرفتن در دهان به استخوان دهان و فک جوش می‌خورد تا روکش دندان ساخته شده به آن متصل شود. عدم جا‌به‌جایی، آسیب نرساندن به دندان‌های کناری، تکلم صحیح، محافظت از استخوان فک، قابلیت نظافت مانند دندان‌های طبیعی و استحکام و دوام بالا از جمله ویژگی‌های ایمپلنت محسوب می‌شوند.

   ایمپلنتولوژیست کیست
   ایمپلنتولوژیست دندانپزشکی است که با گذراندن دوره‌های تخصصی به ارائه خدمات ایمپلنت می‌پردازد.
     
   انواع ایمپلنت

   ایمپلنت معمولی 
   ایمپلنت معمولی متداول‌ترین نوع ایمپلنت است که برای جایگزین کردن دو یا چند دندان به‌کار می‌رود. در این نوع از ایمپلنت، پایه تیتانیومی به استخوان فک پیچ می‌شود و دندان مصنوعی روی آن قرار می‌گیرد.

   ایمپلنت مینی و میکرو 
   ایمپلنت‌ها از لحاظ سایز به سه دسته ایمپلنت معمولی، مینی و میکرو تقسیم می‌شوند. ایملپنت معمولی از ایمپلنت مینی چند میلی‌متر بزرگ‌تر است. ایمپلنت مینی نیز بزرگ‌تر از ایمپلنت میکرو می‌باشد. ایمپلنت میکرو  کاربرد زیادی ندارد و زمانی از آن استفاده می‌شود که فضای بین دندان‌ها بسیار کم است. 

   ایمپلنت محکم کننده بریج 
   هر چند بریج و ایمپلنت با یکدیگر تفاوت دارند، اما در بعضی مواقع برای نگه داشتن بریج از ایمپلنت بهره گرفته می‌شود. این نوع بریج که به دندان‌های کناری تکیه نمی‌کند، به‌وسیله یک ایمپلنت بسیار محکم پشتیبانی می‌شود. معمولا  این نوع ایمپلنت برای جایگزین کردن یک تک دندان به‌کار می‌رود. همچنین این نوع ایمپلنت برای بریج‌های متحرک نیز به‌کار گرفته می‌شود که بیمار می‌تواند در هر زمانی آن را از دهان خارج کند.

   اُوردنچر
   اُوردنچر زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بیمار تمام دندان‌های فک بالا و پایین را از دست داده باشد. اُوردنچر همین‌طور برای محافظت از ساییدگی استخوان فک و لثه در برابر دندان مصنوعی کاربرد دارد؛ چرا که در فرآیند ساییدگی ممکن است  به فک و لثه آسیب وارد شود، اما با ایمپلنت می‌توان از این مسئله  جلوگیری کرد. این نوع ایمپلنت بعد از اتصال به داخل استخوان، دندان مصنوعی را  بالاتر از  سطح لثه قرار می‌دهد تا به استخوان و لثه آسیبی وارد نشود.

   نحوه کاشت ایمپلنت
   ایمپلنتولوژیست پس از بررسی عکس استخوان فک بیمار، برشی در غشای مخاطی ایجاد می‌کند تا به بافت آن دست پیدا کند. سپس سوراخ کوچکی بین  پنج الی پانزده میلی‌متر در استخوان فک ایجاد می‌گردد تا ایمپلنت  یا پیچی از جنس تیتانیوم داخل سوراخ قرار بگیرد و  بعد از  سه الی پنج ماه جوش بخورد و در نهایت دندان مصنوعی به آن اتصال یابد.

   چه کسانی می‌‌توانند ایمپلنت انجام دهند
   ایمپلنت برای بیشتر بیماران قابل استفاده است و اگر درست داخل استخوان فک قرار بگیرد تفاوت چندانی با دندان طبیعی ندارد. به‌همین دلیل مناسب‌ترین روش برای جایگزینی دندان‌های تخریب شده محسوب می‌شود. ایمپلنت بهتر است برای کودکان و افرادی که رشد فک‌شان کامل نشده انجام نشود. همچنین بیماران دیابتی، افراد سیگاری و کسانی که از داروهایی مانند سیتواستاتیک و کورتیزونی استفاده می‌کنند باید برای درمان دندان‌های از دست رفته‌شان از روش‌های دیگری به‌جز ایمپلنت استفاده کنند. از طرفی بعضی از افراد به فلز تیتانیوم حساسیت دارند و سیستم بدنی آن‌ها ممکن است ایمپلنت را پس بزند.

   درد پس از کاشت ایمپلنت
   درد یکی از متداول‌ترین اتفاقاتی است که پس از کاشت ایمپلنت می‌تواند رخ دهد؛ چرا که بافت استخوان فک دچار تغییراتی می‌شود.  میزان برش استخوان، سلامت لثه و عدم وجود عفونت در لثه، در  شدت درد تاثیر زیادی می‌گذارند.

   راهکارهای کاهش درد ایمپلنت
   مصرف قرص‌های مسکن مانند پروفن و ایبوپروفن، استفاده از کیسه آب یخ، شستن دهان با آب ولرم و خودداری از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند، از جمله راهکارهایی است که باعث التیام درد پس از ایمپلنت می‌شود.

   اقدامات پس از ایمپلنت
   در هفته‌های اول پس از ایمپلنت باید از دهانشویه کلرهگزیدین استفاده شود و از مصرف قهوه و دخانیات پرهیز گردد تا بافت‌های آسیب دیده اطراف ایمپلنت سریع‌تر بهبود یابند.   
    
   چگونه باید از ایمپلنت نگهداری شود
   رعایت بهداشت دهان پس از کاشت ایمپلنت برای جلوگیری از عفونت اهمیت بالایی دارد؛ چرا که اگر محیط دهان ناسالم باشد عوارضی مانند زخم‌ دهان و گلودرد را به‌دنبال خواهد داشت. همچنین باید دندان‌ها را به‌طور منظم مسواک زد و از نخ دندان نیز استفاده نمود. از طرفی باید از  وارد کردن فشار زیاد، ضربه و آسیب به دندان نیز جلوگیری کرد تا ایمپلنت لق نشود.

   عوارض ایمپلنت
   هر چند ایمپلنت یکی از بی‌خطرترین راهکارهای درمانی برای جایگزینی دندان‌های فرسوده و از بین رفته شناخته می‌شود؛ اما ممکن است اثرات جانبی‌ای داشته باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به آسیب به عصب لثه، شکستن ایمپلنت، تخریب دندان‌های کناری و مشکلات سینسوسی اشاره کرد. 
   پیشنهاد ایرانگان