از آنجایی که موبایل‌های هوشمند باعث شده‌اند همه به عکاسان آماتور تبدیل شوند، تصمیم گرفتیم مکان‌هایی را به شما معرفی کنیم که با عکس گرفتن در آن‌ها می‌توانید کاری کنید فالوورهای اینستاگرام‌تان شگفت‌زده شوند. اگر از علاقه‌مندان به ورزش هستید و برای تماشای مسابقات المپیک 2016 ریو به این شهر سفر می‌کنید، این مکان‌ها را از دست ندهید. 


Padra da Gavea

Padra da Gavea

این کوه که 844 متر ارتفاع دارد، یکی از بهترین منظره‌ها از روی دو ژانیرو رو برای گردشگران فراهم کرده است. برای رسیدن به قله‌ی این کوه باید 3 ساعت در جنگل‌های استوایی پیاده‌روی کنید. البته باید بدانید قسمت‌هایی از این مسیر را باید کوهنوردی کنید و اگر با تور به آن‌جا بروید، احتمالا برای‌تان طناب فراهم می‌کنند. با این‌که رسیدن به قله‌ی این کوه دردسرهای زیادی دارد، عکسی که از آن‌جا می‌گیرید نیاز به فیلتر نخواهد داشت. 


Vista Chinesa

Vista Chinesa

هر کس به‌دنبال عکسی بهتر از عکس‌های Padra da Gavea است می‌تواند به Vista Chinesa برود. این آلاچیق که بیش از 100 سال قدمت دارد به سبک معماری چینی ساخته شده و در جنگل تیجوکا قرار دارد. از این مکان می‌توانید بهترین منظره از شهر و هم‌چنین دیگر مکان‌های گردشگری برزیل مثل مجسمه‌ی مسیح و ساحل کوپاکابانا را ببینید. مسیر مسابقات دوچرخه‌ سواری  المپیک 2016 ریو هم از این مکان می‌گذرد.


Ilha Grande

Ilha Grande

اگر می‌خواهید مدتی از شلوغی‌های بازی‌های  المپیک 2016 ریو دور شوید، این جزیره زیبا با ساحل‌های آرامش فاصله‌ای زیادی از ریو ندارد. ساحل‌ها، آبشارها، غارها و تنوع جانوری این جزیره فرصتی مناسب برای گرفتن عکس‌های اینستاگرامی برای‌تان فراهم کرده است. 


Jardim Botanico

باغ‌های گیاه‌شناسی

Jardim Botanico که قدمت 200 ساله دارد، خانه‌ی 140 نوع پرنده و هزاران نوع گیاه است. ارکیده‌ها و سوسن‌های نایاب میان حوضچه‌ها و چشمه‌ها فرصت‌های زیادی برای گرفتن عکس‌های منحصربه‌فرد ایجاد می‌کنند. هم‌چنین این باغ‌ها بهترین مکان برای عکس گرفتن از میمون‌ها هستند. 


مجسمه‌‌ی مسیح نجات‌دهنده

مجسمه‌‌ی مسیح نجات‌دهنده

اگر به ریو بروید و از این مجسمه عکس نگیرید، مثل این می‌ماند که اصلا به ریو سفر نکرده باشید. این مجسمه‌ی نمادین که توسط مجسمه‌‌ ساز فرانسوی پائول لاندووسکی طراحی و در سال 1931 تکمیل شده است، اصلی‌ترین نماد ریو دو ژانیرو محسوب می‌شود. مجسمه‌ی مسیح نجات‌دهنده روی قله‌ی کوه کورکوادو قرار دارد و یکی از بهترین مکان‌ها برای عکس گرفتن است. 


منبع : Rio2016