رنگ‌آمیزی یراق دراور واقعا کار آسانی است و در نهایت ظاهر دراور یا خیلی بهتر  و یا خیلی بدتر از قبل می‌شود.
یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های رنگ‌آمیزی یراق این است که رنگ‌آمیزی به‌صورت یکنواخت انجام شود. که آن هم با دانستن نکات زیر دیگر چالشی محسوب نخواهد شد.
اغلب افراد یراق را روی سطح صافی قرار داده و با استفاده از اسپری شروع به رنگ‌آمیزی می‌کنند. این شیوه کاربردی است، اما اغلب رنگ روی دسته‌ها سرازیر می‌شود. هم‌چنین برای این‌که رنگ‌آمیزی یکسانی داشته باشید، باید یراق را رو به عقب و به طرفین حرکت دهید. این‌ کار کمی ریخت‌ و‌ پاش و شلوغی دارد و ممکن است رد اثر انگشت روی رنگ بماند.
در این‌‌جا نکاتی درباره چگونگی رنگ‌آمیزی یراق دراور را در اختیار شما می‌گذاریم که با دنبال کردن آن در نهایت یک رنگ‌آمیزی زیبا و یکنواخت خواهید داشت.

برای این کار به وسایل زیر نیاز دارید:

یراق که در این‌جا منظور همان دسته، دستگیره است 
پیچ‌گوشتی یا چاقو کره‌خوری
کاغذ سمباده
صابون و آب
جعبه مقوایی راه‌ راه یا هر قطعه مقوایی محکم
سیم‌ قطور فلزی بلند، میخ‌ بلند یا پیچ‌ اصلی بلند 
قیچی یا سیم‌چین برای بریدن سیم‌های فلزی
رنگ یا پرایمر

در هنگام رنگ آمیزی یراق مواظب باشید که ظرافت های خاص این کار را رعایت کنید.

ابتدا تمام یراق را از اثاثیه باز کنید. بعد یراق را بشویید و بگذارید خشک شود. اگر دستگیره یا دسته‌های دراور راه‌ راه است برای شستن آن می‌توانید از یک مسواک کهنه استفاده کنید تا تمامی خمیدگی‌ها و فرورفتگی‌ها شسته شود.
سپس به آرامی روی یراق را یک‌بار با استفاده از کاغذ سنباده گریت220، سنباده بکشید و خوب تمیز کنید تا تمام گرد و خاک و کثیفی‌ها از روی آن پاک شود. سنباده کشیدن باعث درخشش و جلای دستگیره‌های چوبی یافلزی و زیباتر شدن رنگ روی آن‌ها می‌شود.
 بهتر است کار رنگ‌آمیزی را در محیط بیرون یا فضایی که دارای تهویه مناسب است، انجام دهید.
یک تکه مقوا ببرید و آن را از وسط تا کنید و سیخ‌هایی را از دو طرف از میان مقوا بگذرانید. می‌توان این سیم‌ها یا سیخ‌ها را به اندازه دلخواه برش بزنید. 
نکته: مقوا و سیخ‌ها را به اندازه مناسب برش بزنید به‌صورتی که تمام یراق را نگه دارد. باید فضایی بین این دو وجود داشته باشد تا بتوان تمام یراق را رنگ کرد.
دسته یا دستگیره‌ها را از انتهای سیخ‌ها آویزان کنید تا بتوان به راحتی با اسپری رنگ آمیزی کنید. به این‌صورت می‌توان جلو، پشت و طرفین یراق را به راحتی رنگ کرد.
دو لایه رنگ بزنید و پس از اتمام هر لایه بگذارید کاملا خشک شود و بعد لایه بعدی را شروع کنید.
نکته: همیشه باید هنگام رنگ‌آمیزی از یک ماسک و یک محافظ برای چشم‌ها استفاده کنید. 
با این روش رنگ کردن یراق مبلمان بسیار ساده خواهد بود؛ و یراق‌ها، دسته‌ها و دستگیره‌های قدیمی را می‌توان با کمی رنگ نو کرد.