انتخاب کترینگ عروسی یکی از دلهره آورترین کارها در برنامه ریزی برای برگزاری عروسی است. هرچه باشد جشن عروسی یکی از مهم‌ترین اتفاقات زندگی است و هیچ کس دوست ندارد خاطره‌ای بد از آن در ذهن داشته باشد. ما در این‌جا قصد داریم به توصیه‌هایی اشاره کنیم که بسیاری از افراد آن‌ها را نادیده می‌گیرند. با ما همراه باشید تا از بی‌نقص برگزار شدن عروسی‌تان اطمینان حاصل کنید.

در خصوص امکانات تالار پذیرایی تحقیق کنید

به طور کلی دو نوع تالار پذیرایی وجود دارد. تالار پذیرایی که وظیفه کترینگ را خود بر عهده دارد و نوع دیگر آن‌که به افراد اجازه می‌دهند تا شخصا کترینگ انتخاب کنند. اگر مایل هستید تا کترینگ را خودتان انتخاب کنید و تالار پذیرایی اجازه این‌کار را نمی‌دهد دچار مشکل بزرگی شده‌اید. بنابراین ابتدا در خصوص شرایط و امکانات تالار پذیرایی تحقیق کنید. اگر هم می‌خواهید تالار پذیرایی مسولیت کترینگ را بر عهده داشته باشد از انواع غذاها و امکانات آن اطلاع کسب کنید.

برخورد اول بسیار مهم است

یک شخص می‌تواند نویسنده ماهری باشد و کتاب آشپزی خوبی بنویسد. اما زمان پخت غذا نتواند آن‌چنان مهارت به‌خرج دهد. در زمان دیدار با متصدیان کترینگ به تمام جزییات دقت کنید. سعی کنید نمونه‌ای از غذای کترینگ را امتحان کنید. اکثر موسسه‌های کترینگ، نمونه غذای خوبی برای جلب نظر مشتری ارائه می‌دهند. خلاصه این‌که فریب بروشور پر زرق و برق و وب سایت زیبای کترینگ را نخورید.

میزان توان مالی خود را صادقانه به موسسه کترینگ بگویید تا آن‌چه که می‌شود با پول‌تان انجام داد را به شما بگویند.

بودجه خود را مشخص کنید

قبل از صحبت با کترینگ بودجه خود را مشخص کنید. میزان توان مالی خود را صادقانه به موسسه کترینگ بگویید تا آن‌چه که می‌شود با پول‌تان انجام داد را به شما بگویند. اگر کترینگ سرویس دهی عالی را با قیمت ارزان پیشنهاد داد بدانید که مراسم عروسی‌تان فاجعه از آب در خواهد آمد.
در خصوص نوع پخت و مواد استفاده شده در غذا با کترینگ صحبت کنید. اگر دوست دارید غذای شما طور خاصی پخته شود و یا نمی‌خواهید مواد خاصی در غذا وجود داشته باشد کترینگ خود را در اسرع وقت مطلع کنید. اگر به ماده خاصی آلرژی دارید یا متنفر هستید آن را با کترینگ خود در میان بگذارید.

غذای کترینگ را تست کنید

بسیاری از موسسه‌های کترینگ تا قبل از امضای قرار داد اجازه تست غذاهای خود را به مشتری نمی‌دهند. اگر موسسه کترینگ برای تست غذا هزینه دریافت کرد متعجب نشوید. تست کردن غذاها یکی از مهم‌ترین مراحل فرآیند انتخاب موسسه کترینگ است، بنابراین فرصت را از دست ندهید و آن را جدی بگیرید.

تا زمان پیدا کردن کترینگ مناسب از تلاش دست بر ندارید

موسسه کترینگ باید آن‌قدر حرفه‌ای و بی نظیر باشد که جذب آن شوید. شما سال‌ها برای پیدا کردن همسر ایده آل صبر کرده‌اید، بنابراین با دیدن تنها یک موسسه کترینگ قانع نشوید و به دنبال بهترین باشید.

منبع : Bonappetit