ریزش مو یکی از مشکلات رایجی است که هر فردی ممکن است در برهه‌ای از زندگی خود آن را تجربه کند. دلایل متعددی برای ریزش مو وجود دارد، مثل آلوپسی، بالا رفتن سن و استرس. از آن‌جا که دلایل متفاوتی برای ریزش مو وجود دارد، درمان‌های متفاوتی نیز برای این مشکل موجود است. 
برخی انواع ریزش مو مثل ریزش موی ناشی از استرس، پس از چند ماه به فاز رشد اولیه و نرمال باز می‌گردند و در اغلب مواقع نیازی به دارو و درمان خاصی ندارند. اما در برخی دیگر نظیر ریزش مو ناشی از هورمون آندروژن و ریزش موی غیرالگویی برای رشد دوباره موها، به درمان نیاز است. در اغلب مواقع این درمان از طریق دارو یا کاشت مو به روش FUE صورت می‌گیرد.

کاشت مو چیست

کاشت مو روشی پزشکی است که برای درمان ریزش مو و طاسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این تکنیک فولیکول‌های موی فرد از یک منطقه از سر، که معمولا دو طرف یا پشت سر است، به منطقه طاس‌شده یا در حال طاسی، انتقال پیدا می‌کنند. روش کار در کاشت مو نیز به این‌صورت است که فولیکول‌ها از مناطقی از سر که دارای موهای بیشتری است به مناطق کم مو یا فاقد مو منتقل می‌شوند.

چگونگی عملکرد کاشت مو

در کاشت مو به روش FUE یا استخراج واحد فولیکولی، از ابزار استخراج جراحی بسیار کوچکی همراه با بی‌حسی موضعی، برای خارج کردن فولیکول‌های موی فرد استفاده می‌شود.
سپس آن منطقه از سر که قرار است موها را دریافت کند، با استفاده از یک سوزن جراحی بسیار ریز سوراخ می‌شود. بعد متخصصان جراح هر یک از این دسته موها را با زاویه و تراکم مطابق با موهای اصلی در پوست سر قرار می‌دهند. جراحان معمولا در ترکیب موها بسیار مهارت دارند و به‌همین دلیل موهای کاشته‌ شده نیز شبیه به الگوی واقعی و طبیعی موها خواهد شد.

دلایل ریزش مو متعدد است؛ اما برخی از ریزش موها موقتی است و چرخه طبیعی رشد موها، بدون نیاز به درمان از سر گرفته خواهد شد.


چه روش‌های درمانی موثر دیگری برای ریزش مو وجود دارد

دلایل ریزش مو متعدد است؛ اما برخی از ریزش موها موقتی است و چرخه طبیعی رشد موها، بدون نیاز به درمان از سر گرفته خواهد شد.
البته برای درمان ریزش مو، داروهای متنوعی در دسترس است. بااین‌حال تنها تعداد اندکی از آن‌ها از ریزش مو جلوگیری کرده و اثرات طاسی و ریزش مو را معکوس می‌کند.
تجربه ثابت کرده که کاشت مو بهترین راه حل برای مقابله ریزش مو است. به همین دلیل معمولا باید در جلسات مشاوره پیشرفته‌، دلیل ریزش موی هر فرد مورد بررسی قرار گرفته و شناسایی شود؛ چون این امر به درمان هرچه بهتر فرد کمک می‌کند.

آیا کاشت مو راه‌حلی دائمی است

نتیجه حاصل از کاشت مو لزوما دائمی نیست. با این وجود، این نتایج در طولانی‌مدت ماندگار هستند و یکی از درمان‌های بسیار موفق ریزش مو به شما می‌آید. در کاشت مو، موها از رفتار موهای اصلی منطقه اهداکننده تبعیت کرده و در اغلب مواقع به رشد خود ادامه می‌دهند.
در طول جلسه مشاوره تخصصی شما به این نتیجه خواهید رسید که آیا گزینه مناسبی برای کاشت مو هستید؛ البته برای اطمینان از درست بودن درمان، باید تمامی عوامل از قبیل سن، سابقه خانوادگی ریزش مو و نوع ریزش مو مورد بررسی قرار گیرد. اگرچه نمی‌توان دائمی بودن این درمان را تضمین کرد؛ اما پزشک باید هر کاری که از دستش برمی‌آید را انجام دهد تا مطمئن شود که این درمان برای شما بهترین است.

منبع : Hshairclinic