با خرید مبلمان و وسایل مناسب می‌توانید خانه‌ی رویایی خود را داشته باشید. برای هر اتاق وسایل پایه‌ای را درنظر بگیرید و براساس آن دکوراسیون خانه را کنید. وقتی که برای مبل هال خانه یک کاناپه چسترفیلد مخملی سبزرنگ را تصور می‌کنید، بهتر است یک کاناپه بژ کلاسیک بخرید و سپس لوازم جانبی اطراف آن و کوسن‌ها و پتوهای روی کاناپه را به رنگ سبز مخملی انتخاب کنید. وقتی می‌خواهید دکوراسیون خانه را طراحی کنید، بهتر است به آینده هم فکر کنید.
وقت آن رسیده تا با خرید چند تکه مبلمان و اثاثیه اصلی، دکوراسیون داخلی خانه‌ی خود را به‌کلی تغییر دهید. سپس می‌توانید اقدام به خرید و تهیه‌ی سایر لوازم جانبی و تزئیناتی بکنید که با این مبلمان اصلی هم‌خوانی داشته باشند و به‌این ترتیب، ظاهری خاص و بی‌نظیر به خانه‌ی خود بدهید.

یک کاناپه مناسب

شما روی یک کاناپه می‌نشینید، دراز می‌کشید، چرت می‌زنید و می‌خوابید. کاناپه مرکز و قلب اتاق نشیمن است. درضمن وسیله‌ای است که نباید برای خرید آن کم گذاشت زیرا قرار است سال‌ها در خانه با شما بماند. وقتی می‌خواهید کاناپه‌ای را انتخاب کنید که با سبک زندگی شما مطابقت دارد، باید به جنس پارچه، دوام، مدل و راحتی آن نیز توجه کنید. به فضایی که می‌خواهید درون خانه خلق کنید هم فکر کنید. مدرن روستایی، توسکانی، یا سنتی و قدیمی. در هنگام خرید جوانب دکوراسیون منزل از قبیل کفپوش یا پوشش کف خانه و رنگ دیوار‌ها را نیز درنظر بگیرید و به‌خاطر داشته باشید که ساده‌ترین راه انتخاب فضا و کاناپه‌ی کلاسیک است و طراحی آن هم ساده‌تر است.

میز ناهارخوری محکم با صندلی‌های همه کاره

اتاق غذاخوری به‌عنوان مرکز ملاقات‌های روزانه یکی دیگر از مناطق مهم و کلیدی خانه به حساب می‌آید که باید برای آن مبلمان انتخاب کنید. این‌که برای غذاخوری یک اتاق خاص دارید و یا فقط گوشه‌ای از آشپزخانه را به این امر اختصاص داده‌اید تفاوتی در این اصل ایجاد نمی‌کند که مبلمان و وسایلی که برای این قسمت درنظر می‌گیرید باید محکم و قوی باشند. میزی بخرید که گوشه‌های آن باز شده و بزرگ‌تر می‌شود. حتی اگر فعلا قصد برگزاری مهمانی شام را ندارید، باز هم خرید این مدل گزینه بسیار خوبی برای آینده است.
یک میز روستایی صیقل داده شده‌ی زیبا تقریبا با تمام تم‌ها هماهنگی دارد. به‌ویژه اگر در انتخاب صندلی کمی خلاقیت به‌خرج دهید. برای داشتن ظاهری زیبا می‌توانید از ترکیب صندلی، چهارپایه و نیمکت استفاده کنید.

یک تشک راحت و تخت خواب مناسب یکی از وسایل اصلی و ضروری خانه محسوب می‌شود.

یک تخت خواب راحت

تشک اولین عامل در داشتن یک خواب خوب و راحت است. یک تشک راحت یکی دیگر از وسایل اصلی و ضروری خانه است. طرفدار هر نوع سبک و تشکی که هستید؛ چه تشک کلاسیک و چه ازجنس فوم؛ درباره‌ی تمامی گزینه‌های موجود کمی تحقیق کنید. فقط حتما اطمینان پیدا کنید که تشکی که می‌خرید در حالت دراز کشیده، تکیه‌گاه مناسبی برای سر و بدن شما است و به‌خوبی آن‌ها را حفظ می‌کند و کل بدن در یک راستا قرار می‌گیرد.
پس از خرید تشک می‌توانید به انتخاب تخته بالای تخت خواب و ملحفه و روبالشتی و لحاف بپردازید و آن‌ها را طوری انتخاب کنید که با رنگ اتاق ست باشند. می‌توانید در انتخاب ملحفه و روبالشتی کاملا خلاق بوده و سلیقه خود را اعمال کنید.

مبل راحتی

مبل راحتی یکی از تکه‌های مبلمان بسیار خوبی است که می‌توان با اضافه کردن آن به گوشه‌ی اتاق نشیمن، فضا و حال و هوای خاص خانه را نشان داد.  اگر خواهان یک کاناپه قرمز با طرح دانمارکی معاصر هستید اما یک کاناپه کلاسیک با رنگ خنثی را انتخاب کرده‌اید، می‌توانید خواسته خود را با انتخاب مبل راحتی ارضا کرده و آن را مطابق سلیقه خود خریداری کنید. 

یک میز وسط کاربردی

میز وسط یا جلو مبلی بقیه‌ی مبلمان اتاق نشیمن را با یکدیگر مرتبط می‌کند و وجود آن در اتاق نشیمن ضروری است. این میز فضای کمی اشغال می‌کند اما تاثیر بسیار زیادی دارد. می‌توانید از یک اتومن همه‌کاره استفاده کنید که هم برای مخفی کردن برخی اشیا از آن استفاده شود و هم به‌عنوان استراحت‌گاهی برای دراز کردن پاها؛ و یا از یک میز براق و صیقلی که روی آن شیشه قرار می‌گیرد. اما میز وسط را باید پس از انتخاب مبل و صندلی خریداری کرد. به موارد استفاده‌ی میز وسط فکر کنید و به مقدار فضایی که به آن اختصاص می‌دهید بیاندیشید. می‌توانید یک میز با روکش مبلی (پاف) خریداری کرده و باقراردادن یک شیشه روی آن، از میز استفاده کنید.