بوتاکس مو جدیدترین و یکی از غیر تهاجمی‌ترین روش‌های درمانی است که برای برگرداندن شادابی و استحکام به موهایی که در اثر فرآیندهای شیمیایی، صاف کردن و سشوار کشیدن ضعیف شده‌اند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش درمانی موثر موهای خسته و پیر شما را دوباره جوان و شاداب خواهد کرد. ترکیب استفاده شده در روش درمانی بوتاکس مو که خاصیت جوان کنندگی دارد از آنتی اکسیدان‌های قوی، انواع پروتئین‌ها و مواد مغذی لازم برای رشد مو از جمله پروتئین‌های ابریشم و گندم، روغن خاویار، امگا، انواع آمینواسیدها، ترکیبات کلاژن و ویتامین‌ B5 تشکیل شده است. محلول بوتاکس شکاف‌های موجود در ساقه مو را پر کرده، پروتئین‌های از دست رفته را جبران کرده و رطوبت لازم را به موها خواهد رساند. هم‌چنین نوک‌ شکافته شده موها را ترمیم کرده، پیچ و تاب موها را کم کرده و شادابی و درخشانی خاصی به موهای شما خواهد بخشید. این ترکیب طبیعی ریشه‌ی موها را از درون تقویت کرده و ظاهری نرم را بدون کاهش حجم موها به آن‌ها می‌بخشد.
این روش درمانی بدون توجه به بافت و شرایط موها برای تمامی انواع مو مناسب بوده و هیچ ضرری برای آن‌ها ندارد. این روش درمانی در کل حدود 1.5 ساعت به طول انجامیده و تاثیر آن برای چند هفته متوالی پابرجا خواهد بود. برای دستیابی به نتایج مطلوب توصیه می‌شود که قبل از به کار بردن این روش درمانی با یک متخصص با تجربه در این زمینه مشورت کنید. بسیاری از محصولات بوتاکس مو را می‌توان به راحتی در خانه مورد استفاده قرار داد، اما باید مدت زمان کافی و مناسب را به این کار اختصاص داده، دستورالعمل‌های همراه محصول را به دقت خوانده و از آن‌ها پیروی کنید و اگر توانستید کسی را همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز به شما کمک کند. در ادامه این مطلب به گام‌های اساسی در به کار بردن روش درمانی بوتاکس مو در خانه اشاره خواهیم کرد. بسیاری از این محصولات از لحاظ مدت زمان لازم برای به کار بردن محصول و دمای اتوی مناسب تفاوت‌های جزئی با هم دارند.

شامپو

موهای خود را دو بار با شامپوهای تمیز کننده و شفاف کننده بشویید تا مواد شیمیایی باقی مانده پاک شده و از تمیزی موها و آماده بودن آن‌ها برای انجام روش درمانی بوتاکس مو اطمینان حاصل کنید. تمام سرتان را آبکشی کنید. در این مرحله لازم نیست که از حالت دهنده استفاده کنید.

قبل از بوتاکس مو موهای خود را با حوله و سشوار کاملا خشک کرده تا رطوبت و آب اضافی موها گرفته شود.

سشوار کشیدن

موهای خود را با حوله کاملا خشک کرده تا رطوبت و آب اضافی موها گرفته شود. سپس با سشوار موهای خود را خشک کنید. به یاد داشته باشید که از گرمای متوسط سشوار برای خشک کردن موهای خود استفاده کنید تا موهای شما تقریبا 80 درصد خشک شوند. پیچ و تاب موهای خود را باز کنید.

آماده سازی محلول بوتاکس

مقدار کافی از محلول بوتاکس را در داخل یک لیوان بریزید. مقدار لازم و کافی از آب گرم را به آن اضافه کنید که این مقدار به نوع درمان و نتیجه‌ای که می‌خواهید به آن برسید بستگی دارد. سپس با استفاده از فرچه یا قلم مو این محلول را به هم بزنید تا یک مایع نسبتا چسبناک خامه‌ای شکل بگیرد.

به کار بردن محلول روی سر

موهای خود را به 4 قسمت تقسیم کنید. با استفاده از فرچه رنگ از ریشه موهای پشت سر شروع کرده و محلول را به موها بمالید. در پوشاندن موها زیاده روی نکنید. با استفاده از فرچه محلول را در سراسر موهای خود پخش کنید طوری که همه قسمت‌های سر به یک اندازه به محلول آغشته باشند. مطمئن شوید که هر رشته مو کاملا به محلول درمانی آغشته شده باشد.
بعد از آن‌که تمام موها را به محلول آغشته کردید، بگذارید 45 دقیقه روی سرتان باقی بماند و اگر موهای شما فردار و مجعد است بهتر است این زمان افزایش یابد. یک کلاه حمام را روی سر گذاشته و هوای گرم سشوار را به مدت 15 دقیقه روی موهای‌تان بگیرید.

شستن موها

بعد از 45 دقیقه یا بیشتر 50 تا 80 درصد از محلول را از روی موهای‌تان بشویید و 20 تا 50 درصد باقیمانده را برای سشوار کشیدن باقی بگذارید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

بعد از بوتاکس مو دمای اتوی صاف را در 210 تا 230 درجه‌ی سانتی‌گراد قرار دهید.

اتو کشیدن مستقیم و یکنواخت

با استفاده از یک برس و سشوار موهای خود را خشک کنید. از یک اتوی مو صاف برای تثبیت ردمان استفاده کنید. دمای اتوی صاف را در 210 تا 230 درجه‌ی سانتی‌گراد قرار دهید. برای موهای ظریف و سفید بهتر است دمای اتو 180 درجه سانتی‌گراد باشد.

مراقبت از موهایی که بوتاکس مو روی آن‌ها انجام داده‌اید

می‌توانید همان روز موهای خود را شسته و به شکلی که دوست دارید آن‌ها را شانه کرده و حالت دهید. برای تداوم اثرات بوتاکس مو در هنگام شستشوی موها از شامپوهای بدون سولفات و حالت دهنده استفاده کنید. این روش درمانی را می‌توانید 1 تا 3 ماه یک بار تکرار کنید که این موضوع به وضعیت موهای شما و به محصولی که استفاده کرده‌اید بستگی دارد.
مراحل انجام روش درمانی بوتاکس مو به طور خلاصه:
  • ‌با استفاده از یک شامپوی تمیز کننده یا روشن کننده موهای خود را بشورید.
  • با استفاده از هوای خنک سشوار موهای خود را خشک کنید.
  • مایع محلول بوتاکس مو را با 90 میلی لیتر آب گرم ترکیب کرده تا یک محلول خامه‌ای چسب مانند به دست بیاید.
  • موهای سر خود را به 4 قسمت تقسیم کرده و محلول بدست آمده را جداگانه و به نوبت به هر قسمت بمالید و سعی کنید پوست سر به محلول آغشته نشود.
  • با یک کلاه گرم موهای خود را به مدت 20 دقیقه پوشانده و یا یک پلاستیک فریزر روی سر کشیده و با استفاده از هوای گرم سشوار آن را گرم کنید.
  • موهای خود را با آب خالی بشورید و تا 80 درصد از محلول را از موهای خود پاک کنید و سپس موهای تان را سشوار بکشید تا موها کاملا خشک شود.

منبع : Softerhair