با این که هنوز برای صحبت کردن در مورد iPhone 2017، موبایل هوشمند بعدی اپل زود است، شایعاتی در مورد آن شنیده می شود. تا امروز شایعات می گویند iPhone 2017، که احتمالا با عنوانiPhone 7S به بازار عرضه می‌شود، طراحی تمام شیشه‌ای خواهد داشت. این شایعه برای اولین بار در ماه فروردین توسط تحلیل گر  اپل، Ming-Chi Kuo مطرح شد. 

جان گرابر یکی از دنبال کنند‌گان مشهور اپل در پادکست خود The Talk Show به این نکته اشاره داشت که طبق منابع او که از نظر ما منابع معتبری هستند، موبایل هوشمند بعدی اپل طراحی تمام شیشه‌ای با صفحه‌ی نمایش لبه به لبه خواهد داشت. گرابر حتی شنیده است که احتمالا دکمه‌ی خانه و تشخیص اثر انگشت جزئی از صفحه‌ی نمایش خواهد بود. 

اما این‌ها همه تصورات‌اند. از آن‌جایی که معمولا اپل روی نسخه‌های جدید iPhone و iPad سال ها کار می‌کند شک نداریم مدت زیادی است که در حال کار کردن روی iPhone 2017 است و درز کردن چنین اطلاعاتی دقیقی عجیب به نظر می‌آید. 


iPhone 2017 با طراحی تمام شیشه ای و قاب های غیر آلومینیومی به بازار عرضه خواهد شد.

شایعات قوت می گیرند

در جلسه‌ی سالانه‌ی سهام‌داران اپل، رئیس Catcher Technology آلن هورن، به این نکته اشاره کرد که iPhone 2017 طراحی تمام شیشه‌ای خواهد داشت. آلن سال‌هاست که سازند‌ه‌ی قاب‌های iPhone است و حرکت به سوی قاب‌های غیر آلومینیومی موبایل ممکن است برای او به معنای از دست دادن کارش باشد. 

آلن در گفت و گویی که اوایل خرداد با  خبرنگاران داشت گفت «تا جایی که من می‌دانم فقط یکی از مدل‌های سال بعد iPhone قاب تمام شیشه‌ای خواهد داشت.» او هم‌چنین اضافه کرد که این روی در‌آمد شرکتش تاثیری نخواهد گذاشت چون «قاب شیشه‌ای هم به یک چهارچوب فلزی با دوام نیاز دارد و ساخت آن نیازمند فناوری پیشرفته‌ی پردازشی خواهد بود؛ پس ساخت مدل جدید از مدل‌های کنونی ارزان‌تر تمام نخواهد شد.»


باور نکنید

باید توجه داشته باشیم که نظرات مدیرعامل یکی از شرکت‌های تامین کننده‌ی اپل، با این که جالب است چیزی را در مورد آینده‌ی موبایل‌های اپل تایید نمی‌کند. همه می‌دانیم که ممکن است آلن هم همان اخبار و گزاراشاتی که ما خوانده‌ایم را خوانده باشد. احتمال این که اپل از حالا در مورد تمام قسمت‌های iPhone 2017 تصمیم گرفته باشد بسیار کم است. اما این که یکی از تامین کنند‌گان اپل در مورد این مسائل نظر می دهد نشان دهنده‌ی این است که iPhone 2017 طراحی جدیدی خواهد داشت. 


منبع : Mashable