پیدا کردن لباس عروس بدون گرفتن کمک دشوار است. در این مطلب هشت توصیه بسیار عالی از ابی لارسن، موسس و سردبیر مجله‌ی Style Me Pretty برای انتخاب لباس عروس رویایی‌تان آورده‌ایم که با استفاده از آن‌ها کارتان تا حد زیادی ساده‌تر خواهد شد. 


یک نفس عمیق بکشید

هنگام تدارک مراسم عروسی فشار روحی و جسمی بسیار زیادی را باید متحمل شوید و دلهره انتخاب لباس عروس از همه چیز بیشتر است و به تن کردن این لباس یعنی این‌که به راستی دارید ازدواج می‌کنید. پس قبل از این که دست به کار شوید و سراغ لباس عروس بروید، نفس عمیقی بکشید و سعی کنید این کار را با خون‌سردی تمام انجام دهید. باور کنید. شک نکنید که یک لباس بی‌نظیر پیدا می‌کنید.


تعصب را کنار بگذارید و با فکر باز جلو بروید

گشتی در اینترنت و مجلات بزنید و بیشتر سراغ مجلات و وب‌سایت‌هایی بروید که به نظرتان می‌توانید لباسی که در ذهن دارید را آن‌جا پیدا کنید. اما این را به خاطر داشته باشید اگر لباسی در تن یک نفر زیباست به این معنی نیست که آن لباس حتما به شما هم خواهد آمد. به فرم‌ها و طرح‌هایی که دوست دارید فکر کنید اما این را هم بدانید که هنگام پرو، امکان دارد همه‌ی این تصورات به هم بریزد. اگر تعصب را کنار بگذارید به آن چیزی که برازنده‌ی شماست می‌رسید.


در هنگام انتخاب لباس عروس دقت کنید که نوع لباس عروس و مکان برگزاری مراسم عروسی مکمل یکدیگرند.

به سبک برگزاری مراسم عروسی فکر کنید

آیا قرار است مراسم عروسی را در کنار دریا و روی شن‌های ساحل برگزار کنید؟ آیا می‌خواهید در یک فضای روستایی لباس عروس را به تن کنید؟ یا یک عروس مدرن در یک گالری هنری باشید؟ این سوالات می‌تواند در انتخاب فرم مناسب لباس به شما کمک کند. پس هنگام انتخاب لباس عروس مکان مراسم عروسی را در ذهن خود مجسم کنید و ببینید چه لباسی می‌تواند مکمل آن مکان باشد.


به جیب خود نگاه کنید

این روزها چیزی که بسیار جالب است این است که با هر رنج قیمتی می‌توانید لباسی بخرید که همه انگشت به دهان بمانند. پس تصمیم بگیرید که چقدر پول می‌خواهید خرج کنید و روی تصمیم خود پافشاری کنید. با بقیه‌ی پول خود یک جفت کفش شیک بخرید.


لباس عروس را با لوازم جانبی تطبیق دهید

هنگام خرید لباس عروس تمام جوانب را در نظر بگیرید. به روسری، کفش‌ها، جواهرات و حتی به لباس‌های ساقدوش فکر کنید. لباسی را انتخاب کنید که با همه‌ی این لوازم هماهنگی داشته باشد.


در خصوص انتخاب لباس عروس برای مراسم عروسی هیچ قانونی وجود ندارد و باید لباس مورد علاقه شما باشد.

لباس عروس را فقط طبق سلیقه خودتان انتخاب کنید

مهم‌ترین نکته این است که لباس عروسی را انتخاب کنید که بی صبرانه منتظر پوشیدنش باشید؛ لباسی که شما را یک سر وگردن بالاتر نشان دهد، قلب شما را به شعف بیاورد و به شما حس واقعی عروس بودن بدهد. در خصوص لباس عروس هیچ قانونی وجود ندارد. 


وقت قبلی بگیرید

اگر بدون وقت قبلی هم به فروشگاه لباس عروس بروید شما را می‌پذیرند اما اگر وقت قبلی بگیرید و به موقع آن‌جا بروید خیلی عالی می‌شود. با این کار مطمئن می‌شوید یک نفر آن‌جا هست که وقتش را فقط برای شما بگذارد و بتوانید بهترین سرویس ممکن را بگیرید.


به لیست مهمانان رجوع کنید

یک یا دو نفر از افراد قابل اعتماد را همراه خود ببرید. وقتی مراسم عروسی پر از کسانی می‌شود که دوست‌شان دارید، در واقع اتاق مملو از سلیقه‌هایی می‌شود که بسیاری از آن‌ها نمی‌توانند جلوی انتقاد و یا تعریف کردن‌شان را بگیرند که ممکن است با آن چیزی که خودتان فکر می‌کنید همخوانی داشته یا نداشته باشد. اگر از حمایت یک یا دو نفر برخوردار باشید در هنگام خرید لباس عروس بیشتر به شما خوش می‌گذرد. نظرات آن‌ها را می‌شنوید ولی در آخر خود شما تصمیم می‌گیرید.


منبع : SheknowsS