هنگام انتخاب کابینت دنبال مدل هایی باشید که بخش جلویی آن‌ها صاف و مسطح باشد. کابینت هرچقدر ساده‌تر باشد بهتر است چون اگر سطوح گرد و غیرصاف باشد، ممکن است رنگ روی آن طبله کند.


رنگ قبلی را سنباده بزنید

ماسک بزنید و سطوح اطراف را بپوشانید. سپس با استفاده از یک سنباده برقی رنگ قبلی را از کابینت جدا کنید و بعد روی آن را با یک پارچه‌ی مرطوب پاک کنید.


جای دستگیره‌ها را با دریل سوراخ کنید

با استفاده از متر جای دقیق دستگیرها را مشخص کنید. جاهای مورد نظر را با مداد علامت بزنید و بعد با دریل از سمت جلویی در سوراخ بزنید.

نکته: برای این‌که ظاهری غیر منتظره به کابینت‌ها بدهید، تعداد دستگیره‌ها را دو یا سه برابر کنید. این کار جلوه‌ی بصری خاصی به آن می‌دهد.


آستر بزنید

ماسک به صورت بزنید و با استفاده از یک رنگ‌پاش  یا پیستوله یک دست آستر رنگی به صورت یکنواخت به کابینت و درهای آن بزنید.

نکته: استفاده از آسترهای رنگی هنگام کار با رنگ‌های جیغ باعث پرداخت بهتر می‌شود و همین‌طور باعث کاهش دفعات رنگ زدن می‌‌شود.


رنگ را اسپری کنید

ماسک را به صورت بزنید و پیستوله را با رنگ نیمه براق یا براق پر کنید. دست اول را بزنید و مطمئن شوید که داخل و خارج آن به صورت یکنواخت رنگ خورده است. برای اینکه مطمئن شوید همه جای کابینت رنگ می‌خورد، با حالت کنترل شده و آرام از بالا شروع کنید و دست خود را به چپ و راست حرکت دهید تا به پایین برسید. دست اول که تمام شد سه ساعت صبر کنید تا رنگ خود را بگیرد بعد همه‌ی این کارها را برای دست دوم نیز تکرار دهید.


دست‌گیره‌ها را نصب

وقتی رنگ خشک شد با استفاده از یک پیچ‌گوشتی و یا آچار دست‌گیره‌ها را به جاهایی که قبلا با دریل سوراخ کرده‌اید نصب کنید.


منبع : Diynetwork