قهوه‌ای و قرمز عنابی دو رنگ گرم و غنی هستند و  برای خلق فضایی دلپذیر در اتاق پذیرایی ایده‌آل هستند. قهوه‌ای رنگی است که از ترکیب سه رنگ اصلی به وجود می‌آید و شامل  طیف‌های روشن و تیره و سرد و گرم می‌شود. قرمز عنابی، در واقع یک رنگ قرمز تیره‌ است که به رنگ شراب نزدیک است.

نکته: با سطوح بزرگ مثل دیوار و کفپوش شروع کنید و با ترکیب انواع قهوه‌ای و قرمز عنابی اتاقی با رنگ گرم و منحصر به فرد درست کنید.

اگر قهوه‌ای را با مقدار زیادی رنگ سفید ترکیب کنید رنگ‌های کرم، وانیلی و بژ به دست می‌آید که می‌توانند یک پس‌زمینه روشن و خنثی برای رنگ‌های تیره‌تر مثل قهوه‌ای و قرمز عنابی باشند. از رنگ‌های مات برای برقراری توازن با عناصر تیره‌ی دکوراسیون داخلی مثل کفپوش‌های تیره، کاناپه‌ی عنابی یا مبلمان پارچه‌ای استفاده کنید.

دیوارهای مات، زمینه را برای کاناپه‌ی شکلاتی به همراه صندلی راحتی چرمی قهوه‌ای آنتیک یا قرمز جگری فراهم می‌کند. با ته رنگی از قهوه‌ای بر روی دیوارها و کنار هم قرار دادن مجموعه‌ای از رنگ‌های قهوه‌ای از روشن به تیره بر روی کفپوش و مبلمان، تنوع ایجاد کنید. از رنگ عنابی برای ایجاد تضاد استفاده کنید. به‌عنوان مثال، از رو مبلی عنابی به عنوان یک عنصر تزئینی استفاده کنید.

برای دیوارهای روشن از آلات چوبی رنگ شده به منظور برجسته کردن مشخصه‌های معماری استفاده کنید یا این‌که دکوراسیون را ساده نگه دارید و برای آلات چوبی نسخه‌ی براق رنگ دیوار را انتخاب کنید. برای لوازم اتاق از تضاد رنگ‌ها بهره بگیرید. از سبز مایل به خاکستری که مکمل رنگ عنابی است برای ایجاد هماهنگی میان کوسن‌ و روکش مبل استفاده کنید. از رنگ‌های نزدیک به هم مثل نارنجی و طلایی برای روح بخشیدن به کاناپه با رنگ سرخ تیره استفاده کنید. دیوارهایی که رنگ روشن دارند با کفپوش‌های تیره تعادل به وجود می‌آورند. فرش‌هایی که زمینه‌ی عنابی و قهوه‌ای دارند باعث تکرار پی‌رنگ‌ها شده و فضای جالبی ایجاد می‌کنند. طرح فرش به شکل‌گیری دکوراسیون خانه کمک می‌کند که می‌تواند سنتی و یا مدرن باشد.


کاغذ دیواری قهوه‌ای کمی به خاکستری می‌زند که رنگی سردتر از قهوه‌ای است و مکملی عالی برای قرمز عنابی گرم بر روی مبل است.

استفاده از کاغذ دیواری قهوه‌ای

اگر از دیوارهای مات خسته شده‌اید از کاغذ دیواری قهوه‌ای استفاده کنید. این رنگ که انعطاف پذیری بالایی هم دارد با طیف‌های تیره‌تر و روشن‌تر قهوه‌ای جفت شده و با رنگ قرمز عنابی فوق‌العاده جذاب می‌شود. آلات چوبی سفید توجه را به سمت جزئیات معماری جلب می‌کند و جلوه‌ی با نشاطی به دیوارهای قهوه‌ای می‌دهد. کفپوش‌های چوبی که رنگ تیره‌ای دارند در کنار رنگ دیوارها توازن به وجود می‌آورند. کاغذ دیواری قهوه‌ای کمی به خاکستری می‌زند که رنگی سردتر از قهوه‌ای است و مکملی عالی برای قرمز عنابی گرم بر روی مبل است.


فضا را پرشور کنید

دیوارهای قرمز عنابی بلافاصله اتاق پذیرایی را به محیطی شیک و به یادماندنی بدل می‌کنند پس به این رنگ وفادار باشید و آلات چوبی را هم عنابی کنید.

اخطار: به یاد داشته باشید که رنگ تیره را با رنگ‌های روشن‌تر تعدیل کنید تا آزار دهنده نشود.

رگه‌ای از طلایی باعث شیک‌تر شدن کاغذ دیواری می‌شود. از یک کفپوش، موکت یا فرش با رنگ روشن برای بانشاط‌تر شدن فضای خانه استفاده کنید. قاب‌های طلایی با حاشیه‌های روشن به دیوار بزنید. یک پس‌زمینه‌ی عنابی گرم باعث غنی‌تر شدن رنگ مبلمان می‌شود.

نکته: رنگ دیوار را در لوازم تزئینی هم مورد استفاده قرار دهید تا دکوراسیون یک‌دستی به وجود بیاید.


استفاده از رنگ شکلاتی تیره

شکلاتی کردن دیوارها قدری جسورانه است اما بسیار زیبا است. گرچه این رنگ تیره است اما سرد یا تهدیدآمیز نیست. در واقع قهوه‌ای حس امنیت و سلیقه را القا می‌کند. اما این رنگ  فضای شما را احاطه خواهد کرد پس قبل از استفاده از آن به فکر استفاده از نورپردازی طبیعی یا مصنوعی باشید. یک کاناپه‌ی کتانی به رنگ بژ مات به صندلی‌های راحتی کاکائویی می‌آید. یک جفت مبل زیر پایی چرمی به رنگ عنابی با کوسن‌های عنابی و بژ اضافه کنید. 

نکته: دیوارهای به رنگ تیره‌ی خنثی را با مبلمان قهوه‌ای روشن تعدیل کنید.


منبع : Ehow