برای خوشامدگویی به نوزاد پسر، پدر و سایر اعضای خانواده می‌توانند قبل از مرخص شدن مادر از بیمارستان دکوراسیون داخلی خانه را عوض کرده و او را غافل‌گیر کنند. مقدمات کار را از قبل فراهم کنید و دکوراسیون داخلی خانه را با تم کودکانه طراحی و انجام دهید. وسایل اضافی و یا قدیمی را که دیگر به کار نمی‌آید دور بریزید. کمی تمیزکاری کنید و خانه را برای مادر و نوزاد تبدیل به محیطی دل‌پذیر کنید.

چند بالش اضافه با رنگ‌های آبی، سفید و سبز با طرح‌های پسرانه روی مبل قرار دهید و دکور آن را برای نوزاد تغییر دهید. ممکن است رنگ‌ها با دکوراسیون داخلی موجود همخوانی نداشته باشد، اما این دکوراسیون موقتی است و صرفا برای خوشامدگویی به نوزاد جدید است. بالش‌ها را بعدا می‌توانید به اتاق نوزاد برگردانید یا در جالباسی قرار دهید. هم‌چنین می‌توانید تعدادی از این بالش‌ها را روی تخت خواب مادر قرار دهید و با این کار خنده را روی لب‌های او بیاورید.

چند شمع آبی و سفید را به صورت خاموش در جاشمعی قرار دهید و در این‌جا و آن‌جای اتاق مثلا روی میز غذاخوری، کمد و جاهای دیگر بگذارید.

یک یا چند جفت کفش نوازد را روی میز کنار در ورودی و یا بالای شومینه قرار دهید. رنگ کفش‌های نوزاد باید با طرح رنگ اتاق او هم‌خوانی داشته باشد. کفش‌های آبی و زرد، آبی و سفید و سایر ترکیبات رنگ مناسب است. همین‌طور می‌توانید روبان‌های آبی به قاب عکس‌ها، گلدان‌ها و سایر اشیاء موجود در دکوراسیون گره بزنید. مثلا می توانید یک لک‌لک کاغذی را در حالی که یک نوزاد را در پتوی آبی به منقار گرفته به در پخچال بچسبانید.

بادکنک‌های آبی و سفید را به صندلی‌های اتاق پذیرایی و آشپزخانه گره بزنید و یا در کل خانه پخش کنید. سایر ترکیبات رنگ برای نوزاد پسر عبارتند از سبز روشن با آبی و قرمز با آبی. راه دیگر این است که از رنگ‌هایی استفاده کنید که با دکوراسیون اتاق نوزاد هماهنگ باشد.

یک گلدان پر از گل‌های تازه را روی میز ناهارخوری یا میز آشپزخانه قرار دهید. می‌توانید گل‌هایی را انتخاب کنید که با رنگ اتاق نوزاد هماهنگ باشد و یا این‌که گل مورد علاقه‌ی مادر نوزاد را تهیه کنید. بنفشه های آبی و زرد اثر نشاط بخشی دارند. ممکن است مادر نوزاد به رز زرد و سفید، گل فراموشم نکن آبی یا گل مینای رنگارنگ نیز علاقه داشته باشد.


نکته

اگر می‌خواهید خلاقیت به خرج دهید، یک موکت کم عرض ابریشمی آبی را که طول آن از در ورودی تا اتاق نشیمن باشد پهن کنید و روی آن و دور آن گلبرگ‌های رز سفید بپاشید؛ با این کار زیبایی دکوراسیون را دو چندان کنید. 


منبع : Ehow