اگر ظاهر یخچال‌تان فرسوده شده است، یا دکوراسیون آشپزخانه را تغییر داده‌اید و رنگ یخچال با دکوراسیون جدید هم‌خوانی ندارد، می‌توانید به سادگی و با استفاده از کاغذ دیواری پشت چسبدار به طور موقت آن را روکش کنید و ظاهری جدید به آن ببخشید. یخچال تقریبا گران‌ترین وسیله‌ی موجود در آشپزخانه است و باید طول عمر زیادی داشته باشد. به همین دلیل ظاهر آن‌ خسته‌کننده می‌شود و از آن‌جایی که تعویض کردنش خرج زیادی دارد، باید به‌دنبال روشی ارزان برای نو کردن آن باشیم. هنگام خرید کاغذ دیواری، یادتان باشد که کاغذ دیواری موقت خریداری کنید که بتوانید در صورت نیاز آن را بکنید یا تعویض کنید. پیشنهاد می‌کنیم طرحی ساده انتخاب کنید که تنظیم کردن آن روی یخچال ساده باشد و ظاهر آن یکپارچگی داشته باشد. 


یخچال را تمیز و آماده کنید

اولین کاری که باید بکنید این است که با یک دستمال، یخچال را تمیز کنید. کاغذ دیواری روی سطحی تمیز راحت‌تر و بهتر می‌چسبد. 


اندازه‌گیری کنید و برش بزنید

حالا باید کاغذ دیواری را اندازه گیری کنید و برش بزنید. بیشتر کاغذ دیواری‌های موقتی رول‌های بزرگ دارند، پس باید آن‌ها را افقی نصب کنید. کاغذ دیواری را 20 سانتی‌متر بلندتر از در یخچال برش بزنید. 


اولین تکه را نصب کنید

حالا برچسب کاغذ دیواری را بکنید و آن را روی یخچال نصب کنید. کاغذ دیواری را طوری نصب کنید که از هر طرف 10 سانتی‌متر بیرون زده باشد. کاغذ دیواری را روی در یخچال بچسبانید و چین و چروک‌ها را صاف کنید. 


برای چسابندن کاغذ دیواری به یخچال باید با وسواس و دقت بالا عمل کنید.

جزئیات

با استفاده از یک تیغ موکت‌بری یا چاقوی تیز، از گوشه‌های در یخچال به سمت بالا یک خط صاف را ببرید. حالا گوشه‌های کاغذ دیواری که برش خورده‌اند را روی کناره‌های در یخچال بچسبانید. پس از این‌که این کار را کردید، می‌توانید بالای کاغذ دیواری را تا کرده و روی قسمت بالایی در یخچال بچسبانید. با استفاده از تیغ موکت بری اضافات را برش بزنید. 


برش زدن جای دستگیره

اگر دستگیره‌ی در یخچال جلوی آن قرار دارد، می‌توانید قبل از زدن کاغذ دیواری آن را جدا کرده و سپس نصب کنید. اما اگر دستگیره کنار درب باشد، باید با استفاده از تیغ موکت بری اطراف آن را برش بزنید. 


از یخچال جدید خود لذت ببرید

این پروژه فقط به کمی صبر نیاز دارد و اگر کمک داشته باشید، آسان‌تر هم می‌شود اما نتیجه‌ی آن فوق‌العاده است. استفاده از کاغذ دیواری روشی ساده برای پوشاندن خط و خش‌های روی در یخچال یا تغییر دادن ظاهر آن است. از همه بهتر این‌که کاغذ دیواری موقت به راحتی کنده می‌شود و می‌توانید پس از مدتی طرح آن را عوض کنید. 


منبع : Diynetwork