شاید فکر کنید که استفاده از سیم و کابل بکسل فقط محدود به کشیدن یک خودرو یا یک کشتی می‌باشد؛ اما سیم و کابل بکسل در ساخت برخی از معروف‌ترین پل‌های جهان مورد استفاده قرار گرفته که یکی از آن‌ها پل بروکلین است که در سال 1855 ساخته شده. سیم و کابل بکسل از سیم‌های فولادی پیچیده روی یک هسته‌ی فیبر ساخته می‌شود. گرچه سیم و کابل بکسل بیشتر به خاطر استحکام‌شان معروف هستند، اما نوع هسته و اندازه‌ی کابل تعیین کننده‌ی استحکام آن است. شما می‌توانید سیم و کابل بکسل را  با زدن یک گره یا استفاده از بست کابل به هم ببندید.

کابل خود را انتخاب کنید. استحکام، دوام انعطاف‌پذیری کابل به اندازه و ضخامت آن و موادی که از آن‌ها ساخته شده بستگی دارد. به عنوان مثال، کابل‌های هسته استیل برای کارهایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که نیاز به قدرت و استحکام بیشتر است و کابل‌های هسته فیبر برای کارهایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که نیاز به انعطاف‌پذیری بیشتری دارند. کابل استیل انعطاف‌پذیری کمتری دارد اما استحکام زیادی دارد که برای استفاده در کشاورزی ایده‌آل است.

  • کابل را روی زمین رها کنید و ببینید به کدام سمت برمی‌گردد. اگر به سمت راست یا در جهت عقربه‌های ساعت چرخید باید آن را از همین سمت حلقه کنید و یا باز کنید.
  • یک گره ملوانی به کابل بزنید و موقتا آن را سفت کنید. با زدن یک گره مربع دو کابل مورد نظر را به هم ببندید.
  • یک فلز مخروطی یا یک میله‌ی چوبی در مرکز گره قرار دهید و بکشید تا گره محکم شود. میله کمک می‌کند گره همان طور سفت باقی بماند. وقتی میله خارج شد می‌توانید گره را بدون هیچ مشکلی باز کنید.
  • گره را با یک بست فولادی برای همیشه سفت کنید. با استفاده از یک آچار مهره‌های شش گوش روی بست را شل کنید و گردنه‌ی U شکل را از گردنه‌ی افقی بست بیرون بکشید و آن را در انتهای بسته‌ شده‌ی کابل قرار دهید.
  • گردنه‌ی افقی را دوباره به گردنه‌ی U شکل ببندید. پیچ‌های شش گوش را بپیچانید تا گردنه‌ی U شکل کابل را محکم بگیرد. پیچ‌های شش گوش را با یک آچار سفت کنید تا بست در جای خود ثابت شود.


منبع : ehow