هر وقت مهمانی می‌دهید بریز و بپاش مهمان‌ها پس از رفتن‌شان همه جا به چشم می‌خورد. بشقاب‌های کاغذی، لیوان‌های کاغذی، بطری‌های شیشه‌ای و دستمال‌های استفاده شده به کوهی از آشغال تبدیل می‌شوند. از طرفی مراسم عروسی شما باید به یاد ماندنی باشد. پس بهتر نیست از این روز خاطره‌ای خوش داشته باشید و با یادآوری صدمه‌ای که به محیط زیست زدید آن را خراب نکنید؟

ایده‌هایی که برای مراسم عروسی در این‌جا مطرح می‌کنیم همگی سازگار با محیط زیست است و می‌تواند به تولید آشغال کم‌تر کمک کند و باعث شود زندگی مشترک را با ایجاد آلودگی کمتر شروع کنید.

خرید میوه‌های فصل

اگر بخواهید برای مراسم عروسی میوه یا سبزی را تهیه کنید ولی فصل آن گذشته، مشکلی نیست آن محصول در یک منطقه دیگر تولید می‌شود و با کامیون‌هایی که با سوخت فسیلی کار می‌کنند به شهر شما ترانزیت می‌شوند و سوخت‌های فسیلی هم هوا راآلوده می‌کنند. اگر پذیرایی را محدود به محصولات تازه، فصلی و محلی کنید اولا به تولید کربن کمتر کمک کرده‌اید و دوما از اقتصاد محلی حمایت کرده‌اید. پس چرا به‌جای این‌که به‌دنبال میوه‌هایی باشید که فصل‌شان گذشته از میوه‌های فصلی و تازه استفاده نکنید. این کار به سود همه تمام می‌شود. 


لوازم کرایه‌ای

به احتمال زیاد می‌خواهید از ظروف و میزهای کرایه‌ای استفاده کنید. چرا لباس عروس را هم کرایه نکنید؟ می‌توانید به یکی از مراکز کرایه لباس عروس مراجعه کرده و لباسی را که با سیلقه‌ی شما جور است انتخاب کنید. ماجرا را از این زاویه نگاه کنید که پوشیدن یک لباس عروس که قبلا چند نفر دیگر نیز پوشیده‌اند و ماجرای خود را داشته‌اند؛ می‌تواند حس جالبی داشته باشد. به این شکل نیاز نیست این همه پارچه برای تهیه‌ی لباس برای هزاران عروس مصرف شود و کرایه‌ی آن بسیار مقرون به صرفه است.


خرید لوازم عروسی که در آینده هم قابل استفاده باشد

به فروشگاه لوازم عقد و عروسی سری بزنید و ببینید واقعا چقدر از آن لوازم بعد تمام شدن جشن به درد می‌خورند. خیلی از این لوازم را بعد از مراسم عروسی باید دور انداخت. قبل از این که تصمیم به خرید چیزی بگیرید از خود بپرسید آیا بعد از مراسم عروسی هم می‌توانم از این وسیله استفاده کنم. اگر جواب منفی بود از خرید آن صرف نظر کنید. مثلا بپرسید می‌شود این قاب عکس را بعدا روی میز آرایش اتاق خواب بگذارم یا این گلدانی که می‌خواهم بخرم، به رنگ‌های داخل آشپزخانه می‌خورد؟ کمی فکر کردن در موقع خرید کمک می‌کند چیزهایی که در آینده دور خواهید ریخت را نخرید.


منبع : Sheknows