طبق تحقیقات انجام شده، پرطرفدارترین سبک دکوراسیون داخلی برای اتاق خواب، دکوراسیون آرامش‌بخش است. یکی از روش‌های ساده برای آرامش‌بخش کردن دکوراسیون استفاده از رنگ‌های مناسب است. در این مطلب رنگ‌هایی که حس آرامش را به دکوراسیون می‌آورند فضای اتاق‌تان را خوشایند می‌کنند را برای‌تان آورده‌ایم. اگر به دکوراسیون آرامش‌بخش علاقه‌ای ندارید، مطالبی در خصوص دکوراسیون رمانتیک و دکوراسیون دنج نیز برای‌تان داریم.

برای ایجاد حس آرامش در اتاق خواب، باید بیشتر از رنگ‌های سرد مثل طیف‌های خاکستری، سبز، آبی و بنفش استفاده کنید. تحقیقات نشان می‌دهد این رنگ‌ها اضطراب را کاهش می‌دهند و محیط را برای استراحت آماده می‌کنند. هم‌چنین رنگ‌های سرد فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهند و برای اتاق‌های کوچک بسیار مناسب‌اند.


آبی خاکستری تیره

یکی از بهترین رنگ‌ها برای دیوارهای اتاق خواب آبی خاکستری است. این رنگ تاثیر دراماتیکی دارد و حس آرامش را به دکوراسیون اضافه می‌کند. اگر استفاده کردن از رنگی تند در دکوراسیون اتاق‌ خواب نگران‌تان می‌کند، می‌توانید با استفاده از تابلو و یک تخته‌ی بالا تخت تزئینی در دکوراسیون تنوع ایجاد کنید. برای این‌که نور در اتاق منعکس شود، برای فرش زیر تخت خواب، روتختی و سقف رنگ سفید را انتخاب کنید تا فضا تاریک نشود.


خاکستری روشن

اگر دوست دارید از رنگ‌های روشن در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید، خاکستری روشن می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد. اتاق‌هایی که دیوارها و سقف سفید دارند سرد و خسته‌کننده می‌شوند. اما با اضافه کردن کمی خاکستری به رنگ سفید، هنوز فضای اتاق باز و روشن است اما تضاد هم در آن دیده می‌شود.


آبی یخی یا آسمانی یکی از بهترین رنگ‌ها برای استفاده در دکوراسیون داخلی اتاق خواب آرامش‌بخش است.

آبی یخی یا آسمانی

همیشه برای پیدا کردن حس رنگ‌ها، باید به طبیعت رجوع کنید. یکی از رنگ‌های آرامش بخش طبیعت، رنگ آسمان است. این رنگ یکی از بهترین رنگ‌ها برای استفاده در دکوراسیون داخلی اتاق خواب است. بهتر است به‌دنبال آبی باشید که کمی خاکستری هم داشته باشد. از آن‌جایی که خاکستری رنگی مات است، می‌توان هر رنگ دیگری را در کنار آن استفاده کرد. اگر می‌خواهید فضایی آرامش‌بخش ایجاد کنید، از رنگ‌هایی مثل شکلاتی و خاکستری گرم در کنار آبی استفاده کنید.


سبز روشن و مات

به سبز کرفسی یا مغز پسته‌ای فکر کنید. این رنگ‌ها هم از طبیعت گرفته شده‌اند و وجود آن‌ها در خانه حس آرامش را به ارمغان می‌آورد. باز هم بهتر است سبزی انتخاب کنید که کمی خاکستری هم داشته باشد. استفاده از چوب تیره کنار این رنگ عالی است.


ارغوانی

دیواری به رنگ ارغوانی مات انتخاب خوبی برای اتاق خواب است. گفته می‌شود طیف‌های بنفش اضطراب را از بین می برند پس این رنگ، می‌تواند برای ایجاد حس آرامش مناسب باشد. ارغوانی رنگی سرد است پس بهتر است در کنار آن از رنگ‌های گرم استفاده کنید تا تعادل در دکوراسیون اتاق برقرار شود. استفاده از خاکستری، مشکی و طیف‌های نقره‌ای کنار ارغوانی بسیار مناسب است.


منبع : Houzz