تغییر دکوراسیون داخلی آشپزخانه یک دردسر بزرگ است و بس! زندگی کردن در ریخت و پاش، آشپزی در بالکن و سر و صدا اصلا جالب نیست. البته نتیجه ی پایانی ارزش این دردسر را دارد. قبل از همه چیز کمی درنگ کنید و تمام شرایط را در نظر بگیرید. کمی برنامه ریزی قبل از شروع هر کاری می تواند جلوی اشتباهات احتمالی را بگیرد. گذشته از نکته‌های واضحی از قبیل لوازم مورد نیاز ، کابینت و غیره، برای تغییر دکوراسیون داخلی آشپزخانه ی خود 5 نکته‌ی زیر را در نظر بگیرید.
رمز موفقیت یک بازسازی بی عیب و نقص در آشپزخانه چیست؟ برنامه ریزی. اگر فکر می‌کنید زمان تغییر و تحولی اساسی در آشپزخانه‌تان فرا رسیده، دست به کار شوید. هرکسی که تا به حال این بازسازی را انجام داده به خوبی می داند که اصلا کار آسانی نخواهد بود. چه برای تعمیرات کوچک و چه بازسازی‌های بزرگ، به زحمت، زمان و البته پول احتیاج خواهد بود. قبل از خراب کردن دیوار‌ها و کابینت‌ها و شروع بازسازی، برنامه ریزی و تصمیم گیری به شما این اطمینان خاطر را می‌دهد که این پروژه به خوبی و به موقع تمام خواهد شد.

در طراحی دموراسیون داخلی و بازسازی آشپزخانه انتخاب کفپوش مناسب بسیار مهم است.

کفپوش
انتخاب شما برای کف آشپزخانه‌تان چیست؟ با تنوعی که کفپوش‌ها در رنگ، جنس، طرح و مواد اولیه دارند، به راحتی می‌توانید آن‌چه مورد نیازتان است را انتخاب کنید. اگر بودجه‌ی مشخصی دارید و به دنبال کفپوشی شیک و انعطاف پذیر می‌گردید، کفپوش‌های کوارتز گزینه‌ی خوبی هستند. اما اگر به دنبال طرح‌های سنگی و طبیعی‌تری هستید، سنگ‌های ماسه‌ای را انتخاب کنید. هر نوع کفپوشی که با سلیقه‌ی خودتان انتخاب کنید، هم شما را راضی می‌کند و هم آشپزخانه‌تان را زیبا خواهد کرد.

دیوار
تصمیم مهم دیگری که هنگام نوسازی آشپزخانه‌ی خود باید بگیرید در مورد دیوار‌هاست. هر تغییری در دیوارها ایجاد کنید به آشپزخانه‌تان حس و حال خاصی خواهد داد. تصمیم با شماست! مانند کفپوش در مورد دیوار‌ها هم کاملا حق انتخاب با خود شماست. اگر آشپزخانه‌ای تمیز و ساده دوست دارید، از رنگ سفید استفاده کنید. اگر دوست دارید آشپزخانه‌تان بافت‌ها و طرح‌های بیشتری داشته باشد، کاغذ دیواری‌های بافت دار را امتحان کنید. نکته‌ی مهم این است که راهی برای بازسازی دیوارها انتخاب کنید که با سلیقه‌تان هم‌خوانی داشته باشد.

قفسه ها
بهتر است به فکر فضایی برای جا دادن وسایل‌تان باشید، مخصوصا اگر فضای زیادی در آشپزخانه ندارید. هر آشپزخانه‌ای احتیاج به فضایی برای جا دادن لوازم آشپزخانه و فضای کافی برای کار در آن دارد. اگر احتیاج به فضای اضافی دارید می‌توانید از قفسه‌ها کمک بگیرید. مراقب باشید برای قفسه‌ها و محل نگهداری وسایل هزینه‌ی اضافی نکنید.

یکی از مهم‌ترین مسائل در طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی آشپزخانه تهویه مناسب است.

تهویه
یکی از مهم‌ترین مسائل در آشپزخانه تهویه‌ی مناسب است. هنگام بازسازی، به فکر تهویه‌ای مناسب برای آشپزخانه‌تان باشید. این کار تنها با برنامه ریزی پیش نمی‌رود. از نیروهای متخصص تغییر دکوراسیون داخلی و بازسازی منازل کمک بگیرید و فکر این که خودتان این کار را انجام دهید را از سرتان بیرون کنید. با تهویه‌ی مناسب در آشپزخانه، هنگام آشپزی دیگر نگران بوی غذا  نخواهید بود.

نورپردازی
با وجود این‌که بسیاری به نورپردازی اهمیت نمی‌دهند، انتخاب صحیح لامپ روشنایی و محل درست نصب آن تأثیر بسیاری در کارکرد آن فضا دارد. اگر می‌خواهید اتاق‌تان روشن باشد، از لامپ‌های کم مصرف و پرنور استفاده کنید. برای بازی با نور در فضای آشپزخانه نیز می‌توانید از دیمر استفاده کنید. اما برای این‌که از نور طبیعی روز استفاده کنید آشپزخانه‌تان باید درست طراحی شده باشد.حالا که می‌دانید قبل از بازسازی یا تغییر دکوراسیون داخلی آشپزخانه چه مواردی را باید در نظر بگیرید، برنامه ریزی را شروع کنید، از یک طراح دکوراسیون داخلی کمک بگیرید و آشپزخانه‌ی رویایی‌تان را بسازید.