در این مطلب سبک‌هایی از طراحی دکوراسیون اتاق خواب را برای‌تان آورده‌ایم که ممکن است بعضی از آن‌ها باتوجه به سلیقه‌ی افراد نسبی باشند، بعضی از آن‌ها هم سال‌هاست که در دنیای طراحی دکوراسیون رواج دارند. در حالی که هر کدام از این سبک‌ها حس خاص خود را دارند، نقطه‌ی مشترک آن‌ها پیروی نکردن از قوانین سفت و سخت طراحی دکوراسیون است. شاید به همین دلیل است که این سبک‌ها طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. با مجله ایرانگان همراه باشید، تا شاید سبک دکوراسیون مورد علاقه‌ی خود را از بین این سبک‌ها پیدا کنید. 


خانه‌ روستایی مدرن 

این خانه‌ای نیست که مادربزرگ‌تان در آن به دنیا آمده است. در حالی که سبک روستایی مدرن المان‌های سنتی بسیاری مثل تخت‌ فلزی، کفپوش چوبی و دیوارهای چوبی رنگ شده دارد، شامل المان‌های مدرن مثل خلوت بودن دکوراسیون، استفاده از رنگ‌هایی ملایم و وسایل امروزی مثل چراغ مطالعه‌ی فلزی نیز می شود. 


اسکاندیناویایی

در حالی که دکوراسیون اسکاندیناویایی گستره‌ی وسیعی دارد، حسی ساده و تمیز به انسان می‌دهد و از رنگ سفید در آن استفاده‌ی زیادی می‌شود. این نوع دکوراسیون کاربردی است، خلوت است و بافت‌های متنوعی برای ایجاد گرما در آن به کار رفته است. به همین دلیل حس سردی ندارد و دعوت‌کننده، گرم و کمی رمانتیک است. 


در سبک دکوراسیون داخلی صنعتی انرژی خام، جوانی و هیجان وجود دارد و از قوانین سفت و سختی پیروی نمی‌کند.

صنعتی

اگر در یک انبار که به خانه تبدیل شده زندگی می‌کنید یا می‌خواهید وانمود کنید که این‌طور است، دکوراسیون صنعتی برای شما ساخته شده است. در این سبک انرژی خام، جوانی و هیجان وجود دارد و از قوانین سفت و سختی پیروی نمی‌کند. یکی از مشخصه‌های اصلی این سبک از دکوراسیون داخلی، استفاده از المان‌های ساختمانی مثل لوله‌های آب، شوفاژ، کفپوش بتونی و دیوارهای آجری است. در حالی که رنگ‌های صنعتی معمولا به خاکستری تمایل دارند، مشکی و دیگر‌های رنگ‌های تیره هم در این سبک مورد استفاده قرار می‌گیرند. 


دکوراسیون هالیوودی

این سبک در اوج دوران هالیوود یعنی دهه‌ی 40  شکل گرفت و از زرق و برق، شکوه و تجمل آن دوره الهام گرفته است. در این سبک از دکوراسیون از پارچه‌های لوکس مثل مخمل، ابریشم و ساتن در کنار خز، تور و جیر استفاده می‌شود. مبلمان جلا خورده و آینه‌ کاری شده، همین‌طور تخت‌های بزرگ لوکس و آینه‌های زیاد و لوستر از ضرورت‌های دکوراسیون هالیوودی هستند.


دکوراسیون مدرنیستی

دکوراسیون مدرنیستی همراه با هنر دهه‌ی 30 شکل گرفت، اما در دهه‌های 60 و 70 طرفداران زیادی پیدا کرد. مبلمان دراز و کم ارتفاع با پایه‌های باریک، خطرهای صاف و ظاهری ساده از نشانه‌های این سبک هستند. از کروم، وسایل پلاستیکی، رنگ‌های شاد و طرح‌های هندسی نیز در این سبک از دکوراسیون زیاد استفاده می‌شود. یادتان باشد که اتاق را شلوغ نکنید، اما حتما یک تابلوی رنگی روی دیوار بزنید.


در دکوراسیون روستایی از مواد طبیعی مثل چوب، خز و سنگ و پارچه‌های بافت‌دار و مبلمانی با ظاهری قدیمی استفاده می‌شود.

روستایی

تعریف کردن دکوراسیون روستایی کار ساده‌ای نیست و بیشتر از این‌که یک سبک باشد، یک حس است. در دکوراسیون روستایی از مواد طبیعی استفاده می شود. چوب، ترکیب رنگ‌های طبیعی و مات، استفاده از خز و سنگ، پارچه‌های بافت‌دار و مبلمانی با ظاهری قدیمی از نشانه‌های این سبک است. البته این بدان معنی نیست که نمی‌توان در دکوراسیون روستایی از المان‌های لوکس و امروزی استفاده کرد. می‌توانید تخت را با روتختی‌های ضخیم و راحت بپوشانید و از لامپ‌های دیواری در نورپردازی استفاده کنید.


قدیمی وینتج

در حالی که لغت «وینتج» به هر چیزی که قبل از 20 سال پیش و پس از 100 پیش ساخته شده اشاره می‌کند، در دنیای طراحی دکوراسیون داخلی به سبک‌هایی که در دهه‌های 50 و 60 طرفدارن زیادی داشتند گفته می‌شود. ممکن است بگویید به این شکل سبک وینتج گستره‌ی وسیعی دارد، اما در آن بیشتر از وسایل زنانه و رمانتیک مثل تخت‌های فلزی رنگ و رو رفته، روتختی‌های قدیمی، مبلمان سفید یا سبز با خطوطی خمیده استفاده می‌شود. 


زن

در حالی که نمی‌توان زن را یک سبک نامید، دکوراسیونی است که از شرق الهام گرفته و بسیار ساده، تمیز و آرامش‌بخش است. مبلمان و تابلوهایی که در این دکوراسیون استفاده می‌شوند سبکی شرقی دارند و فضای خالی در آن زیاد است. پارچه‌ها و مواد طبیعی، پرده‌های مینمال و رنگ‌های ملایم از ضرورت‌های دکوراسیون زن هستند. 


منبع : About