برای نصب اکستنشن مو بهتر است ابتدا یک پود مو بخرید؛ چون ارزان تمام می شود. پود مو بخشی از مو است و به دو صورت طبیعی و مصنوعی موجود می‌باشد که در قسمت بالا به هم دوخته می‌شود. یک پود مو از فروشگاه لوازم آرایشی به همراه یک جعبه گیره‌ی اکستنشن خریداری کنید.سپس آن‌ها را نزد یک خیاط برده و از او بخواهید چند گیره را به قسمت بالای پود مو بدوزد تا بتوانید آن را به سر خود وصل کنید. معمولا سه عدد گیره برای این کار کافی است یعنی دو گیره به کناره‌ها و یکی به وسط پود مو دوخته می‌شود.دقت کنید همان اندازه‌ای را که دلخواه شماست انتخاب کنید که مجبور نشوید پول دوباره بپردازید. اگر انتخاب‌تان از موی انسان باشد باید دقت کنید چون این نوع پود بسیار گران قیمت است. 


موهای خود را پوش دهید

اکستنشن گیره‌ای بهترین گزینه برای انجام سریع کار است. اما برای این‌که گیره‌ها را در جای خود ثابت نگه دارید  باید موهای خود را پوش دهید. با این کار تا آخر مهمانی از جای خود سر نمی‌خورند. از یک برس پوش دهنده تیز استفاده کنید.

اگر می‌خواهید اکستنشن را به صورت افقی گیره کنید بهتر است موها را به طرف بالا پوش دهید تا حجم بگیرد. این کار باعث می‌شود اکستنشن از زیر موها پیدا نباشد.


اکستنشن مو را به صورت وارونه بزنید

اگر  می‌خواهید موهای خود را بالا بزنید و به موهای بسته یا دم اسبی خود حجم دهید گیره‌ها را به صورت وارونه و زیر لایه‌ای از مو که نمایان نیست بزنید. بدین ترتیب اکستنشن مو در جهت صحیح قرار می‌گیرد.


اگر می‌خواهید حجم اضافه کنید ولی طول موها ثابت بماند می‌توانید اکستنشن را کوتاه کنید تا با موهای‌تان هماهنگ شود.

آرایشگر خود باشید

اگر می‌خواهید حجم اضافه کنید ولی طول موها ثابت بماند می‌توانید اکستنشن را کوتاه کنید تا با موهای‌تان هماهنگ شود. برای این کار جلوی آینه بنشینید موهای خود را در قسمت عقب از وسط باز کنید و به سمت جلو بیاورید. درحالی که بدن خود را صاف نگه داشته‌اید سر را به سمت راست بچرخانید و آن‌قدر شانه کنید تا موها صاف شوند. سپس اکستنشن و کلیپ داخل آن را به اندازه‌ی 2.5 سانتیمتر از قسمت خود دورتر کنید. وقتی ثابت شد با دقت اکستنشن را بچینید تا به اندازه‌ی موهای‌تان شود؛ این کار را ادامه دهید. 


به یک آرایشگاه بروید

می‌توانید اکستنشن‌های ارزان قیمت تهیه کنید و از آرایشگر مو بخواهید آن را برای شما کوتاه کند. او همچنین می‌تواند به شما نشان دهد چطور به صورت صحیح آن‌ها را نصب کنید که پس از پایان کار زیبا به نظر برسد.


از غلتک اسفنجی کمک بگیرید

اگر از اکستنشن موی مصنوعی استفاده می‌کنید و موهای شما موج‌دار و یا فر می‌باشد شب قبل آن‌ها را خیس کنید و اجازه دهید با جریان هوا خشک شوند.  همان‌طور که در حال خشک شدن هستند غلتک‌های اسفنجی بزرگ را بردارید و موها را به‌آن‌ها بپیچانید و یک شب آن را به  همان صورت به حال خود رها کنید. هر وقت خواستید حالت مو را حتی اگر مصنوعی باشد تغییر دهید باید آن را خیس کنید. این مرحله حالتی طبیعی به آن می‌دهد و آن حالت براق پلاستیکی را از آن می‌گیرد تا بهتر با موهای طبیعی شما ترکیب شود.


اگر موهای شما صاف است و می‌خواهید از اکستنشن مو استفاده کنید قبل از نصب مو‌های مصنوعی مقدار کمی سرم براق کننده به موهای طبیعی خود بزنید.

موهای واقعی خود را با موهای مصنوعی همانند کنید

اگر موهای شما صاف است و می‌خواهید از اکستنشن مو استفاده کنید قبل از نصب مو‌های مصنوعی مقدار کمی سرم براق کننده به موهای طبیعی خود بزنید. این کار کمک می‌کند موهای واقعی شما از لحاظ درخشندگی با موهای اکستنشن مطابقت کننند چون موهای اکستنشن، معمولا ظاهری پلاستیکی و براق دارند.

اگر اکستنشن شما از نوع موی طبیعی انسان است می‌توانید هر کاری را که با موهای خودتان می‌کنید با اکستنشن هم بکنید مثلا آن‌ها را اتو کنید؛ فر دهید و یا اسپری براق‌کننده بزنید. 


به موهای اکستنشن حالت موج‌دار بدهید

می‌توانید به موهای اکستنشن مایع پشت‌کننده اسپری کنید و آن را بالا بزنید تا کمی از حالت صاف بودن در بیاید. این روش خوبی است برای موج‌دار کردن موی اکستنشن؛  تا مانند موهای واقعی شما به نظر برسد.


از موی چتری استفاده کنید

اگر موی چتری ندارید ولی می‌خواهید آن را امتحان کنید مدلی ا را بردارید که در یک خط کوتاه نشده نباشد و قسمت‌های چپ و راست آن بلندتر باشد در این صورت بهتر با موهای واقعی شما ترکیب می‌شود و مصنوعی به نظر نمی‌رسد.


گیسو را ببافید

اگر گیسوی بافته‌ی شما آن‌طور که می‌خواهید پرپشت و یا بلند نیست از اکستنشن کانکالون جامبو استفاده کنید. این مو به شکل U  وارونه است و زیر موی دم اسبی قرار می‌گیرد و باید به سه قسمت تقسیم شود و این سه قسمت به هم بافته می‌شوند. این کار باعث می‌شود مو پر پشت به نظر برسد. 


منبع : Cosmopolitan