طبق بررسی‌های انجام شده، دکوراسیون گرم و دنج دومین دکوراسیون داخلی پرطرفدار برای اتاق خواب است. اگر می‌خواهید دکوراسیون اتاق خواب‌تان آرامش‌بخش باشد، رهنمودی‌های طراحی دکوراسیون یک اتاق خواب آرامش‌بخش را دنبال کنید. اما اگر می‌خواهید اتاق خواب‌تان گرم و دنج باشد، باید بیشتر از رنگ‌های گرم مثل قهوه‌ای، قرمز، نارنجی و زرد استفاده کنید. 


سرخ

همیشه می‌توانید از طیف‌های تیره‌ی قرمز در دکوراسیون استفاده کنید، مخصوصا وقتی می‌خواهید فضا گرم و دنج باشد. مثل قهوه‌ای سوخته، این رنگ تیره و تند باعث می‌شود فضای اتاق گرم و صمیمی باشد. رنگ‌های تیره هم مثل‌ رنگ‌های گرم، فضا را کوچک‌تر نشان می‌دهند. شاید اگر هر چهار دیوار اتاق را رنگی تند و تیره بزنیم کمی زیاده‌روی باشد، اما اگر آن را فقط به دیوار پشت تخت بزنید عالی می‌شود. البته اگر این رنگ را برای سقف هم استفاده کنید باعث می‌شود ارتفاع آن کمتر به‌ نظر برسد و فضا دنج‌‌تر شود. 


قهوه‌ای سوخته

این رنگ بیش از هر رنگ دیگری، دکوراسیون را گرم و دنج می‌کند. قهوه‌ای سوخته تند و تیره است و به اندازه‌ای قرمز دارد که کمی گرمش کند. می‌توانید از وسایل مسی هم در این دکوراسیون استفاده کنید. اگر نمی‌خواهید تمام دیوارها به این رنگ باشد، سقف یا یکی از دیوارها را قهوه‌ای سوخته کنید و باقی دیوارها را رنگ‌های روشن و مات بزنید.


در طراحی دکوراسیون طیف‌های زرد ملایم گرم و دعوت‌کننده هستند و از آن‌جایی که روشن هستند، فضا را زیادی تنگ نمی‌کنند.

زرد ملایم

رنگ‌های تیره باعث می‌شوند فضاهای بزرگ کوچک‌تر و در نتیجه دنج‌تر به‌نظر برسند، اما با رنگ‌های روشن هم می‌توان دکوراسیون دنج طراحی کرد. طیف‌های زرد، ملایم، گرم و دعوت‌کننده هستند و از آن‌جایی که روشن هستند، فضا را زیادی تنگ نمی‌کنند. در واقع ممکن است باعث شوند اتاق بازتر هم به‌نظر برسد. اما گرمای این رنگ فضای اتاق را گرم و دنج می‌کند. اگر از زرد در دکوراسیون داخلی اتاق استفاده می‌کنید، اضافه کردن چوب فضا را دنج‌تر هم می‌کند. 


طلایی روشن

اگر می‌خواهید از یک رنگ روشن مات در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید که فضای آن را گرم و دنج کند، سفید را فراموش کنید و سراغ طلایی روشن بروید. این رنگ گرمابخش دکوراسیون است و سنگینی رنگ‌های تیره را ندارد. استفاده از المان‌های چوبی در کنار رنگ طلایی عالی است. هم‌چنین از آن‌جایی که این رنگ روشن است، می‌توانید از آن روی همه‌ی دیوارهای اتاق استفاده کنید. به این شکل فضای اتاق هم بازتر به‌نظر می‌آید. برای این‌که دکوراسیون اتاق یکنواخت نباشد، می‌توانید برای روتختی از رنگ‌های چشم‌گیر مثل زرشکی استفاده کنید.


منبع : Houzz