می‌خواهید یک اتاق زیبا و مدرن برای کودک‌تان درست کنید؟ دکوراسیون مدرن زیبایی و کاربرد را با هم ترکیب کرده‌ است و گزینه‌ای مناسبی برای اتاق کودک محسوب می‌شوند. با دکوراسیون مدرن آشنایی ندارید؟ ما نکاتی ساده را برای‌تان آورده‌ایم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید یک اتاق کودک چند کاره و زیبا برای فرزندتان درست کنید. 


ساده باشید

در دکوراسیون مدرن و کاربردی، همیشه به کم بسنده کنید. وسایلی مثل عروسک‌های بزرگ و چیزهای جاگیر را به حداقل برسانید و وسایل دیگر را نیز کاربردی انتخاب کنید. خط‌های مستقیم، سطوح مسطح و بافت‌های طبیعی باید در دکوراسیون قالب باشند.


روی کاربرد تمرکز کنید

در دکوراسیون داخلی مدرن، این‌که چطور از فضا استفاده می‌کنید به اندازه‌ی ظاهر آن اهمیت دارد. چند کاره بودن و قابل حمل بودن از خصوصیات وسایل مدرن است. هر وقت ممکن بود، از وسایل چند کاره مثل مبل‌هایی که به تخت تبدیل می‌شوند یا کشو دارند استفاده کنید. مبلمان چرخدار نیز در دکوراسیون مدرن کاربرد زیادی دارد و این امکان را فراهم می‌کند که چیدمان آن‌ها را به سادگی تغییر دهید. هنگام طراحی دکوراسیون به کودک‌تان نیز فکر کنید. اگر قد کودک‌تان هنوز به یک متر نرسیده، مبلمان کوچک برای او تهیه کنید.


در استفاده از فضا صرفه‌جویی کنید

در دکوراسیون مدرن فضا اهمیت زیادی دارد و استفاده از روش‌های حفظ فضا یکی از مشخصات آن است. حس می‌کنید اتاق کودک شلوغ شده است؟ تخت او را تعویض کنید و یک تخت کوچک‌تر برایش تهیه کنید. استفاده از مبلمان و وسایل چند کاره هم در حفظ فضا نقشی اساسی دارد. 


از رنگ‌ها درست استفاده کنید

در دکوراسیون مدرن از رنگ‌های متضاد زیاد استفاده می‌شود. از رنگ‌های مات شروع کنید و روی طیف‌های سفید و مشکی تمرکز داشته باشد، سپس سراغ رنگ‌های روشن و متضاد بروید. بد نیست هنگام انتخاب رنگ برای اتاق کودک، به روانشناسی رنگ‌های دکوراسیون اتاق کودک نیز توجه داشته باشید. 


در دکوراسیون داخلی مدرن از طرح‌های هندسی استفاده کنید و خطوط طبیعی پنجره و دیگر المان‌های معماری را هایلایت کنید.

با خطوط و اندازه‌ها بازی کنید

در دکوراسیون مدرن، روی خط‌های مستقیم تمرکز کنید. از طرح‌های هندسی استفاده کنید و خطوط طبیعی پنجره و دیگر المان‌های معماری را هایلایت کنید. تنوع در اندازه و مقیاس هم یکی دیگر از مشخصه‌های دکوراسیون مدرن است. یک آینه‌ی بزرگ بالای یک میز ساده نصب کنید یا چند قاب را نزدیک به هم روی دیوار بزنید و فضای اطرافش را خالی بگذارید. یادتان باشد تضاد همه چیز را جالب‌تر می‌کند. 


از سطوح براق استفاده کنید

سطوح براق در دکوراسیون مدرن جایگزین بافت‌های سنتی شده‌اند و ظاهری درخشان به اتاق می‌دهند، مخصوصا اگر در کنار بافت‌های طبیعی استفاده شوند. هنگام انتخاب مبلمان، به‌دنبال پایه‌های فلزی براق باشید. وسایل باید برق بزنند. در حالی که از کروم در دکوراسیون مدرن زیاد استفاده می‌شود، برنج و طلا هم مناسب هستند.


استفاده‌ی صحیح از نورپردازی

نورپردازی در دکوراسیون مدرن نقش اساسی دارد. از لامپ‌های ریلی یا دیواری برای روشن کردن دیوارها استفاده کنید و با نورپردازی متمرکز، تابلوها و وسایل مهم اتاق را هایلایت کنید. لامپ باید یک اثر هنری با جزئیات و خطوط تمیز باشد. یک لوستر با رنگی غیر منتظره انتخاب کنید یا چند لامپ آویز را کنار هم بزنید.


اتاقی درست کنید که دوستش داشته باشید

اگر به رعایت قوانین عادت ندارید، آن‌ها را فراموش کنید. اتاق فرزندتان باید طوری باشد که شما و او دوستش داشته باشید.


منبع : About