وقتی در خصوص طراحی دکوراسیون داخلی به‌دنبال الگو هستید، گزینه‌های موجود پایان ندارند. با این‌که در این خصوص رهنمودها و نکاتی وجود دارد، همه‌ی آن‌ها رویکردهای متفاوتی به موضوعات مختلف دارند. پیدا کردن مسیر درست طراحی دکوراسیون، می‌تواند یک شغل تمام وقت برای شما باشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم کاری کنیم که این کار برای‌تان آسان شود و از طراحی کردن دکوراسیون منزل‌تان لذت ببرید. در همین راستا راهنمای کامل طراحی دکوراسیون داخلی را برای‌تان فراهم کرده‌ایم که به جنبه‌های مختلف این موضوع می‌پردازد. بهتر از آن این‌که، ما تمام موضوعات را به ساده‌ترین شکل یعنی بایدها و نبایدها تبدیل کرده‌ایم. با مجله ایرانگان همراه باشید و از راهنمای کامل طراحی دکوراسیون داخلی برای داشتن خانه‌ای زیبا بهره ببرید. 


نباید‌های طراحی دکوراسیون

به هر اتاقی در هر خانه‌ای وارد شوید که دکوراسیون آن به صورت حرفه‌ای طراحی نشده باشد، متوجه اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون خواهید شد. طراحی دکوراسیون داخلی قوانین زیادی دارد و هر کسی ممکن است گاهی اوقات بعضی از آن‌ها را فراموش کند. برای این‌که بتوانید دکوراسیون منزل‌تان را به صورت حرفه‌ای طراحی کنید، باید بدانید چطور اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون را مرتکب نشوید.


باید‌ها و نبایدهای خرید مبل

یکی از پرهزینه‌ترین بخش‌های طراحی دکوراسیون، خرید مبل است. مبل گران است و جای زیادی می‌گیرد. هم‌چنین اعضای خانواده بیشتر وقت‌شان را روی مبل می‌نشینند. پس بهتر است قبل از این‌که برای خرید مبل اقدام کنید، اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید. بایدها و نبایدهای خرید مبل را بدانید تا از هزینه‌های که در این زمینه می‌کنید حداکثر استفاده را ببرید.  


بایدها و نبایدهای خرید پرده

پوشاندن پنجره‌ها با پرده‌های بلند و با شکوه روش مناسبی برای شخصیت دادن به دکوراسیون اتاق است. اما قبل از این‌که به خرید بروید، بهتر است از بایدها و نبایدهای خرید پرده آگاه باشید. 


فرش به عنوان اصلی‌ترین کفپوش منزل گزینه تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی منزل است.

بایدها و نبایدهای استفاده از فرش در دکوراسیون

از آن‌جایی که تعویض و تمیز کردن فرش از موکت آسان‌تر است، به‌عنوان کفپوش می‌تواند جایگزین مناسبی برای موکت باشد. اگر از فرش خانه خسته شوید یا بخواهید تغییر دکوراسیون دهید، می‌توانید به راحتی فرش قدیمی را بفروشید و یک فرش نو بخرید. اما نکاتی در خصوص استفاده از فرش در دکوراسیون منزل وجود دارد که دانستن آن‌ها کمک زیادی به طراحی دکوراسیون می‌کند. 


بایدها و نبایدهای نورپردازی

شاید این‌طور به‌نظر نیاید، اما نورپردازی یکی از مهم‌ترین المان‌های دکوراسیون است. با دانستن بایدها و نبایدهای نورپردازی، مطمئن شوید خانه‌ی‌تان به‌طور حرفه‌ای نورپردازی شده است. 


بایدها و نبایدهای استفاده از کوسن

استفاده از کوسن روشی آسان و کم‌خرج برای اضافه کردن رنگ و طرح به دکوراسیون و تغییر آن است. اما نکاتی مهم در خصوص استفاده از کوسن وجود دارد که حتما باید از آن‌ها آگاه باشید. 


بایدها و نبایدهای استفاده از رومیزی

میز تکه‌ای از مبلمان است که در مهمانی‌ها و دور همی‌‌ها، افراد را دور خود جمع می‌کند و نقطه‌ی شروع تزئین میز، انتخاب رومیزی است. پس قبل از این‌که به خرید رومیزی، دستمال سفره و زیر قابلمه‌ای بروید، بهتر است از بایدها و نبایدهای خرید رومیزی آگاه باشید. 


بایدها و نبایدهای استفاده از آثار هنری

هیچ چیز غمگین‌تر از یک دیوار خالی نیست. نگران نباشید چون با استفاده از تابلو و آثار هنری، به سادگی می‌توانید دیوارهای خانه‌ی‌تان را تزئین کنید. اما قبل از این‌که خریدن و آویزان کردن تابلوها و آثار هنری را آغاز کنید، بهتر است با بایدها و نبایدهای استفاده از آثار هنری در دکوراسیون آشنا شوید. 


منبع : About