دکوراسیون رمانتیک، پس از دکوراسیون آرامش‌بخش و دکوراسیون گرم و صمیمی، سومین نوع دکوراسیون پرطرفدار برای اتاق خواب است. مهم‌ترین المان در حس دکوراسیون رنگ است و تاثیر زیادی در آن دارد. شما هم اگر دوست دارید دکوراسیون اتاق خواب‌تان را رمانتیک طراحی کنید، با مجله ایرانگان همراه باشید تا با رنگ‌های مناسب برای طراحی یک دکوراسیون رمانتیک آشنا شوید. 


صورتی تمشکی

می‌توان گفت این طیف داغ از قرمز، رنگ عشق است. اگر دیوارهای اتاق خواب‌تان به این رنگ باشد، مشکل می‌شود با عصبانیت از دست همسرتان به خواب بروید. طیف‌های تمشکی با طیف‌های رنگ فلزاتی مثل برنز، مس و طلا هم‌خوانی دارند. در دکوراسیون اتاق از سفید به اندازه‌ی کافی استفاده کنید تا تمیز به‌نظر بیاید. اگر صورتی تمشکی به نظرتان زیادی جیغ است، یک طیف مات از آن را انتخاب کنید. رنگ‌های مات گرمای بیشتری به دکوراسیون می‌بخشند. در کنار صورتی مات می‌توانید از رنگ‌هایی مثل بنفش، آبی و رنگ‌های متضاد صورتی اضافه کنید. 


قرمز یاقوتی یا جگری

در حالی که صورتی تمشکی رنگی عاشقانه و بامزه است، قرمز یاقوتی یا جگری می‌تواند تاریک و تحریک‌کننده باشد. بهتر است در کنار این رنگ از رنگ‌های مات و گرم و کمی مشکی استفاده کنید. اگر اتاق خواب‌تان نور کافی ندارد و می‌خواهید از این رنگ در دکوراسیون داخلی آن استفاده کنید، حتما مقدار زیادی سفید یا دیگر رنگ‌های روشن هم به دکوراسیون اضافه کنید تا اتاق روشن‌تر به‌نظر بیاید. 


برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب رمانتیک در کنار رنگ کاراملی از مبلمان چوبی استفاده کنید.

کارامل

طبق تحقیقات انجام شده روی زوجین در بریتانیا، رنگ کارامل برای دکوراسیون اتاق خواب از دیگر رنگ‌ها تحریک‌کننده‌تر است. این‌که این آمار چقدر دقیق باشد مشخص نیست، اما اگر می‌خواهید از این رنگ در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید، کاراملی را انتخاب کنید که به نارنجی یا قهوه‌ای نزدیک باشد. البته مورد دوم برای اتاق خوابی که نور طبیعی زیادی نمی‌گیرد مناسب نیست. طیف‌های نرم‌تر و هلویی‌تر کارامل حس گرم و دعوت‌کننده‌ای به دکوراسیون اتاق می‌بخشند، مخصوصا اگر در اتاق از مبلمان چوبی هم استفاده شود. 


مشکی

شاید با خود فکر کنید که استفاده از رنگ مشکی در دکوراسیون اتاق خواب باعث می‌شود فضا تنگ و تاریک به‌نظر بیاید. اما اگر اتاق خواب بزرگ و نورگیری داشته باشید، مشکی بهترین رنگی‌ است که می‌توانید در آن استفاده کنید. این رنگ فضای اتاق را گرم و صمیمی می‌کند و فضایی خصوصی در آن ایجاد می‌کند. اگر دوست دارید از رنگ مشکی در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید اما به‌نظرتان مشکی کردن دیوارها کمی زیاده‌روی است، می‌توانید مبلمان و کفپوش اتاق را رنگ مشکی بزنید و برای دیوارها و روتختی، رنگ سفید را انتخاب کنید.


منبع : Houzz