در دنیای امروز سرعت تغییر نسبت به گذشته افزایش چشم‌گیری داشته است و همه چیز با سرعت زیادی در حال تغییر کردن است. طراحی دکوراسیون داخلی هم که شاخه‌ای از هنر محسوب می‌شود، از این قاعده مستثنی نیست و هر سال گرایشات و سبک‌های جدیدی در آن ظهور می‌کنند. در حالی که آمدن سال جدید به این معنی نیست که باید تمام چیزهای قدیمی را کنار بگذارید، فکر بدی نیست که با استفاده از سبک‌های روز دکوراسیون داخلی، روح تازه‌ای به فضای خانه بدمید. ما پس از گفت و گو با طراحان دکوراسیون داخلی حرفه‌ای، پیشبینی‌های آن‌ها در خصوص سبک‌ها و گرایش‌های طراحی دکوراسیون در سال 2016 را برای‌تان آورده‌ایم. با مجله ایرانگان همراه باشید، تا با گرایشات طراحی دکوراسیون سال 2016 آشنا شوید. 


رنگ‌های روشن ملایم

در سال 2016 دکوراسیون داخلی به سمت ایجاد فضاهای آرام و راحت پیش خواهد رفت، مخصوصا در اتاق خواب. در حالی که استفاده از رنگ‌های تیره فراموش نخواهد شد، استفاده از رنگ‌های روشن مخصوصا سفید رواج بیشتری پیدا می‌کند. دو رنگ اصلی سال 2016 صورتی ملایم و آبی سرد و کم رنگ خواهند بود. هم‌چنین از رنگ‌های صورتی هلویی، سبز و زرد روی دیوارها، کفپوش، روتختی و پرده زیاد استفاده خواهد شد. اگر همیشه فکر می‌کردید این رنگ‌ها زیادی دخترانه هستند، بهتر است آن‌ها را دوباره بررسی کنید و انواع خاکی‌تر این رنگ‌ها را انتخاب کنید.


خز و حاشیه‌های تزئینی

در سال 2016 پارچه‌های خزدار و حاشیه‌ی تزئینی زیاد خواهید دید. پرده، بالشت و کوسن با حاشیه‌های تزئینی، بافت سال 2016 خواهند بود. این به این معنی نیست که باید دکوراسیون اتاق را پر از خز و حاشیه‌ی تزئینی کنید، استفاده کم از این بافت‌ها تاثیر زیادی دارد. 


طرح‌های چشم‌گیر

طرح‌های لوس دخترانه و هفتی سال گذشته را فراموش کنید، امسال سال طرح‌های چشم‌گیر است که همه‌ جای دنیا طرفدار دارند. امروزه طراحی دکوراسیون داخلی از تمام فرهنگ‌ها الگوبرداری می‌کند و به یک حرکت جهانی تبدیل شده است. حتی روتختی هم دارد از طرح‌های کلاسیک فاصله می‌گیرد و به سمت طرح‌های قبیله‌ای و محلی تمایل پیدا می‌کند. از طرح‌های چشم‌گیر روی فرش، پرده و روتختی استفاده و قوانین ترکیب کردن طرح‌ها در دکوراسیون را رعایت کنید. 


چوب مهندسی شده و مواد بازیافت‌شده در دنیای دکوراسیون داخلی حاضر خواهند بود اما در سال 2016، بهتر است از مبلمان و کفپوش فراتر روید و از چوب مهندسی شده برای سقف و دیوارها نیز استفاده کنید.

چوب مهندسی شده

در سال 2016 گرایش «بازگشت به طبیعت» در طراحی دکوراسیون داخلی ادامه خواهد داشت. چوب مهندسی شده و مواد بازیافت‌شده در دنیای دکوراسیون داخلی حاضر خواهند بود اما در سال 2016، بهتر است از مبلمان و کفپوش فراتر روید و از چوب مهندسی شده برای سقف و دیوارها نیز استفاده کنید. 


فلزهای گرم

فلزهای گرم سال‌ها است که بین طراحان دکوراسیون طرفداران زیادی دارند و به‌نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها از مد بیوفتند. فلزهای به رنگ مس و طلا در سال 2016 هم‌چنان روی بورس خواهند بود، اما استفاده از فلزهای به رنگ برنز و طیف‌های صورتی نیز رواج پیدا می‌کند. وقتش رسیده دکوراسیون خانه‌ی‌تان را کمی براق کنید. 


کاکتوس و گیاهان شیره‌دار

استفاده از گیاهان در دکوراسیون خانه هیچ‌وقت از مد نمیوفتد، اما با گرایش طراحی دکوراسیون به طبیعت، استفاده از آن‌ها رواج بیشتری یافته است. در سال 2016 گیاهانی مثل کاکتوس، گیاهان شیره‌دار و سرخس را برای استفاده در دکوراسیون داخلی منزل‌تان انتخاب کنید. 


پرنده و طبیعت

با این‌که نقش‌ها و طرح‌های طبیعی هیچ‌ وقت قدیمی نمی‌شوند، احتمالا در سال 2016 بیشتر از آن‌ها استفاده خواهد شد. پارچه‌هایی با نقش‌های شاخ و برگ دارد، پرنده و دیگر نقش‌های مربوط به طبیعت انتخاب کنید. آینه‌ای با قاب چوبی، میز چوبی که روی آن یک لامپ با حباب سنگی قرار دارد یا پارچه‌ها و وسایلی با نقش‌های پرندگان نمونه‌هایی از این سبک هستند.


منبع : About