مدت‌ها است که در پلان اکثر خانه‌ها، یک اتاق خواب بزرگ در نظر می‌گیرند که در واقع اتاق خواب اصلی خانه محسوب می‌شود. داشتن یک اتاق خواب بزرگ خوب است یا کمی زیاده‌روی است؟ پاسخ این سوال کاملا به شما بستگی دارد. مشخص کردن چیزهایی که از دکوراسیون اتاق خواب‌تان می‌خواهید به شما کمک خواهد کرد فضایی مناسب ایجاد کنید. اگر می‌خواهید دکوراسیون اتاق خواب‌تان را کمی تغییر دهید، با مجله ایرانگان همراه باشید تا با نکاتی در این خصوص آشنا شوید.


اتاق خوابی بزرگ برای عاشقان لباس

یک اتاق خواب بزرگ برای قرار دادن یک دراور بزرگ، یک آینه‌ی بزرگ و نیمکتی برای نشستن هنگام پوشیدن کفش کاملا مناسب است. اتاق‌ خواب‌های بزرگ برای همین کار طراحی شده‌اند، اگر عاشق لباس هستید و محدودیت بودجه هم ندارید، یک اتاق خواب بزرگ می‌تواند برای شما مناسب باشد.


فضایی گرم و صمیمی برای استراحت

اگر از اتاق خواب بیشتر برای خوابیدن استفاده می‌کنید، داشتن فضایی بزرگ که بیش از یک تخت و میزهای پاتختی جا دارد منطقی نیست. یک اتاق کوچک و مرتب از یک اتاق بزرگ و شلوغ برای استراحت کردن مناسب‌تر است.


اگر فضای بیشتری می‌خواهید، به سمت بالا حرکت کنید

اگر دوست دارید اتاق‌تان جایی مناسب برای خوابیدن باشد و از بالا رفتن از نردبان هم وحشت ندارید، به تخت‌های بلند فکر کنید. این تخت‌ها سایزهای مختلف دارند و می‌توان تشک‌های معمول را در آن‌ها پهن کرد. نکته‌ی مثبت این نوع تخت این است که زیر آن فضای خالی برای قرار دادن میز کار یا وسایل دیگر وجود دارد.


استفاده از رنگ‌های روشن و مات در دکوراسیون اتاق‌های کوچک و مرتب نگه داشتن آن‌ها، تاثیر زیادی در بزرگ به‌نظر آمدن فضا دارد.

جایی برای مطالعه

اگر دکوراسیون یک اتاق خواب با اندازه‌ی معمولی را درست طراحی کنیم، می‌تواند بسیار لوکس باشد. به قفسه‌های باز دیواری برای قرار دادن کتاب و وسایل تزئینی فکر کنید. لامپ‌های دیواری‌ هم نورپردازی مناسب برای مطالعه را فراهم می‌کنند. قفسه‌های داخل دیوار روشی عالی برای اضافه کردن فضا به اتاق خواب‌های کوچک هستند. استفاده از رنگ‌های روشن و مات در دکوراسیون اتاق‌های کوچک و مرتب نگه داشتن آن‌ها، تاثیر زیادی در بزرگ به‌نظر آمدن فضا دارد.


اتاقی برای شما

اگر بچه یا هم‌خانه دارید، داشتن اتاقی با دکوراسیون داخلی خاص شما ضروری است. فضای موجود در اتاق خواب را هدر ندهید و از آن استفاده کنید. می‌توانید با قرار دادن یک مبل تک نفره و یک میز کوچک، یک اتاق پذیرایی کوچک در اتاق خواب ایجاد کنید.


برقرار کردن جریان بین محیط بیرون و داخل

به‌جای این‌که برای بزرگ کردن اتاق خواب هزینه کنید، بهتر است کمی به فضای بیرون آن توجه داشته باشید. استفاده از درهای کشویی شیشه‌ای رو به فضای حیاط اصلی یا حیاط پشتی، می‌تواند بودن در اتاق را لذت‌بخش کند و فضای آن را بزرگ‌تر نشان دهد.


داشتن فضا روی زمین

دوست دارید در خانه یوگا کار کنید؟ جایی برای مدیتیشن می‌خواهید؟ دوست دارید در اتاق خواب دستگاه ورزشی داشته باشید؟ یک اتاق خواب بزرگ می‌توانید فضای لازم برای انجام این کارها را داشته باشد.


منبع : Houzz