ما زمان زیادی از روز را در اتاق خواب می‌گذارنیم. غیر از وقتی خواب هستیم، در اتاق خواب استراحت می‌کنیم، کتاب می‌خوانیم و در اینترنت چرخ می‌زنیم. اما معمولا به دکوراسیون داخلی اتاق خواب اهمیت زیادی نمی‌دهیم و وقت و بودجه‌ی‌مان را بیشتر برای طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی صرف می‌کنیم. ما روش‌های ساده و کم خرجی را برای‌تان آورده‌ایم که با استفاده از آن ها، می‌توانید دکوراسیون اتاق خواب‌تان را به شکلی حرفه‌ای تغییر دهید. 


به دنبال راحتی باشید

دکوراسیون اتاق خواب باید طوری باشد که نشان دهد افرادی در آن زندگی می‌کنند. نگران مرتب کردن بالشتک‌های روی تخت نباشید، فقط سعی کنید پتوی زیر روتختی همیشه مرتب باشد تا تخت به هم ریخته به‌نظر نیاید. رنگ و طرح پتو و روتختی را طوری انتخاب کنید که مکمل یکدیگر باشند. 


بالای تخت تابلو بزنید

اگر تخت‌تان تخته ندارد، می‌توانید روی دیوار بالای آن یک گالری ایجاد کنید. به‌جای این‌که یک تابلوی بزرگ بالای تخت بزنید، چند تابلوی کوچک را کنار هم قرار و دهید. البته باید جای کافی برای وقتی که روی تخت می‌نشیند و به دیوار تکیه می‌دهید، در نظر بگیرید. 


استفاده از فضای پایین تخت

می‌توانید با قرار دادن میز‌های عسلی، نیمکت، چهارپایه یا یک میز پایین تخت، جایی  برای نشستن و لباس عوض کردن یا قرار دادن مجله‌ها و یک فنجان قهوه ایجاد کنید. سعی کنید برای این فضا هدفی در نظر بگیرید و آن را شلوغ نکنید. انجام این کار بسیار ساده است فقط باید برای اتاق خواب مبلمان مناسب انتخاب کنید


یکی از مهم‌ترین قوانین دکوراسیون داخلی اتاق خواب تزئین کردن میز پاتختی است.

تزئین میز پاتختی

با تزئین کردن میز پاتختی، دکوراسیون داخلی اتاق خواب کامل می‌شود. سعی کنید فقط وسایل لازم مثل لامپ رومیزی، ساعت، کتاب یا یک کاسه برای قرار دادن جواهرات را روی میز پاتختی بگذارید. این میز را تمیز نگه دارید و مرتب آن را گردگیری کنید. 


استفاده از تابلوهای بزرگ

این روش برای طراحی دکوراسیون خانه‌های اجاره‌ای بسیار مناسب است. حتی لازم نیست تابلوهای بزرگ را به دیوار بزنید، فقط آن‌ها را به دیوار تکیه دهید. این باعث می‌شود اتاق حس راحتی داشته باشد. هم‌چنین تابلوها و قاب‌های بزرگ کمی غیر منتظره و برای تازه واردان، غافلگیرکننده هستند. 


انتخاب رنگ مناسب

این‌که بدانید چطور برای دکوراسیون منزل رنگ انتخاب کنید، در طراحی دکوراسیون نقش اساسی دارد. بهترین روش این است که از جایی الهام بگیرید و از رنگ‌های مورد نظر، در اتاقی مناسب استفاده کنید. البته هنگام انتخاب رنگ، باید رابطه‌ی رنگ‌ها و حس دکوراسیون را نیز در نظر بگیرید. روش دیگری که برای اضافه کردن رنگ به دکوراسیون وجود دارد، استفاده‌ی خلاقانه از کاغذ دیواری است.


یکی از دیوارها را رنگی متفاوت بزنید

اگر از این روش به‌درستی استفاده کنید، تاثیر زیادی در دکوراسیون اتاق خواب خواهد داشت. بهتر است دیوار پشت تخت را رنگی متفاوت از دیوارهای دیگر بزنید و رنگ روتختی و تزئینات روی میز پاتختی را با آن ست کنید. رنگ متفاوت دیوار باعث می‌شود جلب توجه کنید و به مکانی مناسب برای زدن تابلو یا دیگر وسایل تزئینی تبدیل شود. 


منبع : Houzz