اگر دو کامپیوتر دارید که هر دو ورودی USB دارند، می‌توانید آن‌ها را با استفاده یک نوع سیم و کابل USB  خاص به نام USB Bridge به هم متصل کنید. با متصل کردن دو کامپیوتر به یکدیگر، انتقال دادن داده‌های بین آن‌ها بسیار آسان و سریع می‌شود. این روش نسبت به استفاده از کابل اترنت ساده‌تر است و دردسر کمتری دارد. اگر شما دو کامپیوتر دارید و می‌خواهید از داده‌های موجود روی آن‌ها هم‌زمان استفاده کنید، استفاده از سیم و کابل  USB Bridge می‌تواند راه حل مناسبی برای مشکل شما باشد. 


یک کابل USB به USB تهیه کنید

کابل‌های USB به USB انواع مختلفی دارند، اما کابلی که شما باید تهیه کنید USB Bridge نام دارد. این کابل یک مدار الکترونیکی وسطش دارد و دو طرف آن‌ سمت نری USB است. 


نصب کردن نرم افزار

وقتی کابل USB Bridge را خریدای می‌کنید، احتمالا یک دیسک حاوی نرم افزار مرتبط به کابل همراهش است و اگر نبود، نرم افزار مورد نظر یا دیسک را از فروشنده درخواست کنید. 

  • اگر نتوانستید نرم افزار مورد نظر را از فروشنده دریافت کنید، به احتمال زیاد در سایت شرکت تولید‌کننده یا دیگر سایت‌های دانلود نرم‌ افزار می‌توانید آن را پیدا کنید. 
  • اگر هنگام نصب نرم افزار باید mode یا حالت خاصی را انتخاب کنید، حالت link، Bridge یا Transfer را انتخاب کنید.

دو طرف کابل  USB Bridge را به یکی از ورودی‌‌های دو کامپیوتر بزنید.

متصل کردن کابل

دو طرف کابل  USB Bridge را به یکی از ورودی‌‌های دو کامپیوتر بزنید. سعی کنید طول سیم و کابل  USB Bridge خیلی زیاد نشود و در صورت نیاز، کامپیوترها را به هم نزدیک کنید. 

اجرا کردن نرم افزار

پس از این نرم افزار را روی هر دو کامپیوتر نصب کردید، آن را باز کنید و از روی یکی از کامپیوترها، شروع به انتقال داده‌ها کنید. 

جست و جو در داده‌ها

توجه داشته باشید که نرم افزار  USB Bridge مثل یک نرم افزار مدیریت داده عمل می‌کند که دو پنجره دارد و هر کدام از این پنجره‌ها، برای یک کامپیوتر هستند. یکی از آن‌ها داده‌های موجود روی کامپیوتری که با آن کار می‌کنید را نشان می‌دهد و از طریق پنجره‌ی دیگر، به داده‌های موجود روی کامپیوتر دوم دسترسی دارید. 

به اشتراک گذاشتن داده‌ها

برای کپی کردن داده‌ها، می‌توانید به سادگی آن‌ها را بین پنجره‌ها و پوشه‌ها درگ یا کپی و پیست کنید. 


منبع : Wikihow