اگر اتاق خواب‌تان روزها هم شما را به خواب فرو می‌برد، وقتش رسیده در دکوراسیون آن تغییراتی ایجاد کنید. در حالی که دیوارهای سفید و ساده گزینه‌ی مناسبی برای دکوراسیون اتاق خواب هستند، می‌توانید با تغییر ظاهر دیوارها، دکوراسیون اتاق خواب را متحول کنید. چرا وقتی می‌توانید با تزئین کردن دیوارها، المان‌های زیادی را به دکوراسیون داخلی اضافه کنید، دیوارهایی خسته‌کننده داشته باشید؟ در طراحی دکوراسیون، روش‌های زیادی برای زنده کردن دیوارها وجود دارد. 


رنگ زدن

برای رنگ زدن دیوارها فقط به یک قوطی رنگ و رولر یا قلموی خوب نیاز دارید، و البته یک بعد از ظهر خالی که در آن بتوانید دیوارهای اتاق را رنگ بزنید. 

  • چهار دیوار اتاق را رنگ بزنید: فرقی نمی‌کند به رنگ سفید، آبی یا خاکستری علاقه داشته باشید، یک رنگ جدید دکوراسیون اتاق را کاملا عوض می‌کند. 
  • یکی از دیوارها را رنگی متفاوت بزنید: اگر می‌خواهید از رنگ‌های تیره یا  خیلی روشن در دکوراسیون اتاق استفاده کنید و نمی‌خواهید تمام اتاق از آن رنگ باشد، رنگ مورد نظر را فقط به دیوار بالای تخت بزنید. 
  • استفاده از طرح‌های راه راه: با زدن چسب کاغذی روی دیوارها و رنگ زدن قسمت‌های خالی، طرح‌های راه راه روی دیوارها بزنید. راه راه بودن دیوارها باعث می‌شود سقف اتاق بلندتر به‌نظر برسد. 
  • استنسیل: استنسیل‌ها طرح‌های بسیار متنوعی دارند. می‌توانید از آن‌ها بالای تخت، یا برای ایجاد کردن مرز اطراف گوشه‌های بالایی دیوارها استفاده کنید. 

برای پوشاندن دیوارهای خانه اجاره‌ای می‌توان به‌جای کاغذ دیواری از پارچه برای پوشاندن دیوارها استفاده کرد.

پوشاندن دیوارها

اگر به رنگ علاقه‌ی زیادی ندارید، یا خانه را اجاره کرده‌اید و نمی‌توانید دیوارها را رنگ بزنید، هنوز هم گزینه‌های زیادی دارید. 
  • استفاده از کاغذ دیواری: کاغذ دیواری از زمان مادربزرگ‌های‌مان تغییرات زیادی کرده است. نصب کردن و کندن کاغذ دیواری‌های امروزی ساده‌تر است و تنوع زیادی از لحاظ طرح و رنگ دارند. می‌توانید تمام دیوارها را کاغذ دیواری کنید، یا فقط روی یکی از دیوارها یک کاغذ دیواری طرح‌دار بزنید. 
  • مبله کردن دیوار با پارچه: شاید باورتان نشود، اما می‌توان به‌جای کاغذ دیواری از پارچه برای پوشاندن دیوارها استفاده کرد. وقتی هم قراردادتان با صاحب‌ خانه تمام شد یا از طرح پارچه خسته شدید، می‌توانید به راحتی آن را بکنید. یک پارچه‌ی نخی سبک انتخاب کنید که طرحش را دوست داشته باشید و سپس، با استفاده از چسب سفت کننده‌ی پارچه، آن را به دیوار بچسبانید. 
  • آویزان کردن قالی: اگر به پارچه علاقه ندارد، یک قالی به دیوار آویزان کنید. قالی با طرح راه راه، خز مصنوعی، پوست گاو یک قالی سبک شرقی می‌تواند المان جذابی در دکوراسیون اتاق خواب باشد. 
  • استفاده از عکس برگردان: این روزها از عکس برگردان، فقط در اتاق کودک استفاده نمی‌شود. عکس برگردان‌ها از لحاظ طرح و رنگ، تنوع زیادی دارند و می‌توانید نوع مورد علاقه‌ی‌تان را از بین آن‌ها انتخاب کنید. هم‌چنین می‌توانید کمی خلاقیت به خرج دهید و طرح‌های آن‌ها را با هم ترکیب کنید. 

هیچ کدام از ایده‌هایی که در این مطلب آورده‌ شده‌اند هزینه‌ی زیادی ندارند، اجرا کردن آن‌ها بسیار ساده است و برای اجاره‌نشینان کاملا مناسب‌اند. اگر از دیوارهای اتاق خواب‌تان خسته شده‌اید، تعطیلات بعدی‌تان برای تغییر دادن ظاهر آن‌ها زمان مناسبی خواهد بود. 


منبع : About