وقتی بچه‌ها به مدرسه باز می‌گردند، شب زودتر فرا می‌رسد و با این‌که روزها هنوز هوا گرم است، عصرها سردتر می‌‌شود و این‌ها فقط یک معنا دارد؛ پاییز فرا رسیده است. شما هم می‌توانید با ایجاد تغییراتی در دکوراسیون اتاق خواب‌تان، به فصل رنگ‌های گرم، برداشت محصول و شب‌های طولانی خوش آمد بگویید. انجام این کار سخت نیست و با ایجاد تغییراتی کوچک امکان‌پذیر است. 


استفاده از رنگ‌های پاییزی

با طولانی شدن شب‌ها و سرد شدن هوا، بد نیست با اضافه کردن رنگ‌های گرم به دکوراسیون داخلی، کمی از سردی فضا بکاهیم. رنگ‌های سنتی پاییزی شامل طلایی، نارنجی، قهوه‌ای و قرمز جگری می‌شوند و برای استفاده در دکوراسیون اتاق خواب کاملا مناسب‌اند. اگر دکوراسیون اتاق خواب‌تان این رنگ‌ها را دارد یا با استفاده از رنگ‌های مات طراحی شده است، از این رنگ‌ها به مقدار کم استفاده کنید تا فقط فضای اتاق را کمی گرم‌تر کرده باشید. اما اگر رنگ‌های دکوراسیون اتاق خواب‌تان به رنگ‌های سرد مثل آبی، سرد و بنفش تمایل دارد، می‌توانید از بین رنگ‌های پاییزی آن‌هایی را انتخاب کنید که با رنگ‌های دکوراسیون اتاق هم‌خوانی داشته باشند. برای مثال استفاده از نارنجی در اتاقی بنفش، یا زرد خردلی در اتاق سبز و قرمز جگری در اتاقی آبی می‌تواند مناسب باشد. با استفاده از رنگ‌های پاییزی در دکوراسیون اتاق خواب تضاد ایجاد کنید، اما رنگ‌های چشم‌گیر را فقط برای یک یا دو قسمت از دکوراسیون اتاق نگه دارید. 


برای طراحی دکوراسیون داخلی پاییزی رنگ روتختی را از بین رنگ‌های پاییزی انتخاب و از آن برای تزئین پایین تخت استفاده کنید.

ایجاد کمی تغییر در وسایل اتاق

نیازی نیست وسایل اتاق را کاملا عوض کنید، فقط تغییرات کوچکی ایجاد کنید تا اتاق برای فصل جدید آماده شود. می‌توانید از ایده‌های زیر کمک بگیرید:

  • استفاده از روتختی: در فصل‌های سرد هیچ‌چیز لذت‌بخش‌تر از رفتن زیر یک روتختی گرم و نرم نیست. علاوه بر این با استفاده از روتختی، به دکوراسیون اتاق بافتی جدید اضافه می‌کنید. رنگ روتختی را از بین رنگ‌های پاییزی انتخاب و از آن برای تزئین پایین تخت استفاده کنید. 
  • استفاده از بالشتک: وقتی هوا کمی سرد می‌شود، تختی که چند بالشتک اضافه داشته باشد بسیار دعوت‌کننده خواهد بود. بالشتک‌ها را از پارچه‌های مختلف مثل مخمل، چرم، جیر، گلدوزی‌شده و منگوله‌دار انتخاب کنید. 
  • استفاده از ریسه: ریسه فقط مخصوص عید‌ها و تعطیلات نیست و با داشتن یک رسیه لامپ سفید در اتاق، گذراندن شب‌های طولانی و سرد پاییز آسان‌تر و جذاب‌تر می‌شود. ریسه را دور میله پرده یا بالای تخت نصب کنید. 
  • استفاده از شمع: اگر می‌خواهید شب‌های رمانتیک پاییزی را تجربه کنید، همیشه یک شمع روی میز پاتختی داشته باشید. دو یا سه شمع از رنگ‌های پاییزی انتخاب کنید و اگر به شمع‌های بودار علاقه دارید، فقط یکی از آن‌ها را بودار انتخاب کنید. یادتان باشد همیشه قبل از خواب شمع را خاموش کنید. 
  • استفاده از پوشش گیاهی پاییزی: برگ‌های خشک، شاخه‌های درختان و میوه‌های کاج را در یک گلدان یا کاسه بریزید و المان‌هایی از طبیعت پاییز را به دکوراسیون اتاق خواب اضافه کنید. 
  • تابلو: لزومی ندارد تمام سال تابلوهای روی دیوار اتاق را عوض نکنید. می‌توانید در پاییز تابلویی از یک منظره‌ی پاییزی یا برداشت محصول به دیوار اتاق خواب بزنید. 
  • حباب‌های لامپ‌ها: حباب‌های سفید برای فصل تابستان مناسب هستند، اما در فصل پاییز بهتر است از حباب‌هایی با رنگ‌های گرم و پاییزی استفاده کنید. 

پاییزی کردن دکوراسیون اتاق کار زیادی ندارد و با اضافه کردن چند وسیله به رنگ‌های گرم پاییزی، می‌توانید این کار را انجام دهید. پس تا وقتی بهار نیامده، پارچه‌های سبک و رنگ‌های روشن را کنار بگذارید و به‌جای آن‌ها، از پارچه‌های گرم و نرم و سنگین و رنگ‌های گرم استفاده کنید.


منبع : About