فضای کوچک آپارتمان‌های سوییت، می‌تواند در طراحی دکوراسیون محدودیت ایجاد کند؛ اما اگر نکاتی را در خصوص طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان‌های سوییت رعایت کنند، می‌توانید از فضای آن‌ها حداکثر استفاده را داشته باشید. با مجله‌ ایرانگان همراه باشید تا با نکاتی در خصوص طراحی دکوراسیون آپارتمان‌های سوییت آشنا شوید.


انتخاب مبلمان

با انتخاب هدفدار و چیدمان صحیح مبلمان، می‌توانید سالنی کوچک را جادار و بزرگ‌تر نشان دهید. استفاده از المان‌های ساده و زیبا، فضایی دعوت‌کننده را ایجاد می‌کند. 


استفاده از فضای عمودی

استفاده از فضاهای عمودی در آپارتمان‌های سوییت ضروری است. این فضاها نه‌تنها جایی برای قرار دادن وسایل ایجاد می‌کنند، بلکه باعث می‌شوند ارتفاع سقف بیشتر به‌نظر بیایید و فضای اتاق بزرگ‌تر شود. زدن قفسه روش مناسبی برای استفاده از فضاهای عمودی محسوب می‌شود.


آویزان کردن عکس به زنجیر

همان‌طور که گفتیم، می‌توانید با زدن قفسه از فضاهای عمودی استفاده کنید. آویزان کردن یک زنجیر زیر قفسه و زدن عکس‌های پرخاطره به آن، می‌تواند روشی ابداعی و مدرنی برای نمایش دادن عکس‌های‌تان باشد. 


استفاده از تخت

شاید تصور کنید بهتر است تخت را در دکوراسیون سوییت به شیوه‌ای پنهان کنید، اما استفاده از آن به‌عنوان یکی از المان‌های دکوراسیون فکر بهتری است. با انتخاب روتختی با طرح و رنگی که مکمل دکوراسیون است، می‌توانید به جذابیت آن بیافزایید. 


ایجاد تعادل بین کار و زندگی

اختصاص دادن فضایی به کار، حتی اگر کوچک باشد، در دکوراسیون خانه بین زندگی و کار تعادل ایجاد می‌کند. می‌توانید در یکی از پرتی‌های خانه یک میز کار قرار دهید و اگر هنگام کار به حریم خصوصی و آرامش نیاز دارید، پرده می‌تواند راه حل خوبی باشد. 


در سوییت می‌توانید با استفاده‌ی مفید از پرتی‌های خانه، فضای زیادی به آن اضافه و از آن‌ها به شکلی کاربردی استفاده کنید.

استفاده از پرتی‌ها

در سوییت نباید از یک متر مربع هم گذشت. می‌توانید با استفاده‌ی مفید از پرتی‌های خانه، فضای زیادی به آن اضافه و از آن‌ها به شکلی کاربردی استفاده کنید. 


جزئیات معماری

کوچک بودن خانه دلیل بر جذاب نبودن آن نیست. می‌توانید با رنگ زدن دیوارها تا نیمه، حس ارتفاع را ایجاد کنید تا اتاق بزرگ‌تر به‌نظر برسد. 


استفاده از خط

استفاده از خط‌های صاف در دکوراسیون به آن یکپارچگی می‌دهد. استفاده از مبلمان و وسایل فلزی که از جنس برنج براق یا به رنگ طلایی باشند نیز باعث می‌شود، نور در اتاق پخش شود و فضا بزرگ‌تر دیده شود. 


استفاده از طرح

می‌توانید پارچه‌های روتختی و رومبلی را طرحدار انتخاب کنید. مبلمان و دیوارهای ساده جزئی از دکوراسیون فضاهای کوچک هستند، اما استفاده از طرح هم روش خوبی برای بزرگ‌تر نشان دادن اتاق‌های کوچک است. 


جاکفشی

از آن‌جایی که در آپارتمان‌های سوییت مشکل کمبود فضا وجود دارد، صرف نظر کردن از یک جاکفشی بزرگ و جاگیر ایده‌ی خوبی است. می‌توانید از یک سبد به‌عنوان جاکفشی استفاده و بافت آن را طوری انتخاب کنید که به دکوراسیون خانه گرما بدهد. 


کلید طراحی دکوراسیون آپارتمان سوییت این است که برای تمام وسایل موجود در خانه هدف و کاربرد مشخص کنید. دلیلی وجود ندارد که به‌خاطر کمبود فضا، نتوانید دکوراسیون خانه را زیبا و کاربردی طراحی کنید. 


منبع : Hgtv