HDMI کابل استاندارد امروزی برای متصل کردن دستگاه‌های صوتی و تصویری است. این کابل جایگزین روش‌های قدیمی مثل استفاده از سیم و کابل کامپوزیت شده است. این نوع کابل سیگنال‌ها را به صورت دیجیتالی انتقال می‌دهد و قابلیت انتقال سیگنال‌های صوتی و تصویری را دارد. HDMI هم‌چنین یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای متصل کردن دستگاه‌های مختلف صوتی و تصویری محسوب می شود و تنظیمات زیادی ندارد. البته داشتن شناخت روی کابل‌های HDMI، در خرید کابل مناسب به شما کمک زیادی خواهد کرد. کابل HDMI استفاده‌های زیادی دارد که در این مطلب، چگونگی متصل کردن لپ‌تاپ یا کامپیوتر به تلویزیون با استفاده از کابل HDMI را برای‌تان شرح می‌دهیم.


  • پورت HDMI لپ‌تاپ را پیدا کنید. تمام لپ‌تاپ‌ها و کامپیوتر‌ها پورت HDMI ندارند، اما مدل‌های جدید آن‌ها معمولا دارند. پورت HDMI معمولا کنار لپ‌تاپ و پشت کیس کامپیوتر قرار داد. اگر کامپیوترتان پورت HDMI ندارد، باید روی آن کارت ویدئو نصب کنید. 
  • اگر کامپیوتر پورت HDMI ندارد، اما خروجی‌های دیگری مثل DVI دارد، می‌توانید با استفاده از یک تبدیل، کابل HDMI را به کامپیوتر متصل کنید. البته در این صورت باید برای انتقال صدا از کابل دیگری استفاده کنید چون پورت DVI فقط سیگنال‌های تصویری را منتقل می‌کند. 
  • برای کامپیوترهایی که پورت ویدئو ندارند، از تبدیل USB به HDMI استفاده کنید. 
  • کامپیوتر یا لپ‌تاپ را با کابل HDMI به تلویزیون متصل کنید. اگر کامپیوتر روشن باشد به صورت خودکار تلویزیون را می‌شناسد. 
  • ورودی تلویزیون را روی HDMI متصل به کامپیوتر یا لپ‌تاپ قرار دهید. روی کنترل دکمه‌ی Input یا Source را فشار دهید و ورودی را روی پورت HDMI که به کابل به آن متصل است قرار دهید. 
  • تنظیمات تصویر را انجام دهید. برای تنظیمات تصویری که روی تلویزیون نمایش داده می‌شود گزینه‌های متعددی دارید. گزینه‌‌ای که روی صفحه‌ی نمایش بهترین حالت را دارد را انتخاب کنید. برای این کار در سیستم عامل ویندوز، روی دسکتاپ کلیک راست بزنید و گزینه‌ی Screen Resolution را انتخاب کنید. در سیستم عامل OS X هم روی منوی Apple کلیک کرده، گزینه‌ی System Preferences را انتخاب کرده و سپس Displayes را انتخاب کنید. می‌توانید تلویزیون را به‌عنوان صفحه‌ی نمایش اصلی انتخاب کنید تا مانیتور کامپیوتر یا صفحه ی نمایش لپ‌تاپ خاموش شود. هم‌چنین می‌توانید کاری کنید تصویر در هر دو صفحه نمایش داده شود. دسکتاپ را بزرگ‌تر کنید تا به اندازه‌ی صفحه‌ی تلویزیون شود و به این شکل، می‌توانید با چند پنجره‌ی همزمان کار کنید. 


منبع : Wikihow