یکی از مزیت‌های هیجان‌انگیز خریدن خانه این است که می‌‌توانید دیوارهای آن را به انتخاب خود رنگ کنید. البته بعضی‌ها هم شانس می‌آورند و صاحب خانه‌ی‌شان به آن‌ها اجازه می‌دهد این کار را انجام دهند. اما خبر خوب برای اجاره‌ نشینانی که چنین گزینه‌ای را ندارند این است که غیر از رنگ‌ کردن دیوارها، روش‌های زیادی برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌ای اجاره‌ای وجود دارد که با استفاده از آن‌ها، می‌توانید دکوراسیون خانه‌ی‌تان را طبق سلیقه‌ی خودتان طراحی کنید. 


کاغذ دیواری موقتی

به این نوع کاغذ دیواری، کاغذ دیواری اجاره‌ نشین‌ها هم گفته می‌شود و استفاده از روش خوبی برای تغییر دکوراسیون منزل است. بهتر است از این کاغذ دیواری روی یکی از دیوارها استفاده کنید چون رنگ‌ها و طرح‌های کاغذ دیواری موقتی بیشتر برای اتاق‌های کوچک طراحی می‌شوند. دیواری را انتخاب کنید که پنجره نداشته باشد تا کارتان ساده‌تر شود. می‌توانید فضایی که برای غذا خوردن در نظر گرفته‌اید، یا اتاقی که هیچ نوع المان معماری ندارد را کاغذ دیواری کنید. 


استفاده از موکت تایل

اجاره نشینان می‌دانند که استفاده از فرش روشی ساده برای طراحی دکوراسیون و پوشاندن کفپوش‌ آسیب‌دیده است. اما استفاده از موکت تایل هم روش دیگری برای طراحی دکوراسیون خانه‌ی‌های اجاره‌ای است. موکت تایل از لحاظ رنگ و طرح، تنوع زیادی دارد و از آن‌جایی که برداشتن آن کاره ساده‌ای است، روش مناسبی برای کفپوش کردن خانه‌های اجاره‌ای محسوب می‌شود. موکت تایلی خریداری کنید که به چسب اضافی نیاز نداشته باشد. حتما قبل از سفارش دادن، تمام مشخصات موکت تایل را مطالعه کنید. استفاده از موکت تایل روی موکت یا کفپوش‌ چوبی امکان‌پذیر نیست. 


مثل کاغذ دیواری موقتی، عکس برگردان دیواری هم روش سریع و مناسبی برای تغییر دکوراسیون خانه‌های اجاره‌ای است.

عکس برگردان دیواری

مثل کاغذ دیواری موقتی، عکس برگردان دیواری هم روش سریع و مناسبی برای تغییر دکوراسیون خانه‌های اجاره‌ای است. عکس برگردانی تهیه کنید که چسباندن و کندن آن راحت باشد و مطمئن شوید پس از کنده شدن، اثری روی دیوار باقی نمی‌گذارد. استفاده از عکس برگردان‌های مقیاس بزرگ در فضاهای مدرن مناسب است، در حالی که طرح‌های گلدار بیشتر برای اتاق‌های سنتی مناسب‌اند. هم‌چنین از آن‌جایی که بعضی عکس برگردان‌ها را می‌توان با هم ترکیب کرد، با خرید قسمت‌های مختلف آن‌ها می‌توانید طرح خودتان را روی دیوار پیاده کنید. 


مبلمان رنگی

در خانه‌ای که دیوارهای سفید دارد، باید با استفاده از وسایل به دکوراسیون رنگ اضافه کرد. رومبلی، فرش و پرده گزینه‌های مناسبی برای اضافه کردن رنگ به دکوراسیون هستند، اما مبلمان رنگی هم می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد. مبلمان رنگی معمولا اندازه‌ای کوچک دارد. می‌توانید بدون زدن قطره‌ای رنگ به دیوارها و با استفاده از میز‌های عسلی رنگی و دیگر مبلمان کوچک، رنگ‌های زیبایی به دکوراسیون اضافه کنید. 


منبع : About