خودروی‌تان درست کار نمی‌کند و آن را نزد یک تعمیرکار خودرو قابل اعتماد می‌برید تا مشکلش را شناسایی کند. پس از این‌که تعمیرکار خودرو را بررسی می‌کند، متوجه می‌شوید یکی از قطعات آن نیاز به تعویض دارد. حالا با چالشی رو به رو هستید که تمام صاحبان خودرو با آن رو به رو شده‌اند، انتخاب لوازم یدکی خوب. یادتان باشد تمام لوازم یدکی یکی نیستند و بهتر است در خصوص گزینه‌های موجود، با تعمیرکارتان صحبت کنید. 


لوازم یدکی درجه یک و درجه دو

درست مثل تلویزیون، ماشین لباسشویی، یخچال و کامپیوتر، لوازم یدکی مختلف هم تفات‌های زیادی دارند و انواع باکیفیت آن‌، با انواع درجه دو یا درجه چند لوازم یدکی متفاوت است. لنت ترمز درجه دو هم خودرو را متوقف می‌کند، اما یک لنت ترمز درجه یک که تفاوت قیمت زیادی هم با نسخه‌ی درجه دو ندارد، خودرو را زودتر متوقف می‌کند، دوام بیشتری دارد، صدای کمتری می‌دهد و روی رینگ‌ها ساییدگی ایجاد نمی‌کند. در واقع، لوازم یدکی درجه یک طوری مهندسی و تولید شده‌اند که نیازهای منحصر به فرد خودرو شما را برطرف کنند و معمولا عملکرد بهتر، دوام بیشتر، ضمانت طولانی‌تر و امنیت بیشتری دارند. 


تمام لوازم یدکی یکی نیستند و بهتر است در خصوص گزینه‌های موجود، با تعمیرکارتان صحبت کنید.

سوالاتی که باید بپرسید

قبل از انتخاب لوازم یدکی مورد نظر، این سوالات را از تعمیرکار خودرو بپرسید:

  • شما کدام برند لوازم یدکی را پیشنهاد می‌کنید و چرا؟
  • قیمت لوازم یدکی مورد نیاز چقدر است و آیا ضمانت دارد؟
  • چه برند‌های دیگری وجود دارند که بتوانم قیمت و ضمانت‌شان را با هم مقایسه کنم؟
  • آیا شما از این برند برای خودرو خودتان استفاده می‌کنید؟
  • لوازم یدکی برند پیشنهادی به راحتی یافت می‌شود؟

خودتان تحقیق کنید

به‌عنوان یک مصرف کننده، بهترین دفاع شما در مقابل خرید لوازم یدکی بی‌کیفیت، اطلاعات است. اطلاعات در خصوص تولید‌کنندگان لوازم یدکی را می‌توانید از اینترنت کسب کنید. وبسایت تولید‌کننده‌ی لوازم یدکی را بررسی کنید و ببینید اطلاعات موجود با اطلاعاتی که تعمیرکار به شما داده هم‌خوانی دارد؟ هم‌چنین، به بلاگ‌ها و فورم‌های علاقه‌مندان به خودرو سر بزنید و ببینید در مورد برند‌های لوازم یدکی چه می‌گویند. به دنبال نظرات مصرف‌کنندگان در خصوص برند‌های مختلف لوازم یدکی بگردید. معمولا اگر برندی باکیفیت باشد، تعمیرکاران و مصرف‌کنندگان در مورد آن، نظرات خوبی می‌دهند. 
اگر کمی زمان صرف جست و جو و تحقیق کنید، می‌توانید بهترین لوازم یدکی را برای خودروی‌تان پیدا کنید تا خودتان و خانواده‌تان در جاده امنیت لازم را داشته باشید. 


منبع : Partsmatter