HDMI کابل استاندارد امروزی برای متصل کردن دستگاه‌های صوتی و تصویری است. این کابل جایگزین روش‌های قدیمی مثل استفاده از سیم و کابل کامپوزیت شده است. این نوع کابل سیگنال‌ها را به صورت دیجیتالی انتقال می‌دهد و قابلیت انتقال سیگنال‌های صوتی و تصویری را دارد. HDMI هم‌چنین یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای متصل کردن دستگاه‌های مختلف صوتی و تصویری محسوب می شود و تنظیمات زیادی ندارد. البته داشتن شناخت روی کابل‌های HDMI، در خرید کابل مناسب به شما کمک زیادی خواهد کرد. 


کابل HDMI چگونه کار می‌کند

با استفاده از کابل HDMI می‌توان به سرعت لوازم صوتی و تصویری را بدون درگیری با ورودی‌ها و سیم‌های رنگارنگ، به هم متصل کرد. کابل HDMI سیگنال‌های صوتی و تصویری را با هم به نمایشگر منتقل می‌کند. متصل کردن این نوع کابل تقریبا شبیه سیم و کابل USB است؛ به راحتی متصل و جدا می‌شود و فقط از یک طرف قابل استفاده هستند. 


طول کابل را کمی بیشتر در نظر بگیرید

بهتر است همیشه هنگام خرید کابل HDMI، اندازه آن را کمی بیشتر در نظر بگیرید. برای مثال، اگر فاصله‌ی بین تلویزیون و دریافت کننده 2 متر است، باید یک کابل حداقل 3 متری بگیرید که اگر خواستید جای یکی از وسایل را کمی تغییر دهید، دچار مشکل نشوید. هم‌چنین طولانی بودن کابل، باعث می‌شود میزان فشار وارده‌ روی فیش‌ها کاهش یابد. 


کابل گران‌قیمت نخرید

کابل HDMI سیگنال را به صورت دیجیتالی منتقل می‌کند. این یعنی یا کار می‌کند یا نمی‌کند و هیچ تفاوتی بین کابل گران و کابل ارزان وجود ندارد. هنگام خرید این کابل، با قیمت بالای بعضی کابل‌ها گمراه نشوید. 


استفاده از تقویت کننده

اگر طول کابل HDMI شما بیشتر از 7.5 متر است، باید برای آن یک تقویت کننده تهیه کنید. سیگنال در سیم و کابل بلند، ضعیف می‌شود و برای جلوگیری از کاهش کیفیت و بروز قطعی، باید از یک تقویت‌کننده سیگنال استفاده کنید. باید بدانید تقویت‌کننده‌ی سیگنال، به یک منبع برق جداگانه نیاز دارد. 


منبع : Wikihow