مرتبط کردن اتاق‌ها به یکدیگر، در خانه‌ای با طراحی بسته کار مشکلی است، اما در خانه‌‌ای با آشپزخانه‌ی اپن هم شرایط تفاوتی ندارد. حتی می‌توان گفت در خانه‌ای که آشپزخانه‌ی اپن دارد، این‌که تمام المان‌های دکوراسیون داخلی هم‌‌خوانی داشته باشند و فضا یکپارچه به‌نظر بیاید، اهمیت بیشتری دارد. از آن‌جایی که طراحی دکوراسیون چنین خانه‌ای می‌تواند چالش‌برانگیز باشد و اکثر خانه‌های امروزی آشپزخانه‌هایی اپن دارند، نکاتی را در این خصوص برای‌تان فراهم کرده‌ایم تا کار را برای‌تان ساده‌تر کنیم. 


استفاده از فرش برای متمایز کردن فضاها

یکی از بهترین روش‌ها برای متمایز کردن فضاها، استفاده از فرش است. وقتی قسمت‌های خانه به‌طور طبیعی از هم متمایز نباشند، فرش می‌تواند این تمایز را ایجاد کند. برای مثال، می‌توانید یک فرش زیر میز غذاخوری پهن کنید و با استفاده از یک فرش دیگر، فضای اتاق پذیرایی را از دیگر فضاها متمایز کنید. به این شکل دو فضای متمایز دارید که مثل دو اتاق جدا عمل می‌کنند. 


از سبک مونو کروماتیک استفاده کنید

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای طراحی دکوراسیون خانه‌هایی که آشپزخانه‌ی اپن دارند، استفاده از سبک مونوکروماتیک است. در این سبک از طیف‌های مختلف یک رنگ برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. یکی از رنگ‌های موردعلاقه‌ی‌تان را انتخاب و از طیف‌های مختلف آن، در دکوراسیون منزل استفاده کنید. البته نباید استفاده از طرح در دکوراسیون را از یاد ببرید. در سبک مونوکروماتیک، می‌توان رنگ‌های سفید یا مشکی را کنار رنگ اصلی استفاده کرد تا دکوراسیون عمق و جذابیت پیدا کند. 


در  خانه‌هایی که آشپزخانه‌ی اپن دارند، از گچبری و قاب‌بندی برای متمایز کردن فضاها استفاده می شود.

معماری خانه می‌تواند راهنمای شما باشد

از جزئیات معماری به‌عنوان راهنما برای متمایز کردن فضاها استفاده کنید. گاهی اوقات در  خانه‌هایی که آشپزخانه‌ی اپن دارند، از گچبری و قاب‌بندی برای متمایز کردن فضاها استفاده می شود. 


استفاده از جزئیات معماری

اگر در خانه‌ی شما گچبری یا قاب‌بندی وجود ندارد، خودتان آن‌ها را به دکوراسیون داخلی اضافه کنید. برای مثال، می‌توانید در فضایی که قرار است اتاق پذیرایی باشد، از دیوارپوش استفاده کنید. به این شکل حتی اگر همه‌ی دیوارها را یک رنگ بزنید، دیوارپوش‌ها فضاها را از هم متمایز می‌کنند.


استفاده کاربردی از مبلمان

در نظر داشته باشید که از مبلمان هم می‌توان برای متمایز کردن فضاها استفاده کرد. تمام قوانین طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی، در خصوص طراحی دکوراسیون خانه‌هایی با آشپزخانه‌ی اپن هم صدق می‌کنند. مبلمان را به دیوارها نچسبانید و آن را طوری بچینید، که فضایی برای نشستن و صحبت کردن ایجاد شود. هم‌چنین با استفاده مبلمان بزرگ مثل کتابخانه، می‌توانید دیوارهای بزرگ را قسمت و فضاها را متمایز کنید. 


تمام گچبری‌ها را یک رنگ کنید

برای ایجاد حس تداوم، می‌توانید تمام گچبری‌‌ها را یک رنگ کنید. حتی اگر رنگی متفاوت برای دیوارها انتخاب کنید، یک رنگ کردن درها، سقف، پنجره‌ها و گچبری باعث می‌شود دکوراسیون داخلی یکپارچگی داشته باشد. 


منبع : About