ممکن است خطر از سیم و کابل به هم‌ پیچیده و گره‌خورده، یا شوک الکتریکی باشد، اما یک چیز حتمی است؛ هر جایی که سیم و کابل و انسان‌ها کنار هم باشند، همیشه خطر حادثه وجود دارد. حادثه‌های مربوط به سیم و کابل ممکن است انسان را فقط خجالات‌زده، یا شدیدا مجروح کنند. پس فرقی نمی‌کند پدر و مادر، صاحب کسب و کار یا عاشق حیوانات خانگی باشید، بهتر است با استفاده از این روش‌ها، احتمال بروز حادثه‌های مربوط به سیم و کابل را کاهش دهید. 


کودکان

بچه دارید؟ سیم و کابل وسایل برقی روی زمین پخش و پلا هستند؟ بچه‌های کوچک و سیم و کابل، اصلا ترکیب خوبی نمی‌شوند. پس اگر جواب‌تان به این سوالات مثبت بوده است، باید سیم و کابل وسایل خانه را مدیریت کنید. خیلی از والدین پریزهای بدون استفاده را می‌پوشانند تا از کودکان در برابر برق‌گرفتگی محافظت کنند، اما این کار کافی نیست. همان‌طور که ممکن است کودکان انگشت یا چیزهای تیز را داخل پریز برق کنند، خطراتی دیگر هم وجود دارد که از جویدن، کشیدن یا بازی کردن با سیم و کابل وسایل برقی ناشی می‌شود. 

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای محافظت از کودکان در برابر این گونه خطرات، نصب کردن سیم و کابل وسایل خانه در ارتفاع بالا و دور از دسترس آن‌هاست. می‌توانید با متصل کردن گیره به دیوار، زیر مبلمان یا دور قاب درها، سیم و کابل وسایل برقی را جایی دور از دسترس کودکان نصب کنید. 


با نصب کردن محفظه‌های مخصوص سیم و کابل دیواری، می‌توانید تمام آن‌ها را از داخل این محفظه‌ها عبور دهید و از بروز حادثه جلوگیری کنید.

کارکنان

از کامپیوتر و تلفن گرفته تا فکس و دستگاه کپی، تمام دستگاه‌هایی که شرکت‌های مدرن و کسب و کارها به آن‌ها وابسته هستند، به یک شبکه‌ی سیم و کابل متصل‌اند. سیم‌ها و کابل‌های طولانی که همه‌ جای شرکت‌ها روی زمین افتاده‌اند، می‌توانند حادثه‌ساز باشند. با نصب کردن محفظه‌های مخصوص سیم و کابل دیواری، می‌توانید تمام آن‌ها را از داخل این محفظه‌ها عبور دهید و از بروز حادثه جلوگیری کنید.


حیوانات خانگی

علاوه بر بازی‌گوش بودن، بیشتر سگ‌ها و گربه‌ها عاشق گاز زدن هستند، اما اگر حیوان خانگی‌تان تصمیم بگیرد دندان‌هایش را در سیم و کابل وسایل برقی فرو کند، ممکن است خطرآفرین شود. احتمالا هیچ‌وقت نمی‌توانید کاری کنید حیوان خانگی‌تان عادت گاز زدن را کنار بگذارد، اما می‌توانید سیم و کابل وسایل برقی را ایمن کنید. با استفاده از روکش‌های استیل که در برابر گاز حیوانات مقاوم هستند، می‌توانید خطر برق‌گرفتی حیوانات خانگی را برطرف کنید. بعضی سازمان‌های دولتی هم برای محافظ از سیم‌ها و کابل‌های ارتباطی‌شان در برابر حملات حیوانات، از این روکش‌ها استفاده می‌کنند. حس بدی که برخورد دندان با روکش فلزی این نوع سیم و کابل به حیوان می‌‌دهد، باعث می‌شود دیگر آن را گاز نزند.


منبع : Cableorganizer