برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب رویاهای‌تان آماده هستید؟ وقتش رسیده دکوراسیون اتاق خواب‌تان را تغییر دهید؟ از عکس‌های زیبایی که در مجله‌های دکوراسیون داخلی دیده‌اید الگو برداری کرده‌اید؟ اما گاهی اوقات استفاده از توصیه‌های یک متخصص نیز لازم است. شاید فکر کنید طراحان دکوراسیون داخلی رده اول، پیشنهادهای گران‌قیمتی به شما خواهند داد. اما در خصوص طراحی دکوراسیون اتاق خواب، ایجاد فضایی آرامش‌بخش که شخصیت شما را منعکس کند، از همه چیز مهم‌تر است. با مجله ایرانگان همراه باشید تا با نکاتی در مورد طراحی دکوراسیون اتاق خواب آشنا شوید.  


  • همه چیز از تخت شروع می‌شود. بهترین تشکی که می‌توانید بخرید را برای تخت تهیه کنید؛ تشکی که خوابیدن روی آن راحت باشد و به ستون فقرات آسیبی وارد نکند. می‌توانید در خرید دیگر وسایل اتاق خواب صرفه‌جویی کنید، اما در خصوص خرید تشک این کار را نکنید چون قرار است یک سوم زندگی‌تان را روی آن بگذارنید. 
  • پس از این‌که یک تشک مناسب تهیه کردید، نوبت ملحفه است. ملحفه انواع زیادی دارد اما پیشنهاد ما نوع نرم آن است. هیچ چیز مثل خوابیدن روی یک جای گرم و نرم لذت‌بخش نیست.
  • روتختی با کیفیت تهیه کنید. به‌دنبال گلدوزی‌های خلاقانه باشید که وقتی تخت را مرتب می‌کند روی آن نمایان باشند. 
  • برای روی تخت می‌توانید از لحاف، پتو یا روکش استفاده کنید. طرح‌های شاد برای خانم‌ها و طرح‌های هندسی، برای آقایان مناسب خواهند بود؛ اما همه چیز به سلیقه‌ی خودتان بستگی دارد.
برای صرفه‌جویی در هزینه‌های طراحی دکوراسیون اتاق خواب می‌توانید از روبالشتی‌های طرح‌دار و ارزان استفاده کنید.

  • حالا نوبت انتخاب روبالشتی است. از انتخاب روبالشتی‌های طرح‌دار نترسید. استفاده از روبالشتی طرح‌دار روشی ارزان و موثر برای ایجاد تغییر در دکوراسیون اتاق است. می‌توانید هر فصل آن‌ها را تغییر دهید و دکوراسیون اتاق را نو کنید. 
  • تخت ممکن است مهم‌ترین بخش اتاق خواب باشد، اما تنها مبلمان اتاق نیست. اتاق خواب به میز پاتختی، دراور و آینه نیز نیاز دارد. 
  • برای نورپردازی اتاق خواب، بهتر است از لامپ‌های دیواری استفاده کنید و می‌توانید با استفاده از دیمر، نور اتاق را تنظیم کنید. با استفاده از لامپ‌های دیواری، فضای روی میز پاتختی خالی می‌شود و اگر لامپ دیواری که انتخاب کردید متحرک باشد، می‌توانید نور آن را جایی که می‌خواهید متمرکز کنید. با توجه به اندازه‌ی اتاق، ممکن است به چند منبع نور دیگر هم نیاز داشته باشد و می‌توانید از لامپ‌‌های سقفی، آباژور یا لامپ‌های کوچک رو میزی استفاده کنید. 
  • می‌توانید با خوشبو کردن اتاق و روتختی‌ها، فضای اتاق را رومانتیک کنید. اسپری‌هایی که رایحه‌های آرامش‌بخش دارند تهیه کنید و قبل از خواب به روتختی بزنید. 
  • در نهایت، کفپوش اتاق را فراموش نکنید. هیچ چیز مثل یک کفپوش گرم و بافت‌دار زیر پا احساس خوبی ندارد. می‌توانید برای زیر تخت از پوست گاو یا پشم گوسفند استفاده کنید.


منبع : About