با دقت سیم و کابل کامپیوتر و دیگر وسایلی که روی میز کامپیوتر قرار دارد را به هم وصل می‌کنید و تمام سعی‌تان را می‌کنید که به هم گره نخورند، اما پس از چند دقیقه زیر میز کامپیوتر شبیه یک بشقاب ماکارونی می‌شود. حتی یک کامپیوتر خانگی معمولی نیز به اندازه‌ای سیم و کابل دارد که مشکل‌ساز شود. کابل برق کامپیوتر، کابل مانیتور، کابل برق پرینتر، کابلی که پرینتر را به کامپیوتر متصل می‌کند، کابل صفحه کلید و کابل موس. هم‌چنین بلندگوها هم به کامپیوتر وصل می‌شوند و اگر بزرگ باشند، کابل برق و آداپتور دارند. این یعنی حداقل هشت کابل مختلف و هنوز کابل‌های USB، وبکم، هدست و دیگر وسایل را محاسبه نکرده‌ایم. البته نباید نگران باشید چون با دانستن چند نکته و انجام چند کار ساده، می‌توانید کاری کنید و شبکه‌ی سیم و کابل پیچیده‌ی زیر میز کامپیوتر، مرتب و منظم شود. 


سیم‌ها و کابل‌ها را از هم جدا کنید

اول از همه باید سیم‌ها و کابل‌های به هم پیچیده را جدا کنید. در مرحله‌ی اول کابل کامپیوتر، سپس کابل مانیتور و دیگر کابل‌ها را از برق بکشید. باز کردن سیم و کابل گره‌‌خورده به صبر و تحمل نیاز دارد و شاید وسوسه شوید از زور برای انجام این کار استفاده کنید. برای این‌که به کابل‌ها صدمه‌ای وارد نکنید، بهتر است آن‌ها را از پشت کامپیوتر و پریز برق بیرون بکشید. پس از این‌که سیم‌ها و کابل‌ها را از هم باز کردید، هر کدام را کنار دستگاه مربوط قرار دهید. حالا می‌توانید تمام آن‌ها را به دستگاه‌ها وصل کنید. 


برچسب زدن به سیم و کابل وسایل کامپیوتری به منظم شدن میز کام\یوتر و نصب مجدد کامپیوتر کمک می‌کند.

به سیم‌ها و کابل‌ها برچسب بزنید

حالا که تمام سیم‌ها و کابل‌ها را جدا و مرتب کرده‌اید، باید به هر کدام از آن‌ها برچسب بزنید. با این کار در دراز مدت کارتان ساده‌تر می‌شود. زمانی که مجبور شوید سیم و کابل یکی از دستگاه‌ها را باز و دوباره نصب کنید، متوجه اهمیت برچسب‌ها می‌شوید. روی هر برچسب نام دستگاهی که کابل به آن مربوط می‌شود را بنوسید. فقط مطمئن شوید خواندن نام دستگاه‌ها از روی برچسب راحت است و مشکل جدیدی ایجاد نکرده‌اید. 


سیم‌ها و کابل‌ها را نصب کنید

حالا باید فرایند نصب کردن سیم و کابل را آغاز کنید. با زدن برچسب روی هر کابل، می‌توانید یک سیستم برای مرتب کردن آن‌ها ایجاد و از گره خوردن آن‌ها جلوگیری کنید. یکی از روش‌هایی که می‌توانید برای جلوگیری از گره خوردن سیم و کابل استفاده کنید، چسباندن آن‌ها به یکدیگر است. فقط باید جای دستگاه‌ها و استفاده‌ی آن‌ها را در نظر بگیرید و سپس سیم‌ها و کابل‌ها را بهم بچسبانید. 


پنهان کردن سیم‌ها

حالا تمام سیم‌ها و کابل‌ها از هم باز شده‌اند، برچسب خورده و به دستگاه‌های مربوط متصل شده‌اند. اما هنوز نمایان بودن آن‌ها زیر میز کامپیوتر کمی آزاردهنده است. می‌توانید با متصل کردن سیم‌ها به پایه‌های میز یا زیر آن، تقریبا آن‌ها را پنهان کنید. البته ابزارهایی هم برای مدیریت سیم و کابل وجود دارد که کارتان را راحت‌تر خواهند کرد.


منبع : Pcworld