یک سری اشتباهات رایج در خصوص طراحی دکوراسیون اتاق‌های کوچک وجود دارد که افراد آن‌ها را تکرار می‌کنند. اگر شما هم یک خانه‌ی نقلی دارید، در طراحی دکوراسیون آن عجله نکنید و مرتکب این اشتباهات رایج نشوید. با مجله‌ ایرانگان همراه باشید تا از اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون اتاق‌های کوچک آگاه شوید. 


استفاده نکردن از رنگ

رنگ‌ها فوق‌العاده هستند و اگر در خانه‌ای کوچک زندگی می‌کنید، حتما باید از آن‌ها استفاده کنید. سفید و رنگ‌های روشن کاری می‌کنند اتاق‌های کوچک‌، بزرگ‌تر به‌نظر برسند؛ اما استفاده از رنگ‌های روشن تنها انتخاب موجود برای دکوراسیون اتاق‌های کوچک نیست. رنگ‌های تیره هم فضای اتاق را صمیمی و انرژی‌بخش می‌کنند. 


استفاده نکردن از طرح

معمولا افراد به استفاده از طرح در دکوراسیون اتاق‌های کوچک تمایلی ندارند، اما استفاده نکردن از طرح هم می‌تواند دکوراسیون اتاق را خسته‌کننده کند. لازم نیست حتما در این امر زیاده‌روی و از کاغذ دیواری طرح‌دار استفاده کنید، بلکه استفاده از بالشتک‌، فرش یا پرده‌ طرح‌دار کافی است. یادتان باشد از طرح‌هایی که واقعا دوست‌شان دارید استفاده کنید. 


مبلمان زیاد

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون اتاق‌های کوچک، استفاده بیش از حد از مبلمان است. در حالی که قانون طراحی دکوراسیون به ما می‌گوید باید جلوی مبل و کناره‌های آن میز قرار دهیم، در خصوص دکوراسیون اتاق‌های کوچک چنین نیست. به‌جای این‌که سعی کنید تمام وسایل را در اتاق جا دهید، بر اساس فضای مورد نظر و قضاوت خود تصمیم بگیرید. هنگام طراحی دکوراسیون یک اتاق کوچک، از شر مبلمان اضافی خلاص شوید و فقط از وسایل مورد نیاز استفاده کنید. 


در خانه‌های کوچک از کاناپه‌های کشودار برای نگهداری وسایل پذیرایی کمدی که قفسه‌های کشویی داشته باشد باید استفاده کرد.

استفاده‌ تک‌بعدی از فضا و وسایل

در خانه‌های کوچک، تمام فضاها و وسایل باید چندکاره باشند. اتاق پذیرایی و اتاق مهمان می‌توانند یکی‌ باشند، از کاناپه‌های کشودار می‌توان برای نگهداری وسایل پذیرایی استفاده کرد و کمدی که قفسه‌های کشویی داشته باشد را می‌توان، به یک میز کامپیوتر تبدیل کرد. قبل از این‌که برای یک خانه‌ی کوچک لوازم منزل بخرید، عملکرد آن‌ها را در نظر بگیرید. 


تعریف نکردن فضاها

افراد زیادی برای تعریف کردن فضاهای خانه به دیوارها اتکا می‌کنند. در حالی دیوار به شکل طبیعی فضاهای خانه را از هم جدا می‌کند، توانایی آن‌ها محدود است. در فضاهای باز می‌توانید از فرش یا مبلمان برای تعریف کردن فضا استفاده کنید. می‌توان یک سوییت را به بخش‌هایی برای غذا خوردن، نشستن و خوابیدن تقسیم کرد. استفاده از قفسه‌های باز در خانه‌های کوچک عالی است و به این شکل، وسایل داخل قفسه از قسمت‌های مختلف خانه قابل دسترسی هستند. 


هدر دادن فضای عمودی

هنگام طراحی دکوراسیون داخلی یک اتاق کوچک، به بالا نگاه کردن را فراموش نکنید. می‌توانید قفسه‌ها را تا سقف ادامه دهید و از تمام فضای عمودی استفاده کنید. هم‌چنین می‌توانید آثار هنری را در ارتفاع بالا نصب کنید. پرده‌ها هم باید زیر سقف نصب شوند، با این کار نه‌تنها از تمام فضای موجود استفاده کرده‌اید، بلکه سقف هم بلند‌تر به‌نظر می‌رسد. در خانه‌های کوچک هر سانتی‌متر فضا ارزشمند است، پس فضای عمودی موجود در خانه را هدر ندهید. 


منبع : About