تغییر دکوراسیون هزینه‌ی زیادی دارد و برای کسانی که دوست دارند مرتب دکوراسیون داخلی خانه‌ی‌شان را تغییر دهند، می‌تواند گران تمام شود. خوشبختانه روش‌هایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید دکوراسیون خانه را تغییر دهید و پول زیادی هم هزینه نکنید. با مجله ایرانگان همراه باشید تا از این روش‌ها آگاه شوید.


استفاده از رنگ

احتمالا می‌دانید که استفاده از رنگ یکی از روش‌های تغییر دکوراسیون موثر است و هزینه‌ی زیادی هم ندارد. می‌توانید با هزینه‌ای کم و مقداری کار، ظاهری کاملا جدید به دکوراسیون منزل بدهید. اما فقط تغییر رنگ دیوارها کافی نیست، تصور کنید اگر روی سقف یک الگو بزنید، یا برای گچ‌بری‌ها رنگی غیر از سفید استفاده کنید، چه تغییری در دکوراسیون اتاق ایجاد می‌شود. فرقی نمی‌کند چه تصمیمی بگیرید، با استفاده از رنگ می‌توانید تغییری ناگهانی در دکوراسیون ایجاد کنید. 


خرید کردن از سمساری

گاهی اوقات می‌توانید مبلمان و وسایل تزئینی فوق‌العاده‌ای در سمساری‌ها پیدا کنید و اگر قیمتش کمی بالا باشد، می‌توانید چانه بزنید. البته وسایلی که از سمساری می‌خرید معمولا نیاز به نوسازی دارند، اما اکثر اوقات قیمت بسیار کمی دارند و خریدن آن‌ها باعث می‌شود در مخارج صرفه‌جویی کنید. 


گاهی اوقات فقط با تزئین کردن وسایلی که دارید قادر خواهید بود تغییرات زیادی در دکوراسیون ایجاد کنید.

وسایلی که دارید را تزئین کنید

گاهی اوقات فقط با تزئین کردن وسایلی که دارید قادر خواهید بود تغییرات زیادی در دکوراسیون ایجاد کنید. برای مثال اضافه کردن یک روبان به نورافشان‌ها یا عوض کردن روکش بالشتک‌های مبلمان، دکوراسیون خانه را نو می‌کند. 


از وسایل به شیوه‌ای نو استفاده کنید

یکی از روش‌های بدون خرج برای تغییر دکوراسیون استفاده از وسایل قدیمی به شیوه‌ای جدید است. برای مثال می‌توانید از چهارپایه به‌عنوان میز پاتختی استفاده کنید، یا با استفاده از جواهراتی که معمولا در کشو پنهان می‌شوند، میز آرایش را تزئین کنید. چند سنجاق قدیمی در جعبه آینه قرار دهید، گردنبند‌ها را روی یک نردبان تزئینی آویزان کنید و یک کاسه‌ی زیبا روی میز بگذارید و هرچیزی که خواستید توی آن بریزید. هم‌چنین می‌توانید از ظروف چینی قدیمی هم برای تزئین دکوراسیون استفاده کنید. بشقاب‌های چینی زیبا را به دیوار نصب کنید. 


چیدمان مبلمان را تغییر دهید

یکی از ساده‌ترین روش‌های تغییر دکوراسیون، ایجاد تغییر در چیدمان مبلمان است که هیچ خرجی هم ندارد. وقتی می‌خواهید فضای خانه را تغییر دهید و پول هم خرج نکنید، وسایل قدیمی را در جاهای جدید قرار دهید. علاوه بر تغییر جای مبلمان، می‌توانید این کار را با آثار هنری روی دیوار و وسایل تزئینی هم انجام دهید. به این شکل نیازتان به تغییر دکوراسیون برطرف می‌شود و پولی هم خرج نمی‌کنید. 


اثر هنری خلق کنید

چیزهایی که به دیوار می‌زنید، تاثیر زیادی روی دکوراسیون داخلی می‌گذارند. خوشبختانه برای تزئین دیوارها روش‌های بسیار ارزانی وجود دارد. می‌توانید قسمتی از دیوار را با کاغذ دیواری یا نمونه پارچه تزئین کنید. استفاده از نقاشی‌های بچه‌ها نیز می‌تواند فکر خوبی باشد. این تصور که اثر هنری باید گران‌قیمت باشد کاملا اشتباه است، پس سعی کنید خودتان اثر هنری خلق کنید و از خلاق بودن نترسید. 


منبع : About