در طراحی دکوراسیون تقریبا قانون ثابتی وجود ندارد، اما یک سری قوانین طراحی دکوراسیون وجود دارند که به اشتباه برای عموم تثبیت شده‌اند و افراد تصور می‌کنند شکستن آن‌ها ممکن نیست. ما تصورات اشتباه در مورد طراحی دکوراسیون را برای‌تان جمع‌آوری کرده‌ایم تا با آگاهی از آن‌ها، بتوانید دکوراسیون منزل‌تان را با آزادی بیشتری طراحی کنید. 


سقف باید سفید باشد

سفید همیشه اولین انتخاب برای رنگ سقف بوده است و انتخاب بدی هم نیست. سفید رنگی ساده و تمیز است که باعث می‌شود فضای اتاق حس سبکی داشته باشد و سقف بلند‌تر به‌نظر بیاید. اما سفید تنها انتخاب برای رنگ سقف نیست. استفاده از رنگ‌های روشن و طرح‌های متنوع نیز انتخاب‌های فوق‌العاده‌ای برای سقف هستند. 


رنگ اتاق کوچک نباید تیره باشد

معمولا اتاق‌های کوچک را رنگ روشن می‌زنند تا فضا بزرگ‌تر به‌نظر بیاید، اما این تنها انتخاب برای رنگ اتاق‌های کوچک نیست. گاهی اوقات استفاده از رنگ‌های تیره در اتاق‌های کوچک نه تنها فضایی گرم و صمیمی به‌وجود می‌آورد، بلکه باعث می‌شود فضای اتاق بزرگ‌تر به‌نظر بیاید. 


همیشه می‌توان از رنگ‌های مات استفاده کرد

بر خلاف تصور رایج، استفاده از رنگ‌های مات همیشه درست نیست. اگر رنگ مات به اشتباه در دکوراسیون استفاده شود، فضای اتاق را خسته‌کننده و خواب‌آور می‌کند. اگر می‌خواهید از رنگ‌های مات در دکوراسیون داخلی منزل استفاده کنید، حتما به بافت و عمق رنگ توجه داشته باشید. 


یکی از تصورات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از لوازم چوبی با رنگ یکسان است.

رنگ‌ وسایل چوبی باید یکی باشد

یکی از تصورات رایج و اشتباه در مورد طراحی دکوراسیون این است که رنگ تمام وسایل چوبی خانه باید یکی باشد؛ جمله‌ای اشتباه‌تر از این وجود ندارد. استفاده از رنگ‌های متنوع چوب به فضا عمق می‌دهد، فقط باید مطمئن شوید رنگ‌ها مکمل یکدیگر هستند. برای مثال چوب‌هایی که طیف قرمز دارند زیاد به چوب‌های طیف نارنجی نمی‌آیند. 


اتاق کوچک مبلمان کوچک نیاز دارد

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که مردم در طراحی دکوراسیون اتاق‌های کوچک می‌کنند، استفاده از مبلمان کوچک است. بهتر است به‌جای استفاده از مبلمان کوچک، محدودیت فضا را بپذیرید و از مبلمان کمتر اما با اندازه‌ی معمولی استفاده کنید. استفاده از مبلمان زیاد در اتاق کوچک آن را کوچک‌تر نشان می‌دهد. 


گچ‌بری باید سفید باشد

اگر می‌خواهید کمی در دکوراسیون تنوع ایجاد کنید، گچ‌بری‌ها را رنگی غیر از سفید بزنید. برای یک دکوراسیون مدرن، مشکی براق رنگ مناسبی است و رنگ‌هایی مثل قرمز روشن، فضا را شاد می‌کنند.


منبع : About