خیلی از خانم‌ها از کودکی در مورد مراسم عروسی‌شان رویاپردازی و برایش برنامه‌ریزی می‌کنند. وقتی مراسم عروسی فرا می‌رسد، باید چیزهای زیادی را آماده کرد و کارهای زیادی انجام داد. یکی از قسمت‌های مهم مراسم عروسی، آرایش عروس است. برای داشتن یک آرایش خوب باید فرایند آماده کردن پوست برای  آرایش عروس، انتخاب آرایشگر عروس، انتخاب  آرایش عروس و امتحان کردن آن را طی کنید. ما  در این مطلب قصد داریم یکی از این مراحل، یعنی انتخاب یک آرایش و ظاهر مناسب برای عروس را مورد بررسی قرار دهیم.


یادتان باشد این مراسم عروسی است نه شبی برای خوش‌گذرانی

یکی از اشتباهاتی که خانم‌ها در مورد  آرایش عروس انجام می‌دهند، زیاده‌روی کردن در آن است؛ لایه‌های فونداسیون تیره، چشمانی زیادی دودی و رژ لب‌های خیلی روشن ظاهر عروس را مصنوعی و عکس‌هایش را خراب می‌کند. هیچ خانمی علاقه ندارد وقتی عکس‌‌های شب عروسی‌اش را می‌بینید احساس پشیمانی کند. در شب عروسی باید در بهترین حالت‌ باشید، نه شبیه شخصی دیگر. بهتر است از لوازم آرایش اکلیل‌دار و براق استفاده نکنید، چون باعث می‌شوند در عکس‌‌ها روی پوست‌تان لکه‌های سفید بیفتد.


از آن‌جایی که اکثر عروس‌‌ها لباس سفید می‌پوشند،  آرایش عروس باید کمی رنگ داشته باشد تا سفیدی لباس جبران شود.

آرایش را با مدل مو و لباس عروس ست کنید

از آن‌جایی که اکثر عروس‌‌ها لباس سفید می‌پوشند،  آرایش عروس باید کمی رنگ داشته باشد تا سفیدی لباس جبران شود. همان‌طور که زیاده‌روی کردن در  آرایش عروس کار درستی نیست، انتخاب آرایش نامناسب هم ظاهر شما را خراب می‌کند. باید ظاهر کلی‌تان را طوری طراحی کنید که یکپارچه باشد و هر قسمت از آن با دیگر قسمت‌ها هم‌خوانی داشته باشد. حتی اگر به یک مدل آرایش علاقه یا عادت دارید، این به این معنی نیست که با مدل مو و لباس عروس‌تان ست می‌شود. می‌توانید مجله‌های عروس را بررسی کنید و ببینید طراحان چطور ظاهری خیره‌کننده را طراحی می‌کنند.


عکس‌های مدل‌هایی که دوست داری را جمع کنید

یکی دیگر از اشتباهاتی که عروس خانم‌ها مرتکب می‌شوند، این است که لحظه‌ی آخر در مورد مدل  آرایش عروس تصمیم می‌گیرند. مجله‌ی عروس بخرید و مدل‌های مختلف  آرایش عروس را بررسی کنید. وقتی مدلی می‌بینید که خوش‌تان می‌آید، عکسش را بردارید و در یک پوشه با عنوان  آرایش عروس نگه دارید. قسمت‌هایی از آرایش مدل‌های مختلف که نظرتان را جلب کرده است را شناسایی و آن‌ها را یادداشت کنید. پس از این‌که از تمام عکس‌ها یادداشت‌ برداشتید، آن‌ها را مقایسه و نقاط مشترک‌شان را پیدا کنید.


با عروس‌های زیبا تماس بگیرید

عروسی‌هایی که تا به حال رفته‌اید را به یاد بیاورید و ببینید از کدام عروس خوش‌تان آمده است. با آن‌ها تماس بگیرید و بخواهید در مورد  آرایش عروس راهنمای‌تان کنند و اگر آرایشگر عروس داشته‌اند، اطلاعات تماس او را بگیرید.


منبع : Wikihow