فرقی نمی‌کند یک آرایشگر حرفه‌ای در اختیار داشته باشید یا بخواهید به‌تنهایی آرایش عروس را انجام دهید، توجه به چند نکته به شما کمک خواهد کرد تا در روز عروسی چهره‌ی زیبا و مورد نظرتان را به رخ دیگران بکشید. با مجله ایرانگان همراه باشید تا با نکاتی در مورد آرایش عروس آشنا شوید. 


فونداسیون

فونداسیون آرایش در ظاهر شما در عکس‌ها تاثیر زیادی دارد؛ فونداسیون باید مدیوم یا کامل باشد و نور را منعکس نکند. استفاده از فونداسیون‌های ساطع‌کننده نور در نهایت باعث می‌شود آرایش صورت مات و رنگ پریده شود. در صورتی‌که خودتان فونداسیون آرایش عروس را می‌زنید، از دیگران بخواهید تا از قرار گرفتن و ترکیب شدن فونداسیون تا خط مو،‌ آرواره و پشت گوش مطمئن شوند. بهتر است روی گوش‌ها هم فونداسیون بزنید تا در مقایسه با قسمت‌های دیگر صورت قرمز به نظر نیایند. از برس‌های آرایشی مخصوص فونداسیون استفاده کنید؛ از آن‌جایی که این برس‌ها فونداسیون را به خود جذب نمی‌کنند، می‌توانید همه‌جای صورت را فونداسیون بزنید.  کارکردن با برس‌های آرایشی بسیار آسان‌تر است و مشکلی در رنگ پوست ایجاد نمی‌کند.


چشم ها

در زمان انتخاب سایه چشم، از تن رنگ مناسب پوست صورت‌تان استفاده کنید و خیلی به مدل‌های روز توجه نداشته باشید. در استفاده از سایه‌های درخشان و براق زیاده‌روی نکنید. درصورتی‌که زیادی از سایه چشم استفاده کنید، چشمان‌تان مثل چشم‌های ماهی قرمز در عکس‌ها بیرون می‌زند. در عوض، از سایه‌های براق زیر استخوان پیشانی، بالای پلک و روی استخوان گونه استفاده کنید؛ برس را به آرامی از قسمت استخوان گونه به سمت بالا حرکت دهید. برای این‌که رنگ آرایش چشم‌ها کاملا ملایم و نرم و مناسب آرایش عروس باشد، می‌توانید از یک برس نرم سایه چشم استفاده کنید. هرچه برس نرم تر باشد، تاثیر و نتیجه‌ی ملایم‌تری روی آرایش صورت می‌گذارد و رسیدن به ظاهری مینیمال آسان‌تر می‌شود.  


زدن رژگونه در مراسم عروسی موجب می‌شود که ظاهری جوان و شاداب داشته باشید.

گونه ها

همیشه از رژگونه استفاده کنید. خیلی از خانم‌ها می‌ترسند از رژگونه استفاده کنند، اما توجه داشته باشید که عدم استفاده از آن آرایش صورت را بی‌روح و مرده جلوه می‌دهد. قاعده کلی استفاده از رژ گونه این است که از آن به اندازه‌ی کم استفاده کنید تا ظاهری جوان و شاداب به صورت‌تان بدهد.


لب ها

اول تصمیم بگیرید که قصد دارید از چه نوع رژلبی استفاده کنید و سپس، رنگ سایه را نیز از رنگ‌های موجود انتخاب کنید. فقط در صورتی که موهای‌تان روی صورت‌تان نمی‌ریزند از برق لب استفاده کنید. هیچ چیز بدتر از این نیست که موها با لب تماس پیدا کند و برق لب روی تمام صورت پخش شود. رنگ رژلب مات به شما ظاهری کلاسیک می‌بخشد، درحالی که رنگ‌های سرد برجستگی لب‌ها را کمتر می‌کنند. لایه بندی کردن رژلب کمک می‌کند که رنگ آن بیشتر دوام داشته باشد. کار را با تمیز کردن لب‌ها آغاز کنید. در ابتدا با مداد، خط لب را بکشید و بعد تمام لب را سیاه کنید، توجه داشته باشید که مداد نسبت به رژلب رنگدانه‌های قوی‌تری دارد و مدت بیشتری روی لب باقی می‌ماند؛ سپس رژلب یا برق لب را روی آن بزنید.  


بررسی نتیجه‌ کار

بهترین روش برای مشاهده و بررسی نتیجه کارتان، گرفتن یک عکس از چهره‌ی‌تان است. وقتی می‌بینید این همه وقت مشغول آرایش بوده‌اید و همچنان چهره صورت‌تان طبیعی به نظر می آید، شگفت‌زده خواهید شد. در هر دو وضعیت نور طبیعی و مصنوعی از چهره خود عکسبرداری کنید تا در نهایت اطمینان حاصل کنید که آرایش عروس مورد نظرتان را روی صورت پیاده کرده‌اید.


منبع : Brideandgroom