قیمت بالای لوازم یدکی یکی از مشکلات صاحبان خودرو است و از آن‌جایی که خیلی از خریداران در این زمینه اطلاعات کافی ندارند، بعضی فروشندگان هم برای قیمتی که روی لوازم یدکی می‌گذارند سقفی قائل نمی‌شوند. ما از تجریبات کسانی که در زمینه‌ی لوازم یدکی خودرو خبره هستند استفاده کرده‌ایم و نکاتی را برای‌تان جمع‌آوری کرده‌ایم که با آگاهی از آن‌ها خواهید توانست، لوازم یدکی مورد نیازتان را با پایین‌ترین قیمت خریداری کنید. 


تحقیق کنید

در اینترنت در مورد لوازم یدکی جست و جو کنید تا اطلاعات اولیه‌ای در مورد قیمت آن کسب کنید. سپس از دوستان و آشنایان در مورد فروشگاه‌های لوازم یدکی مورد اعتماد سوال کنید و قیمت لوازمی که از آن فروشگاه خریداری کرده‌اند را بپرسید. هم‌چنین اگر خودروی‌تان تولید داخل است، می‌توانید به نمایندگی‌های مجاز برند خودروی‌تان مراجعه کنید. 


در انتخاب قطعه دقت کنید

هنگام خرید قطعه دقت داشته باشید که با سیستم خودرو شما هم‌خوانی داشته باشد. اگر قطعه‌ای را خریداری کنید که روی خودروی‌تان کارایی نداشته باشد، تنها مقصر خود شما هستید. باید بدانید که بعضی لوازم یدکی مخصوص بعضی موتورها هستند.


قطعات و لوازم یدکی خودرو تنوع بالا و کارآیی زیادی دارند که براسا نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مودبانه چانه بزنید

از آن‌جایی که خیلی از برند‌های خودرو در ایران نمایندگی ندارند، قیمت لوازم یدکی آن‌ها هم محدودیتی ندارد و به انصاف فروشندگان وابسته است. هنگام خرید لوازم یدکی حتما با فروشنده کمی چانه بزنید و تا جایی که امکان دارد، سعی کنید قیمت را پایین بیاورید. 


به‌دنبال تخفیف باشید

لوازم یدکی خودرو گران است، اما می‌توانید با خرید کارت‌‌های تخفیف از سایت‌های مربوطه، از بعضی فروشگاه‌ها لوازم یدکی را با قیمت‌های ارزان‌تر بخرید. بین صاحبان خودرو تصوری نادرست وجود دارد که اگر از فروشگاهی به‌جز نمایندگی‌های مجاز لوازم یدکی بخرید، ضمانت خودرو از بین می‌رود. این تصور هیچ پایه و اساسی ندارد و اگر به نمایندگی‌ها دسترسی ندارد، می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم یدکی معتبر و مورد اعتماد خرید کنید. 


خرید لوازم یدکی کمیاب

لوازم یدکی خودروهای هیبرید، مدل بالا یا قدیمی سخت پیدا می‌‌شوند. ممکن است نمایندگی‌های مجاز قطعات این خودروها را داشته باشند، اما معمولا قیمت‌شان بسیار بالاست. بهتر است برای خرید قطعات این چنینی، به فروشگاه‌های لوازم یدکی دست دوم بروید؛ گاهی اوقات می‌توانید در این فروشگاه‌ها لوازم یدکی مورد نیازتان را با قیمت بسیار پایین خریداری کنید. 


منبع : Roadandtrack