متخصصان اجرای دکوراسیون داخلی می دانند چگونه نقاط قوت خانه ی شما را پررنگ و نقاط ضعفش را پنهان کنند و منزل تان را به خانه‌ای تبدیل کنند که تقریبا همه دوست داشته باشند. چند متخصص اجرای دکوراسیون داخلی نکاتی را برای شما فراهم کرده اند که با استفاده از آن ها و بدون ولخرجی می توانید دکوراسیون داخلی منزل خود را دوباره زنده کنید.

شخصیت خانه خود را با در ورودی‌تان نشان دهید
اگر می خواهید منزل تان در نگاه اول حس خوبی به مخاطب بدهد، در ورودی را رنگی شاد و روشن بزنید. به گفته ی لارا الن، مجری دکوراسیون داخلی، «قرمز در بسیاری از فرهنگ‌ها نشانه ی خوش‌شانسی است». در آمریکای قدیم درب قرمز رنگ به معنای «خوش‌آمد‌گویی» به مسافران خسته بوده و در کلیسا نشانه ی مکانی امن است. دو رنگ دیگر که طرفداران زیادی دارند نارنجی و زرد هستند که حس لذت و گرمی را انتقال می دهند.

به دیوارها رنگ‌های روشن و خنثی بزنید
برای طبقه ی اول یعنی جایی که جریان اهمیت زیادی دارد از رنگ هایی مثل بژ و خاکستری استفاده کنید. یک مجری دکوراسیون داخلی می گوید «باید از رنگ‌های تکان دهنده دوری کنید». دیوارهای خنثی باعث می شوند در طراحی دکوراسیون داخلی دست تان باز تر باشد و بتوانید به راحتی وسایل خود را عوض کنید. اگر دو اتاق کوچک کنار هم را رنگی خنثی بزنید باعث می شود اتاق‌ها بزرگتر به نظر برسند. می توانید برای ایجاد تنوع در اتاق‌ها، یک یا دوجا را تیره تر کنید.

در طراحی دکوراسیون داخلی چینش مبلمان را طوری طراحی کنید که جایی برای گفت‌وگو ایجاد شود.

چینش مبلمان را طوری طراحی کنید که جایی برای گفت‌وگو ایجاد شود
لابی هتل را تصور کنید: مبلمان آن طوری چیده شده است که برای گفت و گو مناسب باشد. وقتی می خواهید مبلمان را در منزل خود بچینید، باید به دنبال این حس تعادل و نزدیکی باشید. میشل لین، مجری دکوراسیون داخلی می گوید «چینش U شکل، با یک مبل سه نفره و مبل‌های تک نفره مقابل یکدیگر و یا چینش H شکل، با یک مبل سه نفره و مبل‌های تک نفره مقابل آن چینش‌های مناسبی هستند». یکی از اشتباهاتی که باید از آن دوری کنید چسباندن مبلمان به دیوار است. به گفته ی میشل «مردم فکر می کنند با این کار اتاق بزرگتر به نظر می آید، اما در واقع اگر مبلمان از دیوارها دور باشند حس می کنید اتاق بزرگتر است».

اجازه دهید نور آفتاب وارد خانه شود
لین می گوید «اگر می خواهید از پرده‌های قدیمی و سنگین استفاده کنید، پنجره‌ای برهنه بهتر از پنجره‌ای زشت است». پرده پنجره می تواند کاربردی و زیبا باشد. اگر اتاق نورگیری دارید، از پرده‌های روشن استفاده کنید تا رنگشان محو نشود. بهترین پرده‌های سبک، ترکیبی از پنبه، کتان و ابریشم هستند و به همین دلیل پس از آویزان شدن حالت خوبی به خود می گیرند.

در هر اتاق حداقل یک آینه آویزان کنید
به گفته ی یک مجری دکوراسیون داخلی «از آن‌جایی که آینه نور را منعکس و پخش می کند، باعث می شود اتاق روشن تر به نظر برسد». اما اگر آینه را در جای اشتباهی بگذارید فرقی با نبودش ندارد. آینه‌ها را روی دیوارهایی قرار دهید که به پنجره‌ها قائم هستند نه دیوارهای روبه روی پنجره ها. اگر آینه را دقیقا روبروی پنجره قرار دهید نور به سمت بیرون منعکس می شود.


ادامه دارد ...

منبع : Thisoldhouse