اگر درب‌های کابینت‌ها کج یا کهنه شده‌اند و درب‌هایی نو  و جدید می‌خواهید، عوض کردن درب‌های کابینت می‌تواند تغییر زیادی در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کند و باعث شود همه چیز نو به نظر برسد.

پس از این‌که تصمیم گرفتید درب‌های کابینت آشپزخانه را عوض کنید، باید تصمیم بگیرید چه نوع دربی می‌خواهید. می‌توانید از بین درب‌های سفارشی، نیمه سفارشی، آماده یا سرهمی یکی را انتخاب کنید. جنس کابینت هم تنوع زیای دارد و شامل چوب، لمینت و روکش چوب می‌شود. درب‌های سفارشی به سفارش شما ساخته می‌شوند. درب‌های نیمه سفارشی هم همان‌طور که از اسم‌شان مشخص است، قسمت‌هایی آماده و قسمت‌هایی سفارشی دارند. درب‌های آماده از قبل طراحی شده‌اند و درب‌های سرهمی قطعاتی جدا هستند که باید توسط خریدار سرهم شوند.

برای انجام این کار باید درب‌ها، قاب، لولاها و دستگیره‌ها را باز کنید اما خود کابینت‌ها سر جای‌شان باقی می‌مانند. سپس باید درب‌ها و لولاهای جدید را روی کابینت‌های قدیمی نصب کنید. هم‌چنین می‌توانید فقط دستگیره‌ها را عوض کنید چون تغییر زیادی در ظاهر کابینت ایجاد می‌کنند.

باید مطمئن شوید درب‌هایی که انتخاب می‌کنید برای کابینت‌ها مناسب هستند. مثلا اگر کابینت‌ها کهنه شده‌اند و درب‌ها نو هستند، می‌توانید با رنگ کردن کابینت‌ها کاری کنید با درب‌ها هم‌خوانی داشته باشند. پس از این‌که تصمیم گرفتید به چه روشی کابینت آشپزخانه را نوسازی کنید، نوبت انتخاب طرح است. درب کابینت طرح‌های فرو رفته، برآمده، صاف و قاب‌دار دارد و باید با توجه به دکوراسیون آشپزخانه یکی از این طرح‌ها را انتخاب کنید. بعضی درب‌ها هم هستند که برای طراحی آن‌ها از شیشه، ورقه‌ی فلزی، پنجره و وادار استفاده می‌شود اما از این نوع درب‌ها بیشتر برای مصارف تزئینی استفاده می شود و برای تمام قسمت‌های کابینت آشپزخانه مناسب نیستند.

هم‌چنین می‌توانید درب‌های کابینت را به‌ کلی جدا کنید و کابینت‌های باز را با استفاده از ستون‌های تزئینی و حکاکی روی چوب تزئین کنید.


منبع : Hgtv